Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma; Siz de “telefon düştü, kırıldı, açılmıyor, telefona giremiyorum!”, “ekranda hiçbir şey görülmüyor ve telefonu açamıyorum!” veya “Bozuk ve Açılmayan Telefondan Veri Kurtarmak Mümkün mü?” diyorsanız bu yazı tam size göre! Telefonunuz tamamen parçalanmış olsa dahi verilerinizi geri getirmek mümkündür.

Bu yazıda, kırık ve parçalanmış telefonlar da dahil olmak üzere, muhtemel ihtimaller bazında neler yapılabileceğini ele alacağız.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma; Birçok Android sahibi, anakart arızası veya düşme, çökmelerin neden olduğu fiziksel hasar sebebiyle açılmayan veya çalışmayan bir telefondan veya tabletten dosyaları, bireyleri, fotoğrafları ve diğer verileri nasıl kurtaracağınız hakkında sorular soruyor.

En İyi Veri Kurtarma Biz profesyonel müdahale ile her durumda veri kurtarmak mümkün olduğunu iddia. Telefon suya düşse, havuza düşse, denize düşse veya bir biçimde sıvı hasar görse bile çözümler sunuyoruz. Bu hızlı sorun giderme kılavuzunda, sorunun alışılmış bir örneğini ve çalışamaz bir telefondan veri kurtarmak için ne yapacağımızı açıklayacağız.

Cep Telefonunda Veri Kurtarma

Açılmayan telefondan veri işleme işlemi yapılabiliyor, dikkat çekiyorsanız, işlemciği gerekli olan cihazların gerekli yazılımları kullanarak son kez geliyor. Cihazınızı yedeklediğiniz, ters giden bir durumunuz elinizin altındaki onu zaman en güncel bilgileriniz bulunacak. Peki ekrana hiç şekilde görünmeye gitmeden veya düzgün bir biçimde çalışır sorun yaşamakta olan bir telefondaki sonuç nasıl kurtarılır?

Android telefon tam manası ile” açılmıyorsa ” yani ekrana hiçbir şekilde ışık gitmiyorsa o zaman cihazınızda bir anakart arızası olabilir. Ancak nihayetinde cihaz ait cihazlarda kullanılan ve ekran arızalı halde görüntü alınmaz. Durum ekran değişimi yaparken ve Cep Hastanesi ekran değişimi yaparken silinmiş ızin vermez. Bunu anlamanın en iyi yolu cihazınızı USB kablo ile PC’ye bağlamaktır. PC’niz telefonu görüyorsa sorun ekranda demektir

Telefondan Veri Kurtarma
Telefondan Veri Kurtarma

Telefonun Açılmamasının Nedenleri

Telefonun açılmamasının birkaç sebebi vardır. En yaygın olanlardan bazıları:

 1. Ekran hatası
 2. Pil tamamen boşalmış
 3. Şarj cihazı veya şarj cihazı girişi arızalı
 4. Yazılım hatası
 5. Şarj girişi hasarlı
 6. Anakart arızalı veya yanmış

İlginizi Çekebilir: İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri

EMMC Yoluyla Veri Kurtarma

Verilerinizi kurtarmanın pek çok karmaşık yolu var, ancak şimdi konuşacağımız yöntem en basit gibi görünüyor. Verilerinizi ölü bir telefondan kurtarmak için, anakartınızdaki EMMC çipine odaklanmanız gerekir.

Söz konusu verileri kurtarmak için bu çipleri bir EMMC okuyucusuna dönüştürebilirsiniz, ancak anakart hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız, uzman ellere bırakmalısınız. Bu çipler çok basit bir yapıda üretilmektedir. Birkaç küçük lehim ile, bir usb kart okuyucu içerisine emmc cips dönüştürebilirsiniz. Bu yöntem genelde verilerinizi kurtarır, ancak asla garanti edilmez. Böyle bir telefonunuz var ise, verilerinizi EMMC yongası ile kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarılır mı

Çözüm: Açılmayan telefondan veri kurtarma yalnızca Veri Kurtarma Merkezi‘nde yapılabilir. Kendi başınıza telefonunuzun verilerine erişim sadece aşağıda belirtilen durumlarda mümkündür:

 • Telefon açılır,
 • Dokunmatik ekran çalışır ve
 • Android (işletim sistemi) botları.

Telefonunuz başarılı bir biçimde açıldığı ve işletim sistemi düzgün çalışmakta olduğu durumda dahi dokunmatik ekran işlevsel değil ise, yine de hiçbir veriyi kurtaramazsınız. Çünkü cihazın dahili depolama alanına erişim izni almak için öncelikli olarak ekranınızın kilidini açmanız gerekir.

Telefonunuzun gücü kesilmeden önce dokunmatik ekran ve işletim sistemiyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadıysanız, şu an için yapmanız gerekli olan en önemli şey telefonu tekrar açılır hale getirmektir.

 • bazı telefon modelleri kapalı durumda veri kopyalama olanağı var, bu nedenle açmadan verileri kurtarmak mümkündür.
 • asla su olduğunda telefonu açmaya çalışmayın. Kısa devre anakartın yanmasına neden olabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; açılmayan telefondan veri kurtarma iphone , ekranı açılmayan telefondan veri kurtarma
açılmayan android telefondan veri kurtarma , açılmayan telefondan veri kurtarma samsung , açılmayan telefondan veri kurtarma sony , açılmayan telefondan adb ile veri kurtarma , ekranı açılmayan android telefondan veri kurtarma , samsung açılmayan telefondan veri kurtarma , açılmayan telefon veri kurtarma , ekranı açılmayan samsung telefondan veri kurtarma , bozuk android telefondan veri kurtarma.