Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 29 Yorum / 3521 Görüntülenme

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma; Siz de “telefon düştü, kırıldı, açılmıyor, telefona giremiyorum!”, “ekranda hiçbir şey görülmüyor ve telefonu açamıyorum!” veya “Bozuk ve Açılmayan Telefondan Veri Kurtarmak Mümkün mü?” diyorsanız bu yazı tam size göre! Telefonunuz tamamen parçalanmış olsa dahi verilerinizi geri getirmek mümkündür.

Bu yazıda, kırık ve parçalanmış telefonlar da dahil olmak üzere, muhtemel ihtimaller bazında neler yapılabileceğini ele alacağız.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma; Birçok Android sahibi, anakart arızası veya düşme, çökmelerin neden olduğu fiziksel hasar sebebiyle açılmayan veya çalışmayan bir telefondan veya tabletten dosyaları, bireyleri, fotoğrafları ve diğer verileri nasıl kurtaracağınız hakkında sorular soruyor.

En İyi Veri Kurtarma Biz profesyonel müdahale ile her durumda veri kurtarmak mümkün olduğunu iddia. Telefon suya düşse, havuza düşse, denize düşse veya bir biçimde sıvı hasar görse bile çözümler sunuyoruz. Bu hızlı sorun giderme kılavuzunda, sorunun alışılmış bir örneğini ve çalışamaz bir telefondan veri kurtarmak için ne yapacağımızı açıklayacağız.

Cep Telefonunda Veri Kurtarma

Açılmayan telefondan veri işleme işlemi yapılabiliyor, dikkat çekiyorsanız, işlemciği gerekli olan cihazların gerekli yazılımları kullanarak son kez geliyor. Cihazınızı yedeklediğiniz, ters giden bir durumunuz elinizin altındaki onu zaman en güncel bilgileriniz bulunacak. Peki ekrana hiç şekilde görünmeye gitmeden veya düzgün bir biçimde çalışır sorun yaşamakta olan bir telefondaki sonuç nasıl kurtarılır?

Android telefon tam manası ile” açılmıyorsa ” yani ekrana hiçbir şekilde ışık gitmiyorsa o zaman cihazınızda bir anakart arızası olabilir. Ancak nihayetinde cihaz ait cihazlarda kullanılan ve ekran arızalı halde görüntü alınmaz. Durum ekran değişimi yaparken ve Cep Hastanesi ekran değişimi yaparken silinmiş ızin vermez. Bunu anlamanın en iyi yolu cihazınızı USB kablo ile PC’ye bağlamaktır. PC’niz telefonu görüyorsa sorun ekranda demektir

Telefondan Veri Kurtarma
Telefondan Veri Kurtarma

Telefonun Açılmamasının Nedenleri

Telefonun açılmamasının birkaç sebebi vardır. En yaygın olanlardan bazıları:

 1. Ekran hatası
 2. Pil tamamen boşalmış
 3. Şarj cihazı veya şarj cihazı girişi arızalı
 4. Yazılım hatası
 5. Şarj girişi hasarlı
 6. Anakart arızalı veya yanmış
iPhone Alarmı Çalmıyor

EMMC Yoluyla Veri Kurtarma

Verilerinizi kurtarmanın pek çok karmaşık yolu var, ancak şimdi konuşacağımız yöntem en basit gibi görünüyor. Verilerinizi ölü bir telefondan kurtarmak için, anakartınızdaki EMMC çipine odaklanmanız gerekir.

Söz konusu verileri kurtarmak için bu çipleri bir EMMC okuyucusuna dönüştürebilirsiniz, ancak anakart hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız, uzman ellere bırakmalısınız. Bu çipler çok basit bir yapıda üretilmektedir. Birkaç küçük lehim ile, bir usb kart okuyucu içerisine emmc cips dönüştürebilirsiniz. Bu yöntem genelde verilerinizi kurtarır, ancak asla garanti edilmez. Böyle bir telefonunuz var ise, verilerinizi EMMC yongası ile kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarılır mı

Çözüm: Açılmayan telefondan veri kurtarma yalnızca Veri Kurtarma Merkezi‘nde yapılabilir. Kendi başınıza telefonunuzun verilerine erişim sadece aşağıda belirtilen durumlarda mümkündür:

 • Telefon açılır,
 • Dokunmatik ekran çalışır ve
 • Android (işletim sistemi) botları.

Telefonunuz başarılı bir biçimde açıldığı ve işletim sistemi düzgün çalışmakta olduğu durumda dahi dokunmatik ekran işlevsel değil ise, yine de hiçbir veriyi kurtaramazsınız. Çünkü cihazın dahili depolama alanına erişim izni almak için öncelikli olarak ekranınızın kilidini açmanız gerekir.

