Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 34 Yorum / 3996 Görüntülenme

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma; Siz de “telefon düştü, kırıldı, açılmıyor, telefona giremiyorum!”, “ekranda hiçbir şey görülmüyor ve telefonu açamıyorum!” veya “Bozuk ve Açılmayan Telefondan Veri Kurtarmak Mümkün mü?” diyorsanız bu yazı tam size göre! Telefonunuz tamamen parçalanmış olsa dahi verilerinizi geri getirmek mümkündür.

Bu yazıda, kırık ve parçalanmış telefonlar da dahil olmak üzere, muhtemel ihtimaller bazında neler yapılabileceğini ele alacağız.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma; Birçok Android sahibi, anakart arızası veya düşme, çökmelerin neden olduğu fiziksel hasar sebebiyle açılmayan veya çalışmayan bir telefondan veya tabletten dosyaları, bireyleri, fotoğrafları ve diğer verileri nasıl kurtaracağınız hakkında sorular soruyor.

En İyi Veri Kurtarma Biz profesyonel müdahale ile her durumda veri kurtarmak mümkün olduğunu iddia. Telefon suya düşse, havuza düşse, denize düşse veya bir biçimde sıvı hasar görse bile çözümler sunuyoruz. Bu hızlı sorun giderme kılavuzunda, sorunun alışılmış bir örneğini ve çalışamaz bir telefondan veri kurtarmak için ne yapacağımızı açıklayacağız.

Cep Telefonunda Veri Kurtarma

Açılmayan telefondan veri işleme işlemi yapılabiliyor, dikkat çekiyorsanız, işlemciği gerekli olan cihazların gerekli yazılımları kullanarak son kez geliyor. Cihazınızı yedeklediğiniz, ters giden bir durumunuz elinizin altındaki onu zaman en güncel bilgileriniz bulunacak. Peki ekrana hiç şekilde görünmeye gitmeden veya düzgün bir biçimde çalışır sorun yaşamakta olan bir telefondaki sonuç nasıl kurtarılır?

Android telefon tam manası ile” açılmıyorsa ” yani ekrana hiçbir şekilde ışık gitmiyorsa o zaman cihazınızda bir anakart arızası olabilir. Ancak nihayetinde cihaz ait cihazlarda kullanılan ve ekran arızalı halde görüntü alınmaz. Durum ekran değişimi yaparken ve Cep Hastanesi ekran değişimi yaparken silinmiş ızin vermez. Bunu anlamanın en iyi yolu cihazınızı USB kablo ile PC’ye bağlamaktır. PC’niz telefonu görüyorsa sorun ekranda demektir

Telefondan Veri Kurtarma
Telefondan Veri Kurtarma

Telefonun Açılmamasının Nedenleri

Telefonun açılmamasının birkaç sebebi vardır. En yaygın olanlardan bazıları:

 1. Ekran hatası
 2. Pil tamamen boşalmış
 3. Şarj cihazı veya şarj cihazı girişi arızalı
 4. Yazılım hatası
 5. Şarj girişi hasarlı
 6. Anakart arızalı veya yanmış
iPhone Ekran ve Ön Cam Değişimi Fiyat Listesi

EMMC Yoluyla Veri Kurtarma

Verilerinizi kurtarmanın pek çok karmaşık yolu var, ancak şimdi konuşacağımız yöntem en basit gibi görünüyor. Verilerinizi ölü bir telefondan kurtarmak için, anakartınızdaki EMMC çipine odaklanmanız gerekir.

Söz konusu verileri kurtarmak için bu çipleri bir EMMC okuyucusuna dönüştürebilirsiniz, ancak anakart hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız, uzman ellere bırakmalısınız. Bu çipler çok basit bir yapıda üretilmektedir. Birkaç küçük lehim ile, bir usb kart okuyucu içerisine emmc cips dönüştürebilirsiniz. Bu yöntem genelde verilerinizi kurtarır, ancak asla garanti edilmez. Böyle bir telefonunuz var ise, verilerinizi EMMC yongası ile kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarılır mı

Çözüm: Açılmayan telefondan veri kurtarma yalnızca Veri Kurtarma Merkezi‘nde yapılabilir. Kendi başınıza telefonunuzun verilerine erişim sadece aşağıda belirtilen durumlarda mümkündür:

 • Telefon açılır,
 • Dokunmatik ekran çalışır ve
 • Android (işletim sistemi) botları.

Telefonunuz başarılı bir biçimde açıldığı ve işletim sistemi düzgün çalışmakta olduğu durumda dahi dokunmatik ekran işlevsel değil ise, yine de hiçbir veriyi kurtaramazsınız. Çünkü cihazın dahili depolama alanına erişim izni almak için öncelikli olarak ekranınızın kilidini açmanız gerekir.

Telefonunuzun gücü kesilmeden önce dokunmatik ekran ve işletim sistemiyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadıysanız, şu an için yapmanız gerekli olan en önemli şey telefonu tekrar açılır hale getirmektir.

 • bazı telefon modelleri kapalı durumda veri kopyalama olanağı var, bu nedenle açmadan verileri kurtarmak mümkündür.
 • asla su olduğunda telefonu açmaya çalışmayın. Kısa devre anakartın yanmasına neden olabilir.

Sadece Ekranı Bozuk Olan Telefondan Veri Kurtarmak

Telefonunuz düştü veya kuvvetli bir şoka maruz kaldıysa, sorun yalnızca kırık ekran olabilir. Bu sebeple, önce telefonunuzu veya tabletinizi bir usb kablosuyla bir bilgisayara bağlamayı ve verileri yedeklemeyi deneyin. Dosya Yöneticisini (Windows Gezgini vb.) kullanabilirsiniz.) veya orijinal yedekleme ve geri yükleme yazılımı (iTunes, Samsung Keys  veya akıllı anahtar gibi) cihazınıza uyacak şekilde.

Cihazınızın destek yazılımı, sadece resimlerinizi ve videolarınızı değil, hemde verilerinizi, kişiler ve mesajlardan indirilen tüm dosyalara ve uygulama bilgilerine yedekleyebilir.

34 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar Ali bey;
  Bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olabiliriz.
  m
  İletişim Bilgileri
  Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
  WhatsApp: 0532 245 0532
  Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
  İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
  Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • Ali Kerem

  Hocam Bende b A50 var telefonun desen şifresini unuttuk onun dışında herşey sorunsuz çalışıyor ama cihazı bir türlü kurtarıcı moduna alamadım nr yapmam lazım bu cihazdan veri almak mümkün müdür?

 • Cep Hastanesi

  MAlesef telefon açılmadan içinden veri kurtaramayız.

 • Umut Saygın

  Hocam selamlar sorunumu net anlatacağım umarım çözümü vardır. Elimde Nokia 3 var android 8 küsür ya da 9 var idi sanırsam içinde. Her nasılsa internel diskinde yer kalmamış bu sebeple sistem duruyor ve kapat ikonu çıkıyordu telefonu yeniden başlattım başlamaz oldu terminal ekranından 2 seçenek sunuyor TRY again , ERASE ALL DATA/FACTORY RESET.

  Recovery kısmına girince de recovery system , bootloader , recovery from adb , from sd card , mount /system , graphic test , view debug logs , touch screen test gibi seçenekler var fazlası yok yani dosyalara erişebileceğim pc ye usb aracılıgıyla alabileceğim bir alan(seçenek) yok . Nokia lar stock rom kullandıgından adb shell komutu işlemiyor error:closed diyor yani içerideki verilere erişemiyorum.

  Hiçbir koşulda da mevcut android başlamıyor ( safe mode ) a dahi giremedim ses açma kapama gibi kısa yol tuşlarına basılı tutarak. Şimdi NOKIA 3 TA-1020 ( model nosu bu ) bu telefonun özelliklerini bilirsiniz siz işiniz bu , haliyle içindeki chip i de bilirsiniz kurtarmaya uygun mu basit mi zor mu nedir ne değildir. GÜVENLİLİK VE GİZLİLİK içerisinde içindeki TÜM datayı app datalarından tutun stoklanıp saklanmış tüm verileri ( doğru dosya uzantılarıyla corrupt etmeden yani hasar vermeden ) alabilir misiniz? Çok aşırı önemli bir veri yok açıkçası içinde fakat insan veri kaybetmeye sinirleniyor. Ya da içindeki halihazırda androidden tutun tüm android harici .pdf ler .apk vs.. ler işte whatsapp,telegram alınan kayıt olunmuş tüm fotoğraf ve videolar .txt ya da NOTLARIM ( google docs vs.. her şey ) kısmındaki kayıtlar dosyaları aynı şekilde bozuk androidi yeniden yükleme yapmadan gereken şekilde müdahalesini yapıp onarıp çalışır hale koyabilir misiniz? Çok teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

 • Cep Hastanesi

  Merhaba malesef sıvı temaslı cihazlara bakmıyoruz.

 • Behzat Barış

  Telefonum kısa süre suya düştüğü için dokunmatiği çalışmıyor ve arka kamerasına bile su girdi. Pirinçte bir gün beklettim ama faydası olmadı. Ne yapabilirim? Veriler kurtarılacak durumda ise Hatay’dan gelirse yaklaşık kaç günde hallolur?

 • Cep Hastanesi

  Merhaba malesef anakartı yanan cihazdan veri kurtarma işlemi yapılmaz.

 • Mehmet Toprak

  Merhaba,
  Samsung Galaxy J7 Prime marka telefonumun anakartı yandı. Telefon hafızasındaki görüntü/videoları kurtarma şansı var mıdır? Teşekkürler.

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar telefon açılmıyorsa kurtaramayız malesef.

 • Zeynep ÇETİN

  3 yıl önce kullandigim eski model bi samsung vardı bataryası arızalı açılmıyor yaklaşık 3 yıldır kullanmıyorum çocuğumun resimleri var telefon hafızasında kurtarabilir miyim

 • Cep Hastanesi

  Merhaba malesef verileri bizde kurtaramayız üzgünüm.

 • Uğur Ugur

  Merhaba,

  LG G4 telefonumuzda Durdu: Ne Yazık ki, Sist Arayüzü” hatası ile karşılaştık. Bu sorun sonrası telefonda kesinlikle menüler arası geçiş sağlayamıyoruz. Telefona gelen uyarıyı da eke ekledim. Hiç bir şeye erişemiyoruz. Sorun şu ki telefon içerisinde özellikle yeni doğan çocuğumuz için çektiğimiz fotoğraflar mevcut. Yani anlayacağınız manevi değeri çok yüksek. İnternette araştırma yaparken size rastladım. Bu sorunu çözebilme imkanınız var mıdır? Fotoğrafları ve tüm dökümanları kuratarabilir miyiz? Eğer cevabınız olumlu ise lokasyonunuzda sizi konuyla ilgili ziyaret edeceğim.

 • Cep Hastanesi

  Merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihazınıza bakması gerekiyor.

 • Cep Hastanesi

  merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

 • Kürşat Gökmen

  Merhaba ben Kürşat benim Samsung Galaxy s4 model telefonum vardı 6 seneye yakın kullandım ve son 1,5 senedir prize bağlı kullanmak zorundaydım. Yaklaşık 2 hafta önce hiç açılmaz oldu. Şarja takılı iken hep %0 da açılmıyor. 3 ya da 4 kere batarya değiştirdim. Bugün tekrar denedim ve şarj göstergesi bile açılmıyor. Telefonu tamir ettirmek için gittiğimde anakartın bozulmuş olduğunu söylediler. Telefondaki veriler umrumda bile değil sadece rehberimi yeni hattıma kaydetmek istiyorum. Artık yeni sisteme göre sim kartına numara eklenmediği için bütün numaralar telefonda kaldı. Parası önemsiz herhangi bir yöntemle kurtarılabilir mi? Lütfen bilgi verir misiniz?

 • Nurşen

  Merhaba. Dün telefon şarjdayken bir anda ekrana mavi ışık geldi ve ekran gitti. Sürekli titreşim var. Telefon açık gibi ama sadece titriyor ve ekran yok. Bir ara ekran geldi o şekilde telefonu pc ye bağlamaya çalıştım, dosya aktarımı dedim ama pc görmedi. Sonra gitti tekrar birkaç sn sürdü. Telefonun sizce anakartinda mi sorun var? Verileri kurtarmanın bir yolu yok mudur? Öncesinde de islemcide aşırı ısınıp kapanma sorunu vardi.srvis işlemciyi değiştirdi ancak ısınma devam etti. Bazen şarjdayken telefon kendi kendine kapanıp açılıyordu.

