Akıllı Telefonlar İçin Gimbal Önerileri
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Akıllı Telefonlar İçin Gimbal Önerileri

Akıllı Telefonlar İçin Gimbal Önerileri; Akıllı telefon kameraları giderek daha yetenekli hale geliyor. Özellikle, şirketlerin üst düzey akıllı telefonları hem fotoğraf hem de video kaydı açısından çok başarılı olmuştur. Telefonların daha akıcı ve hareketli videolar çekmesini sağlamakta olan gimbal modelleri, akıllı telefon kameralarını bir sonraki seviyeye taşıyor.

Akıllı Telefonlar İçin Gimbal Önerileri; Sarsıntı olmadan video kaydına izin veren 3 eksenli gimbal modelleri, akıllı telefonlarla sinematik görüntüleri etkinleştirir. Bu listede, akıllı telefonlarla kullanabileceğiniz en iyi gimbal modellerine daha yakından bakacağız.

Zhiyun Smooth 4

Djı markasıyla gimbal pazarının en önemli şirketlerinden Zhiyun, özellikle uygun maliyetli alternatifleriyle öne çıkıyor. 3 eksenli bir gimbal olarak gelen Zhiyun Smooth 4 modeli, kullanıcısına 12 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor. USB çıkışı sayesinde, akıllı telefonu yakalanan anda şarj edebilen Zhiyun Smooth 4 modeli, bu özellik sayesinde daha uzun video kaydı sağlar. Maksimum 210 gram ağırlığa sahip akıllı telefonlarla kullanılabilen Zhiyun Smooth 4, ülkemizde 649 TL fiyat etiketi ile satılmaktadır.

Gimbal Nedir

Gimbal Türk eşdeğeri Yalpa veya dengeleme halkasıdır. Akıllı telefonlarla çekim yaparken en yaygın sorun titriyor. Gimbal sayesinde bu titreme ortadan kaldırılır. Bu aletler özel motorlar içerir ve titreşimi en aza indirir.

Gimbal Örnek
Gimbal Örnek

DJI Osmo Mobile 2

Gimbal ve drone söz konusu olduğunda ilk akla gelen firmalardan biri olan DJI, gimbal açısından DJI Osmo Mobile 2 modeli ile öne çıkıyor. Maksimum 240 gram ağırlığa sahip akıllı telefonlarla kullanılabilen DJI Osmo Mobile 2, Başarılı mobil uygulama desteği ve kolay kullanımı ile rakiplerini engellemeyi hedefliyor. 15 saatlik bir pil ömrü sunan DJI Osmo Mobile 2 maalesef video kaydı sırasında akıllı telefonları şarj edemiyor. Ülkemizde 800 TL fiyat etiketi ile satın alınabilen DJI Osmo Mobile 2 modeli, başarılı bir gimbal modeli arayanlar için piyasada bulunan en iyi alternatiflerden birisidir.

Çocuğunuza Akıllı Telefon Almalı Mısınız

Gimbal Ne İşe Yarar

Telefonda video çekerken titremeleri fark etmiş olabilirsiniz. Özellikle yürürken veya koşu yaparken. Burada, gimbal bu anlarda titreşimi ortadan kaldırır ve özel bir eksende çekim hissi verir. Örneğin, videoyu bir gimbal ve bir akıllı telefon ile izleyebilirsiniz.

Akıllı Telefonlar İçin Gimbal Önerileri

FeiyuTech Vimble 2

Tıpkı zhiyun Smooth 4 modeli gibi, feiyutech vimble 2, 210 gram ağırlığa kadar akıllı telefonlarla kullanılabilen 3 eksenli bir gimbal, listemizdeki uygun maliyetli alternatiflerden birisidir. Video kayıt sırasında akıllı telefonunuzu da şarj edebilen FeiyuTech Vimble 2, ülkemizde 500 TL fiyat etiketi ile satın alınabilir.

Düşünülmesi Gereken Şeyler

Gimbal, kameranızı sabit tutmaktan daha fazlasını yapar. Bluetooth ve yardımcı programlarla hareketliliğinizi artıran pek çok yerleşik özellik sunar. Akıllı telefonunuz için gimbal alıyorsanız. Dikkat etmeniz gerekli olan birkaç özelliğe bir göz atalım.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Zhiyun Smooth 4 , DJI Osmo Mobile 3 Zhiyun Smooth 4 karşılaştırma , DJI Osmo Mobile 2 vs Zhiyun Smooth 4 karşılaştırma , Gimbal tavsiye 2021 , En iyi Gimbal 2021 , En iyi gimbal hangisi , Zhiyun Smooth Q2 , Zhiyun Smooth 4 uyumlu telefonlar

Eksen Stabilizasyonu

Bir gimbalın en önemli olan özelliği, kameranızı sabit tutabilmesidir. İki farklı gimbals türü vardır – Çift eksenli stabilizatörler ve Üç eksenli stabilizatörler. Çift eksenli gimbal tilt ve rulo dengeler. Üç eksenli gimbal titreşimleri stabilize eder. İki eksenli stabilizatörler genelde daha ekonomiktir, ancak üç eksenli stabilizatörler hareketli görüntüleri çekmek için daha iyidir.