Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Android Pil Ömrü Uzatma 2020

Android Pil Ömrü Uzatma 2020

Android Pil Ömrü Uzatma 2020

Android Pil Ömrü Uzatma 2020 Pil, bir prize bağımlı olmadan elektronik cihazlara güç sağlayan ve elektrik enerjisi içeren bir cihazdır. Günümüzün gelişmiş pillerinin büyük bir bölümünde bulunan bilgisayarlardan akıllı cihazlara kadar elektronik cihazlar, cihazlarımız elektrik enerjisini depolayabilir ve cihazlarımız sırasında sahip olduğumuz enerjiyi, duvar prizine güç vermeden kullanabileceğimiz elektriği alırız.

Telefon Bataryası Neden Patlar ?

 1. Genellikle yan sanayi ürünleri olan piller patlamaktadır.
 2. Patlamanın nedenlerinden biri, telefonu anlamayan bir kişinin uzman olmamasıdır.
 3. Aşırı ısı, pilin ısınmasına ve patlamasına neden olabilir.
 4. Cep telefonunun orijinal parçalarının yan sanayi ürünleri ile değiştirilmesi, sistemin çalışmasını etkilediğinden pillerin şişmesine ve patlamasına neden olabilir.

Bataryalarının Patlamaması İçin Neler Yapılmalı Nasıl Korunmalı ?

Pilin patlamasını tahmin etmek mümkün olmayabilir, ancak ısıtılan ve şişirilen pillerin patlama riski çok yüksektir ve bu durumda yapılacak ilk şey pili telefondan ayırmaktır. Isıtmalı ve şişmiş pilleri tekrar kullanmayın. Telefonunuzu veya pille çalışan diğer cihazları sıcak ortamlardan uzak tutun. Batarya içeren hiçbir telefonu veya cihazı, güneşin doğrudan aydınlatıldığı, cam önü gibi yerlerde bırakmayın.

Tamamen Batarya Bitmeden Şarj Edin

Telefonunuzdaki pili çok fazla etkileyen durumlardan biri, mümkün olduğunca fazla şarj sağlayan bir “bölgeye” sahip olmasıdır. Pilin tamamen boşalması, ölmesine ve geri gelmemesine neden olabilir. Pilin aşırı şarj edilmesi, içindeki hücreye zarar veren ısıya neden olabilir. Bu durumu önlemek için telefonunuz ve piliniz birlikte çalışır.

Şarj cihazını gerektiğinde şarj etmek için gereken süreyi mikro olarak yöneterek, Android Pil Ömrü Uzatma telefonunuzun pilini daima %50’ye yakın tutarsınız. Bunun nedeni, pillerin uzun ömürlü olması ve şarj döngüsüdür. Çoğu telefon pili yaklaşık 400 döngü dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, sıfıra gitmesine izin verirseniz, 400 ayrı kez şarj ederseniz, pilin artık tam şarjı tutamayacağı ve normal olarak telefonunuzu çalıştırmak için depolanan şarjın çoğunu alacağı anlamına gelir. Sonunda, şarj olmanın daha uzun sürdüğünü görebilirsiniz.

Telefonlarınızı Geceleri Şarj Etmeyin

Telefonunuzu yatağa giderken takar ve bütün gece şarj etmesine izin verirseniz, pil beklediğiniz gibi artık dolmaz. Ancak, katılımsız bir lityum iyon pili asla bu şekilde şarj etmemeniz gerektiğini belirtmek önemlidir.

Telefon tamamen şarj olduğunda, pildeki elektronik cihazlar şarj cihazından pil şarj devresine elektrik göndermeyi durdurmalıdır. Gece şarj ettiğinizde, telefonunuzun pili dolu olsa bile, güç hala gelmeye devam eder. Ama hiçbir şey şarj etmiyor ve prize de geri dönmüyor, telefonunuz hala açıksa, kullanıldığı için pil boşalır. Belirli bir noktaya boşaltıldığında, şarj tekrar başlar. Bu döngü, sabah fişi çekene kadar tekrarlanır.

Android Pil Ömrü Uzatma 2020 telefonunuzu gece boyunca şarj edecekseniz, her şeyin doğru çalıştığından ve doğru şarj olduğundan emin olun. Bu, telefonu fişe takılıyken bir battaniyenin altına veya halıya koyamayacağınız veya ısıyı içeride tutan kalın bir kapalı kutuya koyamayacağınız anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Suya Düştüğünde Pirinç İşe Yarar Mı

Başka Bir Şarj Cihazını Kullanmak

Android Pil Ömrü Uzatma 2020, Her şarj etmeniz gerektiğinde telefonunuzla birlikte verilen şarj cihazını ve kabloyu kullanmaya çalışın. Yedek parçaya veya ek bir şarj cihazına ihtiyacınız varsa, üretici tarafından önerilen türü satın alın. Ürünler, onları desteklemeyen telefonlarda farklı hızlı şarj ürünlerinin kullanılabileceği şekilde tasarlanmıştır, ancak yine de doğru hızlı şarj teknolojisini kullanmanız önerilir.