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; MALESEF BİLGİLERİNİZ KURTARILAMAZ

 • Burak

  Merhaba s7edge telefon kapandı bir daha hiç açılmadı Sözde mmc çipinin Yandığı söyleniyor.bu şekilde ne olursa olsun bilgiler kurtarılır mi

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; BİLGİLERİNİZİ KURTARAMAYIZ MALESEF

 • veysel özince

  sony xperia şarjı bitti kapandı…şarz oluyor sony yazısı geliyor bir türlü açılmıyor.burada teknik servisteki arkadaşlar format atalım açılır derler.ama verilerim kaybolurmuş.Rehberim ve resimlerim var kurtarabilirmisiniz.
  fiyatı ne olur..

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar öncelikle cihazınıza bakıp arıza tespiti yapmamız gerekiyor. Detay için 0216 596 0532 arayabilirsiniz..

 • Cep Hastanesi

  Malesef mümkün değil…

 • Serkan Çiçek

  Telefonun ana kartı yanmış fotoğrafları almak mümkün mü.

 • C.

  Merhaba. Telefonum şiddetli bir hasar almadı,kırık vs yok. Ama bir anda açılmamaya başladı. Şarja takınca saatlerce de dursa sadece kırmızı ışık yanıp sönüyor ama bir türlü telefon açılmıyor, ekranda hiçbir şey çıkmıyor. Ne problemi olabilir? İçindeki fotograflara ulaşabilmek mümkün müdür?

 • Cep Hastanesi

  merhabalar telefonun komple değişmesi gerekiyor içindeki bilgileri alınabilmesi için ekrandan onay verilmesi gerekiyor pc ye baglandığında.

 • Cep Hastanesi

  merhaba ömer bey malesef ekran değişimi olmadan içindeki bilgileri alamazsınız ekrandan onay vermeniz gerekiyor pc ye bağlandığında.

 • ömer çelik

  merhabalar hocam benim s8 tlf num var ekran kırık bundan dolayı şifreyi giremiyorum parmak izinide kapatıp açtığımiçin kabul etmiyor aslında şifrenin bir kaç bölümünü giriyorum bazıları girmediği için tlf nu açamıyorum bundan dolayı tlf daki resim lerimi alamıyorum pc ye bağladım ama kilit açılmadığı için hiç bir şekilde resimleri alamıyorum ne yapa bilirim… engin bilgilerinize teşekkürler.

 • Murat

  Hocam merhaba telefonum yere düştü ekranı içinden patladı veya anakartı bozuldu bilmiyorum telefonu sadece şarja taktığımda görüntü yarım geliyor yani ekranın yarısı sağlam yarısı içinden parçalanmış açılmıyor hiçbirşekilde
  Telefonum Galaxy S4
  Acaba içindeki verileri kurtarabilirmiyim bilginiz olsada olmasada bi dönüş yaparmısınız lütfen

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR;EKRAN TAKILMADAN BİLGİLERİ ALAMAZSINIZ

 • Büşra

  Telefonumun ekranı kırıldı usb ile baglamak mümkün olmuyor. Emmc yönteminden başka bir şekilde fotoğraflarımı kurtarabilir miyim. Veya bu yöntemi evde kendim de uygulayabilir miyim?

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; ARIZA TESPİTİ İÇİN CİHAZINIZA BAKMAMIZ GEREKİYOR YAZILIM ATILARAK KURTARILABİLİR CİHAZINIZ

 • Furkan EREN

  Hocam merhabalar ben whatsapp database dosyasını geri getirebilmek için root atımşıtım telefona ancak dr. fone recovery kullandım ve işlem bitti benim telefon gitti.Açılmıyor ne olmuş olabilir açmanın bir yolu yok mu?

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; CİHAZINIZIN İÇİNDEKİ BÜTÜN BİLGİLER SİLİNİR BEYFENDİ MALESEF

 • Murat Duran Asal

  Merhaba telefonum acılırken adroıd yazısında takılıyor ve acılmıyor her yolu denedim olmadı sanırım sorun yazılımsal telefona zarar vermeden resimlerimi nasıl alabilirim

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir