Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 2 Yorum / 3471 Görüntülenme

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü , Samsung Galaxy s3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 mini, Samsung Galaxy S5, Not 2, Not 3 ve çözüm için küçük çabanız yeterlidir. Bunu yapmanın birçok yolu vardır ve bunlardan biri çözüm sağlamalıdır. Bu hatanın bir sonucu olarak, telefonu hemen biçimlendirmeye veya servise göndermeye çalışmayın.

Bu sorunun nedeni, telefonun baz istasyonundan süresiz olarak kesilmesi, yani şebekeyi anında bırakması ve tekrar kaydedilmesidir. Tabii ki, ancak “akıllı” cihaz bu kayıt işlemini yapamaz ve bu “Ağda Kayıtlı Değil” hatasını göstererek sizden yardım ister.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Ağda kayıtlı değil hatası, ancak orijinal olmayan telefonlarda daha yaygın. Ne yazık ki, bu tür sorunlara bir replika veya güvenilir bir yerden satın alınmamış ürünler neden olabilir. “Ağda kayıtlı olmayan ve hatanın nasıl çözüleceği” sorusunun cevabı aşağı kısımda anlatılmıştır.

 • Cihazınızdaki SIM kartı başka bir telefona takın, ilk maddede yazdıklarımı yapın, bataryayı takmadan önce SIM kartı da takın ve tekrar açın, bir kaç dakika bekleyin. Olmadı mı? Devam edelim…
 • Bu 3 adım sorunu kesinlikle çözmeli. Eğer sorun devam ediyorsa SIM kartınızda bir sorun olabilir, başka bir cihazda deneyin veya müşteri hizmetlerini farklı bir telefondan arayın.
 • Samsung cihazınız açık iken ayarlar – diğer ayarlar – mobil ağlar – ağ operatörleri kısmına geliniz. yalnızca GSM seçeneğini seçiniz. Alt kısımda yer alan ağları ara seçeneğini dokunun ve ağları cihazınızın bulmasını bekleyin. Bu kısımda hangi operatörü kullanıyorsanız, onu seçin. Seçtikten sonra da biraz sabırlı olun, kayıt etmesini bekleyin. Ağ kayıt edildi uyarısı gelince cihazınızı kapatıp tekrar açın. (en altta yer alan videoda anlatıyor bu kısmı aslında, onu da izleyebilirsiniz)

Bu hatanın bir nedeni, cihazınızın IMEI numarasının kopyalanmasıdır. IMEI numarası, bir tür kimlik numarası gibi davranan her telefon için özel olarak üretilen bir numaradır ve aynı anda iki cihazda bulunması suçtur! Bu, cihazınızdaki IMEI’nin başka bir cihaza yasadışı bir şekilde kopyalanması durumunda, 1 ay içinde iki IMEI numarasının engelleneceği anlamına gelir ve bu da cihazınızın aramalardan bağlantısının kesilmesine neden olan bir “ağda kayıtlı değil” hatası almanıza neden olabilir.

En Sağlam Telefonlar

IMEI Numaranızı Kontrol Ediniz

IMEI numaranızı öğrenmek için, telefonunuz açıkken normal bir kişiyi çağırıyormuş gibi *#06# (Yıldız, Kare, Sıfır, Altı, Kare) yazın ve IMEI numaranızı aramaya basmadan ekranda görüntüleyin tuşuna basın. Ekrana gelen numarayı www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresindedir. Arama sorgusu sonucunda IMEI numaranız kayıtlı değil yazıyor ise “Ağda kayıtlı değil” hatasını almanız normaldir. Peki, IMEI numaranız kopyalanırsa ne yapmanız gerekir? Garantiniz varsa, servise gönderin, durum hakkında bilgi verin veya en yakın telefon servisine gidin.

 

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Kesin Çözümü

Tüm bunlardan sonra hala hata alıyorsanız, seçebileceğiniz başka bir yol daha var. Kernel ve Modern Flashlama adı verilen bu yöntem, bir uzman tarafından yapılmazsa telefona ciddi zarar verebilir, bu yüzden Cep Hastanesi Teknik Servisimizde bu sorunu çözebilirsiniz.

Kısacası, Flashlama Root yetkisine sahip Android telefonlarda yapılan bir işlemdir. Kurtarma yoluyla zip biçimindeki ROM’lar Android cihazına yüklenir. Başka bir yöntem de hazır Android uygulamalarını doğrudan sistem dizinine kurmaktır. Bu sadece başlangıç ​​aşamasıdır … Oldukça uzun ve karmaşık olan bu süreç kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır. Flaş ve Çekirdek işlemleri gerekli önlemler alınmadan gerçekleştirilmiştir ve yöntem bilinmemektedir, hatayı çözmek için ağda kayıtlı değil, telafi edilmesi zor olan daha fazla hasara neden olabilir. Bu nedenle, üzülmekten daha güvenli …

Bu gibi durumlardan kaçınmak için, cihaz satın alımlarınız için güvenilir markalar seçmenizi öneririz. Tasarruf adı altında kaynağın net olmadığı yerlerde fatura görmeden bu tür satın alma işlemleri yapmak, kaydettiğinizden daha yüksek maliyetlerle sonuçlanabilir.

Bu tür bir hata en yaygın problemler arasındadır ve çözülmesi çok zor olabilir. IMEI kaydına sahip çalınmış bir telefon, harcadığınız parayı atmak gibidir. Böyle bir durumda olmak istemiyorsanız, teknolojik araçlar için alışveriş yaparken güvenilir kanallar seçmelisiniz.

2 Yorum

 • Cep Hastanesi

  merhabalar; cihazınızın imel numarası kapanmış olabilir

 • AHMET HAN

  ailemden birini arayacagım ama ağda kayıtlı değil hatası veriyor ne sebep olabilir

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir