Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Akıllı Telefon Sorunları

Akıllı Telefon Sorunları

Akıllı Telefon Sorunları

Akıllı Telefon Sorunları, akıllı telefonlar akıllandıkça sorunları da artıyor. Eğer ki siz de telefonunuzda yaşadığınız günlük sıkıntılar için teknik servise gitmek istemiyorsanız, yaşadığınız küçük sorunları nasıl çözebileceğinizi beraber göreceğiz.

Akıllı Telefon Sorunları, gün içinde yoğun bir şekilde kullandığımız akıllı telefonlar, farklı nedenlerle performans sorunlarıyla karşılaşabilirler. Pek çok işinizi hallettiğiniz akıllı telefonunuzun arızalanması sinir bozucu, evet farkındayız ama merak etmeyin, bazı sorunlar profesyonel yardım almadan kısa sürede giderilebilir. Donanım hatası varsa ya da eski bir cihaz söz konusu ise tamirciye gitmek kaçınılmaz olabilir. Sizin için hazırladığımız en yaygın akıllı telefon sorunları ve çözümleri işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak !

Sorunlu Yazılımlar

Akıllı telefonlara dair sorunların çok büyük bir kısmı yazılım kaynaklıdır. Çoğu kullanıcının telefonunu ‘tamirlik’ sandığı durumlar, basit yazılımsal sorunlardan kaynaklanır. Bu sorunlara yol açan çoğu zaman tek bir aplikasyon oluyor. Eğer telefonunuzun yavaşlığından şikayetçiyseniz, sorun çıkaran yazılımın hangisi olduğunu tespit edin. Android kullanıcısı iseniz,

  • Ayarlar > Yazılımlar ve Bildirimler sekmesine gittikten sonra, aplikasyona tıklayarak ön bellek dosyalarını silmeyi deneyin. Ön bellek dosyalarını silmek programa dair hiçbir verinizin kaybına sebep olmayacaktır. Eğer sorununuz çözülmezse, veriyi sil sekmesiyle programınızı baştan kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede sorunlarınız çözülmüş olabilir.
  • iOS kullanıcısı iseniz böyle bir seçeneğiniz maalesef bulunmuyor. Yapmanız gereken aplikasyonunuzu silip tekrar yüklemek. Bu esnada sorunlarınızın çözülüp çözülmediğini de kontrol etmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Telefon Isınma Sorunları

Batarya Ömrünün Azalması

Akıllı telefon kullanıcılarının en şikayetçi olduğu konulardan biri de bataryanın ilk günkü kadar fazla dayanmaması oluyor. Yaşadığınız problem donanımsal değilse, muhtemelen arka planda çalışan bir veya daha fazla uygulama batarya ömrünüzü kısaltıyor olabilir.

  • Android cihazlarda Ayarlar, Pil sekmesine girerseniz bataryayı en çok kullanan uygulamaları görebilirsiniz.
  • iOS cihazlarda Ayarlar sekmesi üzerinden, Pil bölümüne girip ardından Pil Sağlığı öğrenilebilir.

Akıllı Telefon Şarj Sorunu

Akıllı cihazların verimli bir şekilde kullanılabilmesi için yeterince uzun pil süresine sahip olmaları gerekiyor. Akıllı telefon şarj sorunu, genellikle kullanıcı hatası nedeniyle ortaya çıkan en yaygın telefon şikayetlerinden biri olabilir. Telefonunuz % 100’e kadar şarj olmuyor veya çok hızlı bir şekilde şarjı bitiyorsa aşağıdaki ayarlardan birkaçını değiştirmeyi ve şarjınızın azalmasına neden olabilecek uygulamaları temizlemeyi deneyebilirsiniz.

  •  Kullandığınız şarj cihazının piliniz için optimize edilmiş ve orijinal şarj cihazı olduğundan emin olun.
  • Telefonunuzun pil tasarruf modu varsa telefonunuzu şarja takmadan birkaç saat daha kullanabilmek için ihtiyacınız olduğunda etkinleştirin.
  • Uygulamaların arka planda çalışmamasını sağlayın.

Düşük Çekim Gücü

Operatörünüzle yapacağınız kısa bir telefon görüşmesi, sorunun sim kartınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmenizi sağlayacaktır. Eğer ki sim kart kaynaklı bir problem değilse, çekim gücü direkt olarak telefonla ilgili bir donanım hatasına işaret eder. Vakit kaybetmeden telefonu servise vermeniz en mantıklısı olacaktır.

Akıllı Telefonun Islanması

Kazalar hepimizin başına gelebilir ama istenmeyen durumlarla nasıl baş etmemiz gerektiğini bilmek işimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Örneğin; telefonunuz suya düştüğünde, özellikle de ekran yanıp sönmeye başladığında endişeye kapılmanız çok normal. Su hasarının uğraşılması en zor telefon sorunlarından biri olduğu doğrudur, ancak her zaman umut verici bir seçenek bulunabilir. Bu durumda en iyi çözüm için Cep Hastanesinden yardım almanız olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; akıllı telefon dokunmatik sorunu , akıllı telefon ısınma sorunu çözümü , akıllı telefon donma sorunu , akıllı telefon şebeke sorunu , akıllı telefon ısınma sorunu , akıllı telefon ses sorun , telefon sorunları , telefon sorunları ve çözümleri
samsung akıllı telefon donma sorunu , akıllı telefon dokunmatik ekran sorunu , akıllı telefonda şebeke sorunu.