AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 1037 Görüntülenme

AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir

AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir; Depremin ardından sosyal ağlarda “kasadayım” uygulaması gündeme geldi. Kullanıcılar bu uygulama hakkında konuşuyor. Peki AKUT Güvendeyim uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir; Son depremlerin ardından yurttaşlar, AKUT Güvendeyim uygulaması nedir araştırması yapmaya başladı. AKUT Güvendeyim yakınlarınızın telefonuna tahmini konumunuz ve güvende olduğunuza dair kısa mesaj (SMS) ileten bir uygulama.

Akut Güvendeyim Uygulaması Nasıl Kullanılır

Akut güvendeyim uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Sorusu arama motorunda ağırlıklı olarak araştırılıyor. Deprem sonrasında haberleşme büyük önem taşıyor. Vatandaşlar depremin ardından telefonlara sarıldığı için yoğunlaşılan iletişim hatları da çökebiliyor. Türkiye’de son olarak Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından herkes Akut güvendeyim uygulamasını indiriyor. Akut Güvendeyim uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtı yazımızda.

Akut Güvendeyim Nasıl Kullanılıyor

Akut güvenli uygulama iPhone ve Android telefonlar için kullanılabilir. App Store’dan veya Google Play Store’dan akut Güvendeyim adını arayın, uygulamayı telefonunuza indirin ve yükleyin. Uygulamayı kullanmak için önce Ayarlar bölümüne girmeli ve en az 1 kişinin telefon numarasını kaydetmelisiniz. Numarayı kaydettikten sonra” güvendeyim ” düğmesi etkinleştirildi. Bir deprem, yangın veya değişik bir acil durum durumunda düğmeye basarsanız, eklenen telefon numarası size tahmini bir konum ve güvenli bir kısa mesaj gönderecektir. Güvende olduğumu indirmek ve sayı eklemek dışında bir internet bağlantısına ihtiyacınız yok. Güvenli bir mesaj gitmek için, bir metin mesajı veya SMS hakkı olması gerekir.

AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir

Akut Güvendeyim Uygulaması Nedir

Deprem sonrasında yakınlarınıza ulaşmak istediğiniz zaman telefon şebekeleri çökebiliyor. Bu nedenle AKUT Güvendeyim uygulamasını paylaştı. Deprem kuşağında yer alan Türkiye, çok sayıda fay hattı olması sebebi ile pek çok ilde depremler yaşanabiliyor. Doğal afetler nedeni ile panik yaşamakta olan kişiler, iletişim hatlarının çökmesi ile yakınlarına ulaşamıyordu. AKUT’da vatandaşların sesini duyarak “Güvendeyim” uygulamasını çıkarttı. İnternet gereksinimi duymadan uygulamadan yakınlarınıza bir buton sayesinde kısa mesaj gidiyor.

Swarm Hesabı Silme

Akut Güvendeyim Uygulaması

Bana konum bilgileriyle bir SMS olarak, “ben güvenli değilim” uygulamasıyla güvenli olduğunu bildirin. Eğer “ben güvenli değilim” uygulamasının ayarlar bölümünde belirlenen en çok 5 telefon numaraları için uygulamanın ana ekranda” ben güvenli değilim ” düğmesine bastığınızda, telefonunuz SMS sistemi üzerinden belirttiğiniz kişilere GPS hizmeti aracılığı ile alınan konumunuzu göndereceğiz. Aynı şehirde yaşamayan akrabalarınızdan en az birinin sayısını eklemenizi öneririz. Bu işlem, operatörünüz tarafından standart SMS tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. GPS servisiyle konumunuzu alarak telefonunuzun marka modeline bağlı şekilde, uzun veya kısa bir zaman alabilir. Ben güvenli uygulama uygulamayı yükledikten sonra internete ihtiyacım yok. SMS gönderme hakkına sahip olmak yeterlidir. Ayrıca uygulama menüsünden deprem, sel ve yangın bazı temel bilgilere erişebilirsiniz.

AKUT Güvendeyim Uygulaması Nedir

Uygulama Ne Gibi Bir Fayda Sağlıyor

Deprem, sel veya yangın gibi doğal afetler durumunda baz istasyonlarında ani bir yük oluşur, bu sebeple hatlarda bir kilitlenme olabilir. Bu durumda, iletişim sorunu ortaya çıkar. Ben güvendeyim ve SMS ile bildirim gönderdiğinden benzer uygulamalar, bu yoğunluğu ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve durumunuzu akrabalarınıza bildirmenizi kolaylaştırır. İşin de ikinci bir boyutu var. Bu tür uygulamalar, hatların yoğunluğunun yetkililere veya akrabalarına ulaşmasını engellediği için yardıma ihtiyaç duyan veya mahsur kalan bireyleri engeller. Bir bakıma, baz istasyonlarını işgal etmek engellenir.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.
Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir