Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Cihazlar Neden Güncelleme Gelmiyor

Android Cihazlar Neden Güncelleme Gelmiyor

Android Cihazlar Neden Güncelleme Gelmiyor

Android Cihazlar Neden Güncelleme Gelmiyor ; Akıllı telefon pazarındaki en büyük markalardan biri olan markaların Android güncellemelerini eski cihazlarına neden göndermediğini hiç merak ettiniz mi

Android Cihazlar Neden Güncelleme Gelmiyor ; Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan Android güncelleme sorununu inceleyeceğiz.

Android Sürümünüzü Kontrol Etme ve Güncelleme

Cihazınızın Android sürüm numarasını, güvenlik güncelleştirmesi düzeyini ve Google Play sistem düzeyini Ayarlar uygulamanızda bulabilirsiniz. Güncellemeler hazır olduğunda bir bildirim alacaksınız. Güncellemeleri kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

Android Güncelleme Sorunu

Android güncelleme problemi çözümü günümüzün en büyük sorunlarından biri, Android güncelleme problemidir, bu da akıllı telefonların işletim sistemini yeni yükseltilmiş bir sürüme güncelleyemediği manasına gelir. Bu sorun genelde telefon üreticilerinin eski telefon modellerinde görülür.

Android Güncelleme Sorunu Büyüyor

Nougat ve Android’in Oreo sürümleri bu yaz tanıtıldı, ekosistemlerinin yarısını bile oluşturmuyor. Yani Google tarafından tanıtılan mevcut Android sürümleri ekosistemin çoğunluğu için mevcut değildir. Bu büyük bir sorun olarak dikkat çekiyor.

Android Cihazlarda Güncelleme
Android Cihazlarda Güncelleme

Google

Tabii ki, Google telefonlarını güncel tutar ve iki sene boyunca yeni telefonları için Android güncellemeleri vaat eder. Pixel 2s’de üç senelik bir Android güncellemesi söz verildi. Böylece Pixel 2s, 2020’te piyasaya sürülecek olan Android P, Q ve Android R’yi de alacak. Daha da iyisi, Google cihazları Android güncellemelerini alan ilk cihazlardır.

İlginizi Çekebilir: DXOMARK Nedir ve Neyi Puanlıyor

Android Cİhazlar Neden Güncelleme Almıyor

Akıllı telefon pazarındaki en büyük markalardan biri olan markaların Android güncellemelerini eski cihazlarına neden göndermediğini hiç merak ettiniz mi? Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan Android güncelleme sorununu inceleyeceğiz. Fark ettiyseniz, iPhone 6s son dönemde ios’un en son sürümüne güncellendi, pek çok Android sistemine sahip akıllı telefon üreticisi kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı. Birçok marka ya flagships olarak isimlendirilen cihazlarını güncellemelerden mahrum eder ya da çok geç günceller ve kullanıcıları hevesli bırakır.

Android Cihazlar Neden Güncelleme Gelmiyor

Eski Akıllı Telefonlara Neden Güncelleme Gelmez

Bunun en büyük nedenlerinden biri, kullandıkları donanımdan kaynaklanmaktadır. Donanım desteklemeyen telefona güncellemeler getirdiklerinde, işlemci yetersizliği, ram yetersizliği gibi donanım sorunlarıyla karşılaşacak ve cihaz donacak ve yavaşlayacaktır. Bu sorunu kullanıcılarına yaşamamak için akıllı telefon üreticileri eski model akıllı telefonlarına güncelleme getirmiyor.

Yeni Akıllı Telefonlar Ne Zamana Kadar Güncelleme Alır

Birçok kişi bilmese de, akıllı telefonların kullanım süresi 2 senedir. Akıllı telefon üreticileri, telefonlar yayınlanmadan önce en son güncellemeyi yaparak akıllı telefonlarını serbest bırakıyor. Bunun sebebi, insanlara en son işletim sistemini kullanabileceklerini ve bir sonraki birkaç güncellemeyi yükleyebileceklerini hissettirdiklerini göstermektir. Yeni başlatılan akıllı telefonlar 2 yıl içerisinde tüm güncellemeleri alacak, tabii ki, bu telefonun markası modele bağlı şekilde değişebilir. Düşük bütçeli bir orta sınıf telefon satın alıyorsanız, belki de kullanmış olduğu işletim sisteminden başka güncellemeler almayacaktır ve bu durum üretici tarafından kullanılan donanıma göre değişir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android sürüm yükseltme 2020 , Samsung yazılım güncelleme programı , Android güncelleme , Telefon güncelleme , Telefonda yazılım güncellemesi , Son Android güncellemesi , Güncelleme yap , Yazılım güncellemesi yap.