Yeni bir telefon aldığınızda yeni kablolar satın almak da iyi bir fikirdir. Şarj teknolojisi o kadar hızlı değişiyor ki, birkaç yıldır kullandığınız kablolar gereksinimleri karşılamayabilir ve kablolar çektiği tüm bükülmeler’den ve çekilmelerden kopar. Android Pil Ömrü Uzatma 2020, satın aldığınız kabloların kutuda gelenlerin özelliklerine uygun olduğundan ve güvendiğiniz bir şirket tarafından üretildiğinden emin olun.

Telefonların Batarya Süresini Arttırmak Mümkün !

Android Pil Ömrü Uzatma 2020 Tabii ki, şimdi gerekli hale gelen bu cihazlar mükemmel değil. Akıllı telefonları bizden almadığınızda, pil sıkıntısı var. Bu sorunun tek çözümünü pili değiştirmek olarak düşünebilirsiniz, ancak aşağıda belirtilen çeşitli ayarlarla pil performansını önemli ölçüde artırmak mümkündür. Bu sorun, her iki işletim sisteminde de farklı şekillerde çözülür, çünkü ayarlar Android ve iOS tarafında farklıdır. Ekranın parlaklığı neredeyse cihazınızın şarjını yutar.

Android Pil Ömrü Uzatma

 1. Önce, otomatik ekran parlaklığını kapatın ve parlaklığı azaltın
 2. Aynı zamanda konum hizmetleri, cihazınızın pil tüketimini etkileyen önemli faktörlerdir. Bu hizmeti kapattığınızda pilinizin daha uzun sürdüğünü göreceksiniz.
 3. WİFİ Bluetooth ve hücresel veri gibi ağ bağlantılarını kullanıyorsanız kapatın. Bu tür bağlantıları yalnızca gerektiğinde etkinleştirmelisiniz.
 4. RAM’ınızı boş bırakın ve altta programlar çalıştırmayın. Uygulamayı o anda çalıştırmasanız bile, en altta bekliyor ve işlemcinin hızlı çalışmasına neden oluyor.
 5. Cihazınızda bir OLED ekran varsa, siyah arka plan ve karanlık uygulamaları kullanarak pil tüketimini azaltabilirsiniz.
 6. Uygulamaların lite sürümleri bu konuda iyi bir çözümdür. Facebook Lite ve Messenger Lite gibi uygulamalarla pil gücünden biraz tasarruf edebilirsiniz.
 7. 4G(LTE) bağlantısı kullanıyorsanız, 2G veya 3G’yi seçin. 4G bağlantısı oldukça fazla pil tüketiyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android pil ömrü uzatma 2020 , android pil ömrü uzatma 2019 , android telefon pil ömrü uzatma , android telefonlarda batarya ömrünü uzatma , android pil ömrünü uzatma programı , android pil ömrünü uzatma , android batarya ömrü uzatma , android pil süresi uzatma , android telefonda pil ömrü uzatma , android telefonlarda pil ömrünü uzatma

iOS Pil Ömrü Uzatma

Ios Pil Ömrü Uzatma 2020

 1. Ayarlar>iCloud’u girerek kullanmadığınız uygulamalar için iCloud kullanımını kapatın. ICloud, iPhone’unuzun pil tüketimini ciddi şekilde etkiliyor.
 2. Telefonunuzu cebinizden çıkarır çıkarmaz uyanmak için kaldırma özelliğini kapatın. Bu özellik genellikle ekranınızın yanlışlıkla açılmasına neden olur.
 3. Cihazınızın ekranı, herhangi bir uygulamadan bildirim alınır alınmaz otomatik olarak açılır, bu da pil süresinin kısalması anlamına gelir.
 4. Bildirim almak istemediğiniz uygulamaları Ayarlar>Bildirimler’e giderek kapatabilirsiniz.
 5. Arka planda hala aktif olan uygulamaları devre dışı bırakarak pil ömrünü önemli ölçüde uzatmak da mümkündür.
 6. Telefonunuzun ekran kilidini sık sık kapatmayı unutursanız, ekran kilitleme sürenizi mümkün olduğunca azaltın.
 7. Ancak otomatik güncellemeler, pil tüketimi söz konusu olduğunda telefonunuzu olumsuz etkiler. Bu özelliği devre dışı bırakmak için Ayarlar> App Store> Otomatik İndirmeler’e gitmeniz gerekir.
 8. WIFI, bluetooth ve hücresel veri gibi ağ bağlantıları kullanmıyorsanız, açıksa kapatın. iPhone’lardaki düşük güç modu, pil ömrünüzü etkileyen durumları devre dışı bırakır ve pil düzeyinizin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Bu özelliği Ayarlar>Pil>Düşük Güç Modu’ndan etkinleştirebilirsiniz.