Telefonunuzun gücü kesilmeden önce dokunmatik ekran ve işletim sistemiyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadıysanız, şu an için yapmanız gerekli olan en önemli şey telefonu tekrar açılır hale getirmektir.

 • bazı telefon modelleri kapalı durumda veri kopyalama olanağı var, bu nedenle açmadan verileri kurtarmak mümkündür.
 • asla su olduğunda telefonu açmaya çalışmayın. Kısa devre anakartın yanmasına neden olabilir.

Sadece Ekranı Bozuk Olan Telefondan Veri Kurtarmak

Telefonunuz düştü veya kuvvetli bir şoka maruz kaldıysa, sorun yalnızca kırık ekran olabilir. Bu sebeple, önce telefonunuzu veya tabletinizi bir usb kablosuyla bir bilgisayara bağlamayı ve verileri yedeklemeyi deneyin. Dosya Yöneticisini (Windows Gezgini vb.) kullanabilirsiniz.) veya orijinal yedekleme ve geri yükleme yazılımı (iTunes, Samsung Keys  veya akıllı anahtar gibi) cihazınıza uyacak şekilde.

Cihazınızın destek yazılımı, sadece resimlerinizi ve videolarınızı değil, hemde verilerinizi, kişiler ve mesajlardan indirilen tüm dosyalara ve uygulama bilgilerine yedekleyebilir.

29 Yorum

 • Mehmet Toprak

  Merhaba,
  Samsung Galaxy J7 Prime marka telefonumun anakartı yandı. Telefon hafızasındaki görüntü/videoları kurtarma şansı var mıdır? Teşekkürler.

  • Cep Hastanesi

   Merhaba malesef anakartı yanan cihazdan veri kurtarma işlemi yapılmaz.

 • Zeynep ÇETİN

  3 yıl önce kullandigim eski model bi samsung vardı bataryası arızalı açılmıyor yaklaşık 3 yıldır kullanmıyorum çocuğumun resimleri var telefon hafızasında kurtarabilir miyim

  • Cep Hastanesi

   Merhabalar telefon açılmıyorsa kurtaramayız malesef.

 • Uğur Ugur

  Merhaba,

  LG G4 telefonumuzda Durdu: Ne Yazık ki, Sist Arayüzü” hatası ile karşılaştık. Bu sorun sonrası telefonda kesinlikle menüler arası geçiş sağlayamıyoruz. Telefona gelen uyarıyı da eke ekledim. Hiç bir şeye erişemiyoruz. Sorun şu ki telefon içerisinde özellikle yeni doğan çocuğumuz için çektiğimiz fotoğraflar mevcut. Yani anlayacağınız manevi değeri çok yüksek. İnternette araştırma yaparken size rastladım. Bu sorunu çözebilme imkanınız var mıdır? Fotoğrafları ve tüm dökümanları kuratarabilir miyiz? Eğer cevabınız olumlu ise lokasyonunuzda sizi konuyla ilgili ziyaret edeceğim.

  • Cep Hastanesi

   Merhaba malesef verileri bizde kurtaramayız üzgünüm.

 • Kürşat Gökmen

  Merhaba ben Kürşat benim Samsung Galaxy s4 model telefonum vardı 6 seneye yakın kullandım ve son 1,5 senedir prize bağlı kullanmak zorundaydım. Yaklaşık 2 hafta önce hiç açılmaz oldu. Şarja takılı iken hep %0 da açılmıyor. 3 ya da 4 kere batarya değiştirdim. Bugün tekrar denedim ve şarj göstergesi bile açılmıyor. Telefonu tamir ettirmek için gittiğimde anakartın bozulmuş olduğunu söylediler. Telefondaki veriler umrumda bile değil sadece rehberimi yeni hattıma kaydetmek istiyorum. Artık yeni sisteme göre sim kartına numara eklenmediği için bütün numaralar telefonda kaldı. Parası önemsiz herhangi bir yöntemle kurtarılabilir mi? Lütfen bilgi verir misiniz?

  • Cep Hastanesi

   merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

 • Nurşen

  Merhaba. Dün telefon şarjdayken bir anda ekrana mavi ışık geldi ve ekran gitti. Sürekli titreşim var. Telefon açık gibi ama sadece titriyor ve ekran yok. Bir ara ekran geldi o şekilde telefonu pc ye bağlamaya çalıştım, dosya aktarımı dedim ama pc görmedi. Sonra gitti tekrar birkaç sn sürdü. Telefonun sizce anakartinda mi sorun var? Verileri kurtarmanın bir yolu yok mudur? Öncesinde de islemcide aşırı ısınıp kapanma sorunu vardi.srvis işlemciyi değiştirdi ancak ısınma devam etti. Bazen şarjdayken telefon kendi kendine kapanıp açılıyordu.

  • Cep Hastanesi

   Merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihazınıza bakması gerekiyor.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir