Açılmayan Telefondan Fotoğraflar Nasıl Alınır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 10 Yorum / 3541 Görüntülenme

Açılmayan Telefondan Fotoğraflar Nasıl Alınır

Açılmayan Telefondan Fotoğraflar Nasıl Alınır; Ayrıca, ” telefon düştü, kırıldı, açılmıyor, telefona giremiyorum!”veya” kırık ve açılmamış bir numaralı telefondan veri kurtarmak mümkün mü?”Bu makalenin sizin için olduğunu düşünüyorsanız! Telefonunuz bütünüyle parçalanmış olsa bile verilerinizi geri getirmek mümkündür. Bu yazıda, kırık ve kırık telefonlar da dahil olmak üzere Olası olasılıklar temelinde neler yapılabileceğini ele alacağız.

Açılmayan Telefondan Fotoğraflar Nasıl Alınır; Herkesin kullanmadığı ve evinin bir köşesine attığı bir telefonu var. Çoğunlukla operasyonel olan bu telefonların ortak problemleri, pil boşaltma veya eski bir işletim sistemidir. Ancak, bazı telefonlar kullanılamaz hale gelebilir. Bu telefonlara ölü telefonlar denir.

Sadece Ekranı Bozuk Olan Telefondan Veri Kurtarmak

Telefonunuz düşürülmüş veya kuvvetli bir etkiye maruz kalmışsa, sorun sadece bozuk bir ekran olabilir. Bu sebeple, her şeyden önce, telefonunuzu veya tabletinizi bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlamayı deneyin ve verileri yedekleyin. Bunu yapmak için dosya Yöneticisini (Windows Gezgini vb.) kullanabilirsiniz. Veya orijinal yedekleme ve geri yükleme yazılımı (iTunes, Samsung Kies veya akıllı anahtar gibi) cihazınız için uygundur. Cihazınızın destek yazılımı, sadece resimlerinizi ve videolarınızı değil, hemde kişilerinizdeki ve mesajlarınızdaki tüm verilerinizi indirilen tüm dosyalara ve uygulama bilgilerine yedekleyebilir.

Hafıza Kartı Kullanılan Bozuk Telefonda Fotoğraf ve Video Kurtarmak

Cihazınızda bir hafıza kartı kullanıyorsanız, fotoğraflarınız, videolarınız ve indirdiğiniz dosyalar bu kartta saklanır. İlk olarak, mikro SD kartınızı SD karta veya USB belleğe dönüştüren bir cihaz yardımı ile bunları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Hafıza kartınız düzgün çalışmıyorsa, bozuk hafıza kartından veri kurtarma başlıklı makalemizi 8 adımda inceleyebilirsiniz. Rehber, mesajlar, vb. Bilgilerinizi yedeklemek veya hafıza kartı kullanmak istemiyorsanız, Aşağıda listelenen durumları ve teknikleri inceleyebilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Fotoğraflar
Açılmayan Telefondan Fotoğraflar

Bozulmuş Bir Telefondan Veri Kurtarmanın En Basit Yolu: EMMC

Herkesin kullanmadığı ve evinin bir köşesine attığı bir telefonu var. Çoğunlukla operasyonel olan bu telefonların ortak problemleri, pil boşaltma veya eski bir işletim sistemidir. Ancak, bazı telefonlar kullanılamaz hale gelebilir. Bu telefonlara ölü telefonlar denir. Kullanılamaz hale gelen ölü telefonlarınızda sizin için kıymetli veriler olabilir. Peki onları nasıl geri alabiliriz? Bilgisayarlar ve akıllı telefonlar emmc denilen anılar var (gömülü multimedya kartı). Bu kartlar öncelikle üretildi ve Samsung tarafından kullanılmaya başlandı.

Apple Batarya Şişti Değişim Ücreti Ne Kadar

Ekran Bozuk Olduğunda Veri Kurtarma

Telefonunuz çeşitli sebeplerle kuvvetli bir vuruş aldığında, yalnızca ekran kırılır. Bu durumda, önce telefonu bir USB ile bir bilgisayara bağlayabilir ve verileri yedekleyebilirsiniz. Bunu hayata geçirmek için Dosya Yöneticisi’ni kullanabilirsiniz. Bu yazılım telefonunuzdaki tüm verilerinizi yedekleyebilir. Telefonunuzda bir hafıza kartı var ise, indirdiğiniz tüm dosya resimleri ve her şey burda saklanır. Bu bilgileri USB fişi olan bir bilgisayara aktarabilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Fotoğraflar Nasıl Alınır

Biz Ölü Telefon Veri Kurtarma İhtiyacım Var Neden?

