Android Android Durduruldu Hatasıdurduruldu Hatası
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Android Durduruldu Hatası

Android Durduruldu Hatası Mobil işletim sistemleri içinde daha rahat ve modern Android hakkında bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Hepimiz Android durdu hata ve kullananlarının niçin olduğu sorunlardan önde gelen çözümü, sorunu sizi yönlendirmek isterim. Hangisini alacağını ve iyi mi düzeltileceğini söyleceğiz.

Android Durduruldu Hatasını Neden Verebilir

Bir oldukça nedenden dolayı Android mobil cihazlar kullanırken bu uyarı verir. Genel olarak Android işletim sistemlerine sahip akıllı telefonunuzu veya cihazlarınızı kullanırsanız, bunun ne anlama geldiğine dair bir fikriniz olabilir. Sadece, daha önce bu şekilde bir hata almadıysanız ve ilk kere görürseniz, bu durumda makalemizi sonuna kadar inceleyebilir ve bu hatayı hangi durumlarda alacağınızı görebilirsiniz. Android’in hatayı durdurmasının nedenlerini inceleyelim.

Dahili Depolama Alanı Yetersizliği

Her mobil cihaz, spesifikasyonlarda belirtildiği şeklinde farklı dahili depolama alanlarına sahiptir. Uygulama pazarlarından indirilen her uygulama tarafından işgal edilen alan, veriler kullanıldıkça ve güncellemelerden sonra artabilir. Bu artış ile uygulamayı açmak için yeterli alan olmadığında uygulama durduruldu hata alabilirsiniz.

Sistemin Ram Belleği Dolu Olması

Bu uygulamanın boyutunu kaldıracak ve bellekte yeterli RAM olmasa bile yine çalıştırmak için değil seçerek size bu hatayı verecektir. Bazı yüksek RAM gereksinimi gerektiren uygulamalarda bu hatayı alabilirsiniz.

İşlemci Yüksek Isıya Sahip Olması

Uygulamanın açıldığında bazı riskli durumların olabileceği konusunda sizleri uyaracak olan bir hatadır ve işlemcinin ısınmış olması durumunda bununla karşılaşacağınızı gösterir. Böyle bir durumda uygulamayı açmamayı tercih eder ve size de uygulamanın durdurulduğuna dair hatayı verir.

İlginizi Çekebilir: Android Uygulamalar Donuyor

Uygulamanın Sürekli Veri Alması

Sürekli veri alımına niçin olacak bir Android uygulamasını kullanmak istiyorsanız ve durdurulmuş olan hatayı alırsanız, böyle bir durumda açılmayacağını fark edeceksiniz. Uygulama sebebiyle sürekli veri toplama şişer eğer açmak mümkün olmayacaktır çünkü.

Android Durduruldu Hatası

Sisteme Virüslü Uygulama Yüklenmesi

Rastgele indirilen ve virüs taraması olmadan oluşturulan bazı uygulamalar bu hatayı verebilir. Bu hata, genellikle Google Play Store üzerinden yüklenen uygulamalarda yaygındır ve farklı yöntemlerle değil. Harici olarak yüklenen uygulamaların virüs, kısaca zararlı dosyalar içermediğinden emin olun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android uygulama durduruldu hatası , android uygulamalar durduruldu hatası , android uygulama durduruldu hatası çözümü , android mesajlar durduruldu hatası , android durdurdu hatasi , android ayarlar durduruldu hatası , android process acore durduruldu hatası , android erişilebilirlik araçları durduruldu hatası , gta san andreas android durduruldu hatası , android durduruldu

Android Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür

Burada hata Android durdu çözmek için adım adım söylemek istiyorum. Android işletim sistemine haiz akıllı mobil cihazlarınız var ise ve bu uyarıyı alırsanız, önce bir çözüm sağlamak için menünün ‘Ayarlar’ bölümüne girmeniz gerekir.

  • Hemen üst sekmesinden diğer tuşuna dokunun. Diğer seçenekte, değişiklik uygulama Yöneticisi  menüsünü takip etmeli ve hangi uygulamanın başarısız olduğunu öğrenmelisiniz.
  • Yüklü uygulama ile alakalı bilgiler görüntülendiğinde, Önbelleği Temizle sekmesine tıklamanız yeterlidir. Bu, uygulamadaki tüm geçmiş için depolanan verileri silecek ve açmak arzu ettiğiniz uygulamayı yapacaktır.
  • Başka bir seçenek olan veriyi sil sekmesine tıklamak, geçmişteki tüm seçenekleri temizler ve bunları daha kolay kullanmanızı sağlar. Bu uygulamada problemler ve problemler ortadan kalkar ve rahatsız uyarıları almazsınız sağlar.
  • Bazı durumlarda, sistem dosyalarının da durmuş bir hata verdiği görülür. Bu durumda,  Ayarlar  – uygulamalar sekmelerini açtıktan sonra, tüm uygulamaları gösteren bölüme gitmelisiniz. Bu alandaki verileri ve önbelleği temizlerseniz, gene de hedefinize ulaşacağınızı görebilirsiniz.
  • Uygulamanın güncelleştirmelerin bir sonucu olarak durduğu hatayı almaya başladıysanız. ’Ayarlar’ ve ’uygulamalar‘ ’bölümlerini açtıktan sonra, hatayı veren uygulamaya gidin ve güncellemeleri Kaldır a dokunun.
  • Uygulama pazarınıza giriş yaptıktan hemen sonrasında, Ayarlar sayfasındaki otomatik güncellemeleri kapatmak, benzer hataları yine almanızı engeller. Virüslerden kaynaklandığını düşünüyorsanız, indireceğiniz virüs tarama programlarıyla taradıktan sonrasında açmaya çalışmalısınız.

Eğer bunu yaparsan, fakat hala benzer hatalar alırsınız, sonrasında aletiniz biçimi olabilir. Her şeyden önce, veri kaybetmeden uygulamalarla ilgili bu tür sorunları çözebilmeniz için bir yedekleme yapmayı unutmamalısınız. Android durdu hatası ve biz bir yorum olarak karşılaşmış olduğunuz sorunları belirtebilirsiniz yazının sonu için hazırladık.