Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Q Özellikleri

Android Q Özellikleri

Android Q Özellikleri

Android Q Özellikleri Nelerdir , Android Q ile birlikte mobil işletim sisteminin kullanıcı deneyimini ve gizlilik kontrollerini ciddi şekilde geliştiriyor. İşte Android Q ile birlikte geleceğini bildiğimiz özellikler.

Google, Mart ayında Google I / O geliştirici Konferansı ile Android Q mobil işletim sisteminin en yeni sürümünü tanıtacak ve beta sürümünü yayınlayacak. Android Q beta bir aydan fazla bir süredir bulunmasına rağmen, XDA geliştiricileri ve 9to5Google zaten Android q’da gerçekleşecek bazı özellikleri ortaya çıkardı. işte sızan Android Q kodları sayesinde öğrenebileceğimiz Android Q özellikleri:

Android Q Özellikleri Resmen Açıklandı

Mart ayında geliştiriciler için beta tanıtıldı, Android Q Android Ürün Yöneticisi Stephanie Cuthbertson tarafından son kullanıcı için ayrıntılı oldu. Android q’nun özellikleri arasında dikkat çeken büyük yenilik karanlık moddu.

Hızlı ayarlardan kolayca erişilebilen ve pil Tasarrufu modu açıldığında da etkinleştirilen karanlık mod, Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu mod, ekran görüntülerine göre tüm uygulamalar için kullanılabilir.

Android Q
Android Q

Android Q’nun bir diğer dikkat çekici özelliği ekran kaydı. Bu özellik sayesinde, Google’ın makine öğrenme algoritmaları devreye girer. Bu, ekran kaydı için ek bir uygulama ihtiyacını ortadan kaldırır.  Makine öğreniminin yetenekleri ile akıllı yanıtlarda daha başarılı olur.

Google’ın kendi mesajlaşma uygulaması ve Gmail’in bir süredir bu özelliği olmasına rağmen, yeni sürüm artık herhangi bir mesajlaşma uygulamasında benzer özellikler sunacak.

İlginizi Çekebilir: Android Q Güncellemesi Alacak Telefonlar

Android Q Güncellemesi

Akıllı cevap ayrıca bildirimlere dayalı diğer eylemler için öneriler yapacaktır. Örneğin, birisi size bir konum gönderdiğinde, doğrudan Google Maps ile açmayı önerir. Android Q beta sürümü gizlilik odaklanarak dikkat çekti. Etkinlikte, Google bir kez daha gizliliğe