Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor

Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor

Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor

Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor; Android’in en son güncellemesini kullananlar, pil performansı hakkında şikayet ederler.

Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor; Ağustos ayında Android Pie yayımlanmasından sonra, pil de gelişmeler bekleniyordu. Android Pie güncellemesini yükleyen kullanıcılar başlangıçta küçük bir gelişme olduğunu belirtti. Ancak, belirli bir süre sonra, güncelleme neticesinde pilin daha hızlı boşaldığını bildirdiler.

Android 9.1 Güncellemesi, Batarya Ömrünü Kısaltıyor

Android cihaz kullanıcılarına sunulmakta olan Google’ın en son güncellemesi 9.1 pil performansını önemli ölçüde azalttı. Google’dan en son güncellemeyi indiren Android cihaz kullanıcıları aniden pillerinin olması gerekenden daha kısa zamanda tükendiğini fark ettiler.

Kullanıcılar tarafından, kullanıcılarına daha hızlı hız ve performans vaat ettiği ve Android 9.1 şarj ömrünü sürüden kısalttığı için eleştirildi. Sosyal medyada tepkilerini söyleyen kullanıcılar, normalde iki gün boyunca kullandıkları cihazlarının şarj ömrünün 1 güne düştüğünden şikayetçi.

Kullananlar Batarya Sorunlarından Şikayetçi

Android’in en son güncellemesini kullananlar, pil performansı hakkında şikayet etmekten daha fazlasıdır. Ağustos ayında Android Pie yayımlanmasından sonra, pil gelişmeler bekleniyordu.

Android Pie güncellemesini yükleyen kullanıcılar başlangıçta küçük bir gelişme olduğunu belirtti. Ancak, belirli bir süre sonra, güncelleme neticesinde pilin daha hızlı boşaldığını bildirdiler. Android Pie sürümü ile gelen Pixel 3 ve Pixel 3 XL kullanıcıları da aynı sorunu yaşıyor. Bazı Android Pie kullanıcıları bile telefonlarının gün kalktıktan olmadığını belirtti.

Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor

Yeni EMUI 9.0 Arayüzü Geliyor

Android 9.0 Pie tabanlı EMUI 9.0 arayüzü kullanıcılara pek çok yenilik sunuyor yeni arayüz daha akıllı, daha pürüzsüz ve daha basit bir işletim sistemi tecrübesi sunuyor. Bu yenilikler, güvenlik, AI odaklı akıllı yaşam özellikleri, cihaz yönetimi ve kullanılabilirlik gibi alanlarda kullanıcı tecrübesini önemli ölçüde geliştirir.

İlginizi Çekebilir: Honor Play 3 Tanıtıldı

HiCare ile EMUI 9.1 Kurulumu

İlk olarak, indirdiğimiz HiCare uygulamasını açıyoruz. Biz ekrandan giriş yaparak ülke ve bölgeyi seçin. Kullanıcı sözleşmesini kabul ve biz de Gizlilik beyanlarını kabul ederek ana ekrana ulaşmak. Ekrandaki güncelleme seçeneğini tıklıyoruz.

Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor

Kullanıcılar Yeni Sürüme Güncelleme İstiyor

Yeni sürümde pil sorununa çözüm bulmak isteyen kullanıcıların önemli bir bölümü eski sürüme dönmeye başladı. Google’ın yeni sürümle ilgili artan şikayetler üstünde hareket ettiği ve pil sorunu konusunda harekete geçeceği öğrenildi. Google’ın yeni bir güncelleme üstünde çalışmakta olduğu öğrenildi ve sorunu çözmek için önümüzdeki günlerde güncellemeleri yayınlaması bekleniyor.

Güncellemeyi talep ettikten ve uyguladıktan sonra, yeni sistem güncellemelerini kontrol etmek için ekranı görüyoruz ve kontrol ediliyor. Sonra tek yapmamız gerekli olan indirme ve yükleme seçeneğini tıklamaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Android 9.1 Güncellemesi Batarya Ömrünü Kısaltıyor.