Android 11 Özellikleri
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 547 Görüntülenme

Android 11 Özellikleri

Android 11 Özellikleri, beta sürümünde, Android 11‘de yer alacak bazı yenilikler belli oldu. Peki hangi özelliklerin bizi karşılayacağız.

 • Akıllı ev kontrolü
 • Üst düzey medya kontrolü
 • Geri dönüşüm kutusu
 • Akıllı bağlantı
 • Gelişmiş bildirim çubuğu
 • İleri seviye karanlık mod
 • Geliştirilmiş güvenlik önlemleri

Akıllı Ev Kontrolü

Android 11 Özellikleri, yeni güncellemede yer alacak özelliklerden biri de akıllı ev kontrolü. Bu özel özellik sayesinde, evinizdeki tüm akıllı cihazları telefonunuzla kontrol etme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca tüm cihazları birbirleriyle senkronize edebileceksiniz.

Üst Düzey Medya Kontrolü

Gelişmiş medya kontrolü ile, Android 11‘de yüklü cihazı ve ona bağlı tüm medya giriş ve çıkış cihazlarını kolayca kontrol edebileceksiniz. Örneğin, bluetooth ile çalışan cihazları kontrol edebilir ve telefonunuza daha kolay bağlayabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusu

Tüm bilgisayar işletim sistemlerinde bulunan geri dönüşüm kutusu, Android 11’li akıllı telefonlara da geliyor.

Geri Dönüşüm Kutusu
Geri Dönüşüm Kutusu

Şimdi silinen dosyalar geri dönüşüm kutusuna gönderilecek ve hemen kaybolmayacak.

Akıllı Bağlantı

Telefondaki sistem uygulamaları ve daha sonra indirilen mobil uygulamalar artık cihazdaki internet bağlantısının durumunu anında kontrol edecektir. Böylece mobil veri üzerinden cep yakan harcamaları engelleyecektir

iPhone Taşınabilir İnternet Hospot Ayarları Nasıl Yapılır

Gelişmiş Bildirim Çubuğu

Bildirim çubuğu bazı marka ve modellerde kullanıcıyı rahatsız ediyordu. Bu artık Android 11 ile bitecek. Aktif olarak kullanılan uygulamalar artık bildirim çubuğunda daha yüksek sırada olacak.

İleri Düzey Karanlık Mod

Akıllı telefonlarda karanlık mod giderek daha popüler hale geliyor. Yeni güncelleme ile artık android cihazlarda Karanlık Mod‘un ne zaman etkinleştirileceğini ayarlayabilir ve cihazın bu modda ne kadar kalacağını düzenleyebilirsiniz.

Geliştirilmiş Güvenlik Önlemleri

Android kullanıcıları için, yeni sürüm önemli ayrıntılara sahiptir. Yeni güncelleme ile artık indirilen mobil uygulamaların erişmek istediği kameralar, mikrofonlar gibi cihazlara izin verebilir veya tamamen engelleyebilirsiniz. Öte yandan, bir süredir kullanılmayan uygulamalar için verilen erişim izinleri otomatik olarak iptal edilecektir. Bu aynı zamanda konum veya kişiler gibi önemli bilgiler için de geçerlidir.

Samsung Galaxy Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Samsung Galaxy Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir