Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. 2. EL iPhone Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

2. EL iPhone Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

2. El Iphone Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

2 EL iPhone Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler ,Kullanılmış bir iPhone satın almak ister misiniz? Bunu yapmadan önce bu makaleyi okumalısınız. Sıfır iPhone almak çok ucuz değil. iPhone 11 çıktı ve iPhone 6 ve iPhone 6s gibi eski modellerin fiyatları önemli ölçüde düştü. Belki şimdi 2. el iPhone 6 almak için doğru zaman.

2. El bir iPhone almak bir güçlük biraz olabilir. Muhtemelen finansal olarak çekici, ancak kaçınılması gereken birkaç tuzak var. Bu konuda stres yapmayın. Cep Hastanesi olarak sizin için 2. el iPhone alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazdık.

İkinci El iPhone Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

2 EL iPhone Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler en önemli şeylerden birisi de, iPhone’un operatörünüzde çalışıp çalışmaması. Operatörler tarafından düzenlenen kampanyalar aracılığıyla satın alınan cihazlarda SIM kilidi bulunur. Tabii ki, bu sim kilidi birkaç şekilde çıkarılabilir. Kilit zaten çıkarılmışsa, sorun yoktur. Değilse, SIM kilidini kaldırmanız gerekir.

2.El Iphone

Ayrıca cihaz için satın alma faturasını, kutusunu ve orijinal aksesuarlarını çalışma koşullarından kullanıcıdan almalı ve test etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Verilerini Yeni iPhone Aktarma

iPhone Hasar Olup Olmadığına Dikkat Edin

Bu kuralı herkes biliyordur. Alacağınız 2. el iPhone hasar olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 • Sıyrık, çizik gibi kozmetik hatalar meydana gelmiş olabilir.
 • Hoparlöründe problem olabilir. Anlamak için bir müzik parçası dinleyin.
 • Sudan dolayı hasar meydana gelmiş olabilir. SIM kart slotunun içini kontrol edin. Beyaz çıkartma, kırmızı veya pembeye dömüşse su geçirmiş demektir.
 • iPhone ölü piksel test uygulamasını çalıştırın ve ölü pikselleri kontrol edin. Az da olsa ölü pikseller ekrana yayılabilir.
 • Daha önce tamir görmüş mü? Tamir eden firma yetkili servis mi? Eğer yetkili servis tamir etmediyse garantisi bozulmuş olur.
 • Cihaz değişim cihazı mı?

iPhone’un Aktivasyon Kilidinin Açık Olmamasına Dikkat Edin

iPhone bul özelliği etkinleştirildiyse ve etkinleştirme kilidi varsa, satıcıdan bunu kapatmasını isteyin.

Aktivasyon kilidinin açık olup olmadığını anlamak için;

Maalesef ki apple aktivasyon kilidini sorgulama sayfasını kaldırdı. Ama yine de çözüm bitmez aşağıdaki adımları yaparak gerekli önlemleri alabilirsiniz.

 • Ayarlar > Genel > Sıfırlama > Tüm içeriği ve ayarları sil kısmından,
 • Tüm içeriği sil tıklayın.
 • Şifreyi girin. Etkinleştirme kilidi artık kalkacaktır.

Cihazı açtığınızda aşağıdaki ekranlardan birisi geliyorsa cihaz hala eski sahibine bağlı demektir. Sahibinden yardım istemelisiniz. Sahibi yukarıdaki “Tüm içeriği ve ayarları sil” işlemini yapmalıdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  2 el iPhone almak mantıklı mı , 2. el İphone alanlar , 2.el iphone 7 plus alınır mı
2 el iPhone alınır mı , Sıfır iPhone alırken dikkat edilmesi gerekenler , 2. el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler 2020 , iPhone kullanırken dikkat edilmesi Gerekenler ,  2. el iphone 7 alınır mı

Nereden 2. EL iPhone Alabilirsiniz?

2. el iPhone almak için çok fazla seçenek var. Sahibinden güvenli alışveriş seçeneği ile alışveriş yapabilirsiniz ve Gitti gidiyor. LetGo uygulamasıyla, yakınınızdaki birini görerek cihazı alabilirsiniz. 2. elle bir iPhone satın alırken, onu görerek almak çok önemlidir.

Cep Hastanesi Teknik Servisimizde ayrıca 2. EL iPhone satmaktayız. Dilerseniz bizlerle İLETİŞİME geçerek makul fiyatta 2. el iPhone alabilirsiniz.

Resimlerde ezikler, çizikler görülmeyebilir. Etrafınızdaki telefon satıcıları da iyi bir seçenek olabilir (özellikle satıcıyı biliyorsanız). Donanım haberleri gibi site. 2. el iPhone’un satış bölümlerinde uygun bir fiyata iPhone bulmak da mümkün.