PC, telefonları ve diğer elektronik cihazlar aşağıdaki nedenlerden dolayı kilitlemek veya dondurmak ve sonunda ölür:

 • “Aşınma ve yıpranma” – Bütün elektronik cihazlar zaman içerisinde sona mecburiyetinde, olursa olsun telefonunuza özen kadar iyi. Bir cihaz yükseltilmiş ve değiştirilmesi gerekli olan bir zaman olmalı.
 • Depolama yeri – Kullanım ömrü Kullanıcıların cihazlarını nasıl işlediğine bağlı azalır. Güneş ışığına maruz kalmak, Yüksek sıcaklık, Su ve nemli ve diğer dış faktörler cihazın ömrünü etkileyebilir.
 • Virüs enfeksiyonu – Çoğu zaman, Virüs ve diğer bilgisayar hataları bir telefon hızını ve performansını etkileyebilir. Virüsün bir sürü, genelde dondurucu ve sistem çökmesine yol açarak cihazların dahili işleme belleğini saldırı. Diğer uzantılı dosyaları da telefonun çalışmasını kapatmaya virüsler tarafından hedeflenen. Kasten fotoğrafları silmek virüsler de vardır, videolar, ve diğer dosyalar.
 • Yapılandırma uyumsuzluğu – güvenilmeyen üçüncü taraflardan uygulamalar montajı da cihaz dondurulmasını veya sistem çökmesine neden olabilir.
 • Hafıza dolu – Telefon maksimum depolama kapasitesi ulaştığında, ağır ağır çalışmaya başlar ve daha sonra dondurma ve ölmek biter.

Telefonu Açmak İçin Ne Yapmalısınız

İdeal olarak, yapmanız gerekli olan çözümler sorunun tüm muhtemel sebeplerini kapsamalıdır. Gerçekte, donanım sorununu çözemediğiniz için çok fazla deneyebileceğiniz hiçbir şey yoktur. Örneğin, sorunun şarj girişinde bulunması muhtemeldir. Herhangi bir sebeple, muhtemelen kullanmış olduğunuz ıslak mendil sıvı tarafından zarar görmüş olabilir. S8’inizin su geçirmez koruması sebebiyle sıvı veya su geçirmez ile alakalı herhangi bir problemi olmadığını biliyoruz. Bununla beraber, S7s, S8 ve S8s telefonlarının suya veya sıvıya maruz kaldıktan sonra şarj girişine zarar verdiğini fark ettik. Samsung’un IP68 korumasının abartıldığını ve ara sıra başarısız olabileceğini unutmayın. Bu sebeple, S8’in şarj portu ıslandıktan kısa bir süre sonra çalışmazsa, sizin için uygun olan tek yöntem onarım için göndermektir. – Denize düştü telefonu kurtarmak

10 Yorum

 • Emirhan Acın

  Merhaba Telefonum samsung galaxy a5 2017 bu gün birden bire telefon kapandı ve 1 saat şarjda tutmama rağmen hiç bir şekilde tepki vermiyor telefon usb ile bağlamayı denedim ama bilgisayarda dosya boş olarak gözüküyor sadece galerideki fotoğrafları alsam bana yeter nasıl alabilirim?

  • Cep Hastanesi

   Merhaba cihaz açılmadan verileri kurtaramazsınız.

 • lenovo

  telefon şarj oluyor ama açılmıyor fotoğrafları nasıl alabilirim

  • Cep Hastanesi

   Öncelikle arıza tespiti yapılması gerekiyor. Selamlar

 • Sinan cilizoglu

  Merhabalar tlf açılıyor ama ekran hiç bir şekilde gözükmüyor fotoları almak istiyorum nasıl alabilirim ?

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar Sinan bey;
   Telefonunuzdaki fotoğrafları almak için telefondan onay vermeniz lazım. Telefonunuzun ekranında görüntü olması lazım. Bu nedenle telefonunuzun ekranı değişmesi lazım.
   İyi günler dileriz.

   İletişim Bilgileri

   Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
   WhatsApp: 0532 245 0532
   Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
   İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
   Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • Samsung s6 edge plus

  Samsung s6 teli alkollu bezle sildim ve islandi. Ilkinde acikti.sonra sarj almadi.kamerada buhar vardi.pirince yatirdim fon makinesiyle mudehale ettim.buhar gitti.sarja bagladigimda simsek simgesi görünüyor. Anca hemen kayboluyor.telefonum açılmıyor. Telefonun anakarti bozuksa maliyeti nedir? Icindeki verileri nasıl kurtarabilirim? Evde teli acip mudehale edebilir miyim?

  • Cep Hastanesi

   Merhaba cihazın ankartı bozulduysa içindeki verileri alamazsınız malesef bizde sıvı temas cihazlara bakmıyoruz.

 • Gülsüm Demirci

  telefonum bir anda kapandı ve daha acılmadı içindeki resimlerimi nasıl ve nereden kurtara bılırım

  • Cep Hastanesi

   Merhaba cihaz açılmıyorsa içindeki bilgileri alamazsınız malesef.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir