Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Akıllı Telefon Sorunlarını Kolayca Nasıl Çözebiliriz

Akıllı Telefon Sorunlarını Kolayca Nasıl Çözebiliriz

Akıllı Telefon Sorunlarını Kolayca Nasıl Çözebiliriz

Akıllı Telefon Sorunlarını Kolayca Nasıl Çözebiliriz , akıllı telefonlar ne kadar akıllı olurlarsa o kadar fazla sorun yaşarlar. Telefonunuzdaki günlük sorunlar için teknik servise gitmek istemiyorsanız, yaşadığınız küçük sorunları nasıl çözebileceğinizi göstereceğiz. Akıllı telefonlarımızın bugün takip ettiğimiz bir araç olduğunu, işimizi yürüttüğümüz bir iletişim cihazı ve her sıkıldığımızda eğlence ihtiyacımızı karşılayan bir araç olduğunu düşünürsek, telefonumuzla ilgili bir sorun her şeyi bozabilir. Telefonunuzu servise verdiğinizde, işlem size zor bir zaman da verir ancak Cep Hastanesi en büyük sorunları da en kısa sürede ve garantili bir şekilde çözer.

Ancak, telefonunuzla ilgili her sorunun üstesinden gelmek mümkün olmayabilir. Sizin için çok karmaşık görünen bir sorunun biraz ayrıntıya dayalı bir çözümü olabilir. Bu makaledeki birkaç makalede, telefonunuzdaki sorunları nasıl çözebileceğinizi tartışacağız.

Sorunlu Yazılımlar

Akıllı telefonlardaki sorunların çok büyük bir kısmı yazılımdan geliyor. Çoğu kullanıcının telefonunun ‘tamir edildiğini’ düşündüğü durumlar basit yazılım problemleridir. Çoğu zaman sorunlara neden olan tek bir uygulamadır. Telefonunuzun yavaşlığından şikayet ediyorsanız, hangi yazılımın soruna neden olduğunu öğrenin.

Android kullanıcısıysanız, Ayarlar>Yazılım ve Bildirimler sekmesine gittikten sonra uygulamayı tıklayarak önbellek dosyalarını silmeyi deneyin. Önbellek dosyalarının silinmesi, programda veri kaybına neden olmaz. Sorununuz çözülmediyse, “verileri sil” sekmesini kullanarak programınızı tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde sorunlarınız çözülebilir. Ne yazık ki, bir iOS kullanıcısıysanız, böyle bir seçeneğiniz yoktur. Yapmanız gereken, uygulamanızı silmek ve tekrar kurmaktır. Bu arada, sorunlarınızın çözülüp çözülmediğini kontrol edeceksiniz. Soruna neden olan uygulama ise, telefonla veya sürümünüzle ilgili bir hata içerebilir.

Soft Reset

Telefonunuzdaki sorun yazılımsa, bu yöntem sorununuzu %99 oranında çözecektir. Android kullanıcısıysanız, Volume + Power Key kombinasyonu ile telefonu açabilir ve “Yazılım Verilerini / Önbellek Dosyalarını Sil” seçeneği ile telefonu yazılımdaki ilk gününe döndürebilirsiniz. iOS içinse, home tuşuna basarak yukarıdaki kombinasyonu da kullanabilirsiniz. Apple logosu geldiğinde elinizi çekerseniz, telefonda yumuşak bir sıfırlama olur.

Batarya Ömrünün Azalması

Akıllı telefon kullanıcıları hakkında en çok şikayet edilenlerden biri, pilin ilk güne kadar dayanmamasıdır. Sorun donanım değilse, arka planda çalışan daha fazla uygulamanın pil ömrünüzü kısalması muhtemeldir.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 4 ile Samsung Galaxy Watch

Akıllı Telefon Sorunları Nasıl Çözülür ?
Akıllı Telefon Sorunları Nasıl Çözülür ?

Hem iOS hem de Android cihazlarda, Ayarlar – Pil sekmesine girerseniz, pili en çok kullanan uygulamaları görebilirsiniz. Bu arada küçük bir ipucu: iOS kullanıyorsanız, teknolojiye gitmek zorunda kalmadan pilinizin ömrünü yüzde olarak test etmek için Apple Destek’i arayabilirsiniz.

Düşük Çekim Gücü

Bunun için telefonunuzu suçlamak ilk işiniz olsa da, operatörün neden olduğu bir sorun olma olasılığını hemen göz ardı etmeyin. Operatörünüzle kısa bir telefon görüşmesi, sorunun sim kartınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını size bildirir. Bu, SIM kartla ilgili bir sorun değilse, yerçekimi doğrudan telefonla ilgili bir donanım hatasına işaret eder. Zaman kaybetmeden hemen Cep Hastanesi’ne hemen danışmanız ve en küçük sorunlarda bile bilgi almanız en mantıklı yöntemlerin arasında yer alır.