Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması; Akıllı telefonlarda ekran karartması; Ana Ekrandayken Android’inizin ekran karartmasıyla ilgili bir sorunu mu var? O zaman sorunun oldukça ciddi olduğunu bilmelisin.

Çünkü sorun hem yazılım hem de donanım ve uygulama tabanlı olabilir. Son derece zor bir arıza tespit sorunu olduğu için bilinen en kolay yolu sorgulamak için yapmanız gerekenleri size söyleyeceğiz.

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması; Telefon ekranın az önce karardı. Peki şimdi ne yapman gerekmektedir? Telefonunuzu açtığınızda, demo sayfasından sonra ekran kararırsa, telefon modelinin logosunun bulunduğu sahnenin ekran kararması durumunda size bir şansınız olduğunu söyleyebiliriz. Bu logo gelmezse, sorun daha büyük.

Sahip olduğunuz Android modelinde küçük değişiklikler olmasına karşın, sert formatın veya yumuşak formatın adımları aynıdır.

 • Telefonu kapatın
 • Home tuşu ve ses açma tuşuna basılı tutun
 • Gelen menüden telefonunuzu başlangıç ayarlarına çevirin.

Telefonunuzda bir sorun olursa ve menüye erişemiyorsanız, geliştirici modunun etkin olmadığını kabul etmeniz gerekir. Bu durumda, anakarta sadece profesyonel cihazlar takılabilir. Başka herhangi bir telefon çalışması muhtemelen cihaz arızası ile sonuçlanacaktır.

Android Telefon Ekran Kararması Neden Oluyor

Ekran kararmasında takılıp kalan Android telefonlar yaygın görülen arızalar arasında yer almaktadır. Bunun nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Aşırı bellek kullanımı,
 • Sistemi köklendirme,
 • Özel efektleri kapatma,
 • Sistem programını kaldırma,
 • Önyükleme başlangıç ​​öğelerini silmek.

Android telefonunuzun ekran karartması bir arızaya neden olabilir. Genel olarak, kullanıcıların gelişmiş yazılım hatalarını anlamaları ve düzeltmeleri oldukça zordur.

Bu noktada, iyi bir telefon kullanım tecrübesi için önceden yüklenmiş hiçbir uygulamayı kaldırmamanızı da öneririz. Gereksiz bir uygulama olarak görülmesine rağmen, telefondaki her uygulamanın bir veya daha fazla amaca hizmet ettiğinin farkında olmak son derece önemlidir.

Telefon Ekranında Mürekkep Akması Sorunu Çözümü

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması; Bu sorunun çözümü, ekran profesyonel bir teknisyen tarafından değiştirmek. Cep Hastanesi , ekran değişimi ve akıllı telefon parçası değişimi için Türkiye rekorunu elinde tutan ve bu kaydı hem videolar hem de fotoğraflarla kaydeden özel bir teknik servis. Öyleyse, teknik servisimizdeki ekran nasıl değiştirebilirim ve mürekkep akışı problemi yaşamakta olduğunuz telefonun marka ve modelindeki ekran değişiminin fiyatları nelerdir?

Telefon Ekranında Mürekkep Akması
Telefon Ekranında Mürekkep Akması

Yazılımdan Kaynaklı Ekran Kararmasının Belirtileri Nelerdir

Akıllı telefonlardaki arızalar hiçbir yerden çıkmıyor. Aslında size zaman içerisinde belirtileri ile alakalı bir mesaj veriyorlar. Ancak, profesyonel olmayan kullanıcılar bu mesajları doğru okuyamaz ve ekran karartmasının son aşamasına gitmelerini önler. Aşağıda sürecin sizin için nasıl çalıştığını tartıştık.

 • Telefonun ışığı yanıp sönüyor ancak cihaz cevap vermiyor.
 • Telefon çok sık ısınıyor ve donuyor.
 • Cep telefonu sık sık yeniden başlatılıyor.
 • Pil çok daha hızlı bitiyor.
 • Telefon kendi kendisine yeniden başlıyor.

Bu durumlarla karşı karşıya kalırsanız, Android telefonların ekran karartması sorunu olduğundan emin olabilirsiniz. Siyah bir ekranla karşı karşıya olabilirsiniz.

Telefonda Karanlık Ekran Sorunu

Telefondaki karanlık ekran sorunu çözülmesi gerekli olan sorunlar arasında. Karanlık ekranın neden oluştuğunu ve karanlık ekranın nasıl ortadan kaldırılacağını bilmek gerekir. Ne yazık ki, karanlık ekran basit yöntemler ile çözülebilecek bir sorun değildir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur

Ekran Kararma Sorununun Sebebi

Birçok kullanıcı için yaygın bir sorun olan ve telefonu aldıktan birkaç ay sonra yalnızca ekran karartma sorununun grafik kartının bugüne dek neden olduğu düşünülüyordu. Telefonun onarımı için yaklaşık 1000-2000 liralık sıfır fiyat, yaklaşık 1000 liralık onarım ücreti talep edildi.

