Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Açılmayan Telefonu Bilgisayara Bağlamak

Açılmayan Telefonu Bilgisayara Bağlamak

Açılmayan Telefonu Bilgisayara Bağlamak

Açılmayan Telefonu Bilgisayara Bağlamak; Dosyalarınızı Android cihazınızdan bir Windows PC’ye ya da Mac’e (ya da tam tersini) nasıl taşıyacağınızı anlatıyoruz. İşte yapmanız gerekenler. Akıllı telefonlar cebinizde taşıdığınız kuvvetli bir bilgisayardır. Ve Android ile beraber bu kuvvetli PC-vari cihazı bir Windows ya da Mac sistemine takabilir ve dosyaları her iki yönde de taşıyabilirsiniz.

Açılmayan Telefonu Bilgisayara Bağlamak; iPhone’ların tam tersine, Android cihazlar karmaşık arayüzler olmadan dosya sistemlerine direk olarak erişim sağlar veya karmaşık işlemler gereklidir. Dosyalarınızı bir Android cihazında aktarmak, temel olarak harici bir sürücüyü bilgisayarınıza bağlamaktan ve dosyalarınızı Kopyalamaktan veya taşımaktan başka bir şey değildir. İhtiyacınız olan tek şey telefonunuz, bilgisayarınız ve bağlamak için bir kablo. Cihaz özelliklerine bağlı şekilde, telefon tarafındaki USB veya USB-C, bilgisayar tarafındaki USB-A veya USB-c.

Telefonu Bilgisayara Bağlamak

Resmi gösterilmeyen bir telefon normal olarak kullanılamaz. Bununla beraber, telefonu bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar kullanarak bilgisayara bağlamak mümkündür. Android için önce gerekli ADB sürücüsünü bilgisayarınıza yükleyin (Google üzerinden) ve ardından cihazınızın Ayarlar bölümünde USB hata Ayıklamasını etkinleştirin.

Vysor eklentisini indirin ve yükleyin. Bu, Chrome tarayıcılarında çalışmakta olan ve açılmamış telefonun ekranını bilgisayarınızda (farenizle) görüntülemenizi ve kontrol etmenizi sağlamakta olan bir eklentidir. Fare kontrolleri yalnızca dokunmatik kontroller gibi çalışır. Şimdi iPhone’da yapmanız gerekli olan şeye gidelim. Jailbreak ilk adımdır.

iPhone’ları Jailbreak’lemek çok kolay. Sonrasında Cydia uygulaması otomatik olarak cihazınıza yüklenir. Cydia’yı açın ve arama kutusuna Veency yazın. Cydia, tıpkı App Store gibi bir mağazadır. Veency ise Vysor gibi çalışır. Veency ile iPhone menülerinizi görebilir ve yönetebilirsiniz. Aynı zamanda iTunes’u kullanarak daima olduğu gibi dosyalarınızı taşıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Selfie Çeken Telefonlar

Telefonu Bilgisayara Bağlamak
Telefonu Bilgisayara Bağlamak

Görüntü Hala Var ise Bilgilerinizi Nasıl Kurtarabilirim

Ekran camı kırılırsa, ancak görüntü hala mevcutsa, USB OTG ve bir fare kullanarak bunu önleyebilirsiniz. USB OTG cep telefonunuzu diğer cihazlara bağlar. Basitçe söylemek gerekirse, Android telefon mini USB bağlantı noktası vardır ve bir USB bağlantı noktası ile bir fare takabilirsiniz. USB OTG bu iki cihazı bağlayacak. Fareyi bağladıktan sonra, çözebilirsiniz / desen veya pin. Ve şimdi ekran şifresini geçtiğinize göre, telefonunuzu bilgisayara bağlayabilir ve dosyalar / fotoğraflar / videolar veya telefon numaraları, mesajlar, whatsapp yedeklemeleri gibi önemli gördüğünüz bilgileri kurtarabilirsiniz.

Ekranı Kırık Android Telefonu Bilgisayardan Yönetmek

Kırık Android telefonu bilgisayarınızdan yönetmek için atmanız gerekli olan adımları tartışıyoruz. Geniş ekran akıllı telefonlar düşme, şok ve titreşimlere oldukça yatkındır. Bu sebeple, mevcut Android akıllı telefonlarla özel dikkat gösterilmelidir. Android telefonunuzun ekranı bir kaza veya dikkatsizlik sebebiyle kırılırsa veya kırılırsa, cihazınızdaki verilere bilgisayarınızdan erişmenin ve kırık Android telefonu yönetmenin bir yolu yoktur.

USB OTG Kablosu ve Fare

Usb Otg Kablosu Ve Fare
Usb Otg Kablosu Ve Fare

Amacınız verileri yedeklemek değil de ekran kilidini açmaksa ve cihazınızın ekran kilidi basit kaydırma hareketi ile açılabiliyorsa bir USB OTG kablosu edinin ve akıllı telefonunuza bu kablo aracılığıyla fare bağlayın. Ekran kilidini açabilecek ve ekranda görüntü varsa fare yardımıyla akıllı telefonunuzu kullanabileceksiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ekranı açılmayan telefonu bilgisayara bağlamak , açılmayan tableti bilgisayara bağlamak, telefonu bilgisayara bağlamak android , bilgisayar telefon bağlantısı , hiç açılmayan telefonu bilgisayara bağlamak , ekranı açılmayan samsung telefonu bilgisayara bağlamak , akıllı telefonu bilgisayara bağlamak , telefonu bilgisayara bağlamak programı , kilitli telefonu bilgisayara bağlamak
ios telefonu bilgisayara bağlamak , telefonu bilgisayara bağlamak iphone , telefonu bilgisayara bağlamak samsung , telefonu bilgisayara bağlamak internet , USB kullanmadan telefonu bilgisayara bağlamak , bilgisayar telefon bağlantısını görmüyor.