Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü , Samsung Galaxy s3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 mini, Samsung Galaxy S5, Not 2, Not 3 ve çözüm için küçük çabanız yeterlidir. Bunu yapmanın birçok yolu vardır ve bunlardan biri çözüm sağlamalıdır. Bu hatanın bir sonucu olarak, telefonu hemen biçimlendirmeye veya servise göndermeye çalışmayın.

Bu sorunun nedeni, telefonun baz istasyonundan süresiz olarak kesilmesi, yani şebekeyi anında bırakması ve tekrar kaydedilmesidir. Tabii ki, ancak “akıllı” cihaz bu kayıt işlemini yapamaz ve bu “Ağda Kayıtlı Değil” hatasını göstererek sizden yardım ister.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Nasıl Çözülür?

Ağda kayıtlı değil hatası, ancak orijinal olmayan telefonlarda daha yaygın. Ne yazık ki, bu tür sorunlara bir replika veya güvenilir bir yerden satın alınmamış ürünler neden olabilir. “Ağda kayıtlı olmayan ve hatanın nasıl çözüleceği” sorusunun cevabı aşağı kısımda anlatılmıştır.

  • Cihazınızdaki SIM kartı başka bir telefona takın, ilk maddede yazdıklarımı yapın, bataryayı takmadan önce SIM kartı da takın ve tekrar açın, bir kaç dakika bekleyin. Olmadı mı? Devam edelim…
  • Bu 3 adım sorunu kesinlikle çözmeli. Eğer sorun devam ediyorsa SIM kartınızda bir sorun olabilir, başka bir cihazda deneyin veya müşteri hizmetlerini farklı bir telefondan arayın.
  • Samsung cihazınız açık iken ayarlar – diğer ayarlar – mobil ağlar – ağ operatörleri kısmına geliniz. yalnızca GSM seçeneğini seçiniz. Alt kısımda yer alan ağları ara seçeneğini dokunun ve ağları cihazınızın bulmasını bekleyin. Bu kısımda hangi operatörü kullanıyorsanız, onu seçin. Seçtikten sonra da biraz sabırlı olun, kayıt etmesini bekleyin. Ağ kayıt edildi uyarısı gelince cihazınızı kapatıp tekrar açın. (en altta yer alan videoda anlatıyor bu kısmı aslında, onu da izleyebilirsiniz)

Bu hatanın bir nedeni, cihazınızın IMEI numarasının kopyalanmasıdır. IMEI numarası, bir tür kimlik numarası gibi davranan her telefon için özel olarak üretilen bir numaradır ve aynı anda iki cihazda bulunması suçtur! Bu, cihazınızdaki IMEI’nin başka bir cihaza yasadışı bir şekilde kopyalanması durumunda, 1 ay içinde iki IMEI numarasının engelleneceği anlamına gelir ve bu da cihazınızın aramalardan bağlantısının kesilmesine neden olan bir “ağda kayıtlı değil” hatası almanıza neden olabilir.

IMEI Numaranızı Kontrol Ediniz

IMEI numaranızı öğrenmek için, telefonunuz açıkken normal bir kişiyi çağırıyormuş gibi *#06# (Yıldız, Kare, Sıfır, Altı, Kare) yazın ve IMEI numaranızı aramaya basmadan ekranda görüntüleyin tuşuna basın. Ekrana gelen numarayı www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresindedir. Arama sorgusu sonucunda IMEI numaranız kayıtlı değil yazıyor ise “Ağda kayıtlı değil” hatasını almanız normaldir. Peki, IMEI numaranız kopyalanırsa ne yapmanız gerekir? Garantiniz varsa, servise gönderin, durum hakkında bilgi verin veya en yakın telefon servisine gidin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; n7100 ağda kayıtlı değil hatası çözümü , s3 ağda kayıtlı değil hatası çözümü , avea ağda kayıtlı değil hatası çözümü , s5 ağda kayıtlı değil hatası çözümü , s4 ağda kayıtlı değil hatası çözümü , samsung a7 ağda kayıtlı değil hatası çözümü ,
samsung a8 ağda kayıtlı değil hatası çözümü , samsung a3 ağda kayıtlı değil hatası çözümü , samsung a3 2016 ağda kayıtlı değil hatası çözümü , samsung a3 2017 ağda kayıtlı değil hatası çözümü.