Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. AliExpress’ten Telefon Nasıl Alınır

AliExpress’ten Telefon Nasıl Alınır

Aliexpress'Ten Telefon Nasıl Alınır

AliExpress Telefon Nasıl Alınır, AliExpress, kullanıcılarına kaliteli ve hesaplı fiyata cep telefonu alma imkanı sunmaktadır. Aliexpress’ten cep telefonu almak isteyen Türk vatandaşlarımız dikkat etmesi gereken tüm işlemleri sıraladık. Pasaport, harç ve vergi işlemleri için gereken tüm işlemler makalemizde bulunuyor.

AliExpress Telefon Nasıl Alınır, dünyanın en popüler online alışveriş platformu Aliexpress.com, geniş ürün yelpazesi ve ucuz fiyat seçenekleriyle kullanıcılar için en çok tercih edilen e-ticaret siteleri arasındadır. Ali baba Grup güvencesi altında alışveriş sunan site, kullanıcıların 40’tan fazla kategori seçeneği ile aradıkları her şeyi bulmasını sağlıyor. Güvenli ve ucuz alışveriş sunan AliExpress oldukça ilgi gördü.

AliExpress Üzerinden Telefon Nasıl Alınır ?

Aliexpress.com cep telefonu kategorisi, kullanıcılara çok sayıda marka ve modeli en ucuz fiyata satın alma fırsatı sunuyor. Kullanıcıları kendine çeken fiyatlarla keyifli bir alışveriş fırsatı sunan site, Türk vatandaşları tarafından da sıkça tercih ediliyor, ancak Aliexpress aracılığıyla bir cep telefonu satın almak mümkün mü ? Şimdi cevaplayalım. Dünyanın önde gelen akıllı cep telefonlarını son derece ucuz fiyata satın almak isteyen kullanıcılar için AliExpress üzerinden cep telefonu satın alma işlemlerini adım adım açıkladık.

Belirtilen fiyat ve kurallar Gümrük Bakanlığı tarafından yapılacak olan resmi bir açıklama dahilinde güncellenecektir. Aliexpress üzerinden cep telefonu satın almak isteyen kullanıcıların;

  • Muafiyet nedeniyle 22 euroyu aşan cep telefonları için %20 gümrük vergisinin ödenmesi
  • 8.70 TL gümrük sunum ücretine ve damga vergisine ek olarak %20 gümrük vergisi
  • Yurtdışı telefon kayıt ücreti (IMEI) 1838 TL ödeme
  • E-devlet aracılığıyla IMEI numarası kaydı oluşturmak
  • Kendi adına kayıtlı bir pasaportta cep telefonu kullanmak

Yukarıda belirtilen AliExpress cep telefonu alımları için geçerlidir. Satın aldığınız cep telefonu için gümrük sunum ücreti, damga vergisi, %20 gümrük vergisi ve 1838 TL yabancı telefon ücreti ödeyerek pasaportunuzu kullanmalısınız.

Aliexpressten Telefon Nasıl Alınır

Cep telefonunuzu 120 gün içinde pasaportta kullanmazsanız kapatılır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır

AliExpress Cep Telefonu Pasaport İşlemleri

Kayıt istediğiniz cep telefonunun IMEI numarası ve pasaport sahibinin TC kimlik numarası, adı ve soyadı vergi dairesine veya bankaya verilmelidir. Telefonunuzun IMEI numarasını bulmak için telefon görüşmesine *#06# yazın ve arama tuşuna basın. Size iletilen IMEI numarası, cihazın kaydında kullanılacak seri numarasıdır.

Cihazınızı pasaportta işletmeniz için son üç yılda pasaportunuza başka bir cihaz kaydedilmemiştir. Bu koşullar altında cep telefonunuzu 120 gün içinde pasaportunuza kaydedebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi doldurursanız, e-Devlet sistemine giriş yaparak pasaportunuzu kaydedebilirsiniz. E-Devlet kapsamındaki pasaport kayıt işlemleri en fazla 1-2 hafta içinde sonuçlandırılır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; AliExpress ten telefon nasıl alınır , AliExpress telefon alınır mı , AliExpress ten telefon almak , AliExpress den telefon alınır mı , AliExpress nasıl ürün alınır.