Cihaz iyi performans gösterdiğinde ısınmadan kaynaklanabilecek hasarı engellemek için diğer tüm modellerde ve markalarda bulunan bazı akıllı telefonların üretiminde termal macun veya termal ped kullanmamıştır.

Bunun sebebi bu markaların bazı modellerinde yüksek RAM’e sahip olmamalarının sebebi olarak ifade etmesidir, ancak ekranın aşırı ısınması sebebiyle karartma, ekran kartında yanma, telefondaki çatlaklar sebebiyle her iki model de zaman içerisinde gerçekleşmesi kaçınılmaz.

Akıllı Telefonlarda Yazılım Hataları
Akıllı Telefonlarda Yazılım Hataları

Akıllı telefonlarda Yazılım Hataları Ekran Kararmasına Neden Olur Mu

Bu sorunun cevabı% 100 evet. Bunun sebebi, yazılımda bir ekran hatası oluştuğunda, ekranın kararmasıdır. Daha makul bir biçimde, yazılım problemlerinin ana sebebi, donanım veya yazılım uyumsuzluğundaki kısa bir devre olabilir, yani virüs enfeksiyonu. Uygulama indirme ve kullanma sistemine göre hazırlanan telefonlar, uygulama mağazasından indirilen uygulamaların% 90’ını kullanırken güvenli olmaya devam ediyor.

Daha sonra değiştirilmiş ya da kaynak kodunuz var, çünkü App Store’daki bir uygulamadan virüs bulaşma olasılığı oldukça düşükse bir istisna değildir. Bu, virüsü telefonunuza taşımanın yoludur . Apk dosyalarının harici yüklenmesine bağlanabilir.

Örneğin, bir oyunun hileli modunu kullanmak isteyen kişi, oyuna ve APK’ye ait kırık verileri internette bulabilir ve App Store dışında telefonuna yükleyebilir. Teoride, uygulama çalışıyorsa, ancak içerisinde bir virüs var ise, telefonun dengesini etkileyecek ve cihazın kısa bir süre içerisinde ekran karartması sorunuyla karşı karşıya kalmasına neden olacaktır.

Doğru Arıza Tespitinin Önemi

Dokunma çalışmıyor veya telefona erişemiyor ya da ani ekran karartma işlevleri farklı. Hatayı doğru bir biçimde analiz ettikten ve hata türünü seçtikten sonra, yine de modelinize uygun çözümü uygulamanız gerekir.

Klasik yöntemlerle yazılımsal sorun olduğunu var sayarak şu adımları tekrarlamanızı öneriyoruz.

 • Telefonunuzu kapatın.
 • “Power”, “Home” ve “ses kısma” tuşlarını basılı tutun.
 • Sesi Aç (+) tuşlarını kullanarak “yükleme Modu” içerisine geçiş yapın.

Telefonunuz bu menüde bir ekran gösteriyorsa, bir yazılım sorunu olduğu kesindir. Artık şirketimizle iletişim kurabilir ve cihazınızı kullanmaya devam ederek yeni yazılım kurulumunun yakında bitmesini bekleyebilirsiniz.

Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması
Akıllı Telefonlarda Ekran Kararması

Arızanın Kaynağını Nasıl Anlarım

Akıllı telefon kullanıcılarının en iyi bildiği şey esasında cihazlarında yapmış oldukları değişiklikler. Bu değişiklikler yeni bir uygulama yüklemek veya mevcut bir uygulamayı silmek olarak kabul edilebilir.

Bu noktada, yakın zamanda yüklediğiniz uygulamaları gözden geçirmenizi öneririz. Özellikle güvenilir olmadığını düşündüğünüz uygulamaların kaynağı ve üreticisi işinizin silinmesini kolaylaştıracaktır. Yazılım güncellemelerini geciktirmeyin; Hem üretici hem de tüketici tarafından bakıldığında haklı nedenlerden söz etmek mümkündür.

Üreticiler daha iyi ve daha kullanışlı yazılımlar üreterek devamlı olarak daha fazla para kazanmak istiyor. Tüketiciler en ekonomik fiyatlarla en iyi cihaz veya özelliklere sahip olmak istiyor. Bu sebeple, güncelleme desteği sunmayan şirketlerin telefonları, pazarda yer almak imkansızdır.

Yeni güncelleştirmelerle gelen yeni özellikler, eski aygıtlarda düşük performans ve bellek hatalarını tetikleyebilir. Bu hemde cihazın yazılımı güncellememesinde başka bir açığı kapatmasına da neden olabilir. Tüm bu karışıklıkta, yeni yazılım telefonlarda daha fazla yer kaplar ve kullanıcı istemeden yeni bir yazılım yükler;

Bu da genelde cihazların performans ve kullanım kaybı manasına gelir. Bu nokta, yeni telefonlar satın almak ve bir modelin ömrünün 2 yılla sınırlı olduğunu kabul etmek için de oldukça önemlidir. Çünkü yazılım ve donanım bölümünde bu gerçekten işe yarıyor. Orijinal parçalar 2 seneden daha uzun süre kullanımda arızalara neden olabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; akıllı telefon ekran kararması , telefonlarda ekran kararması , lg telefon ekran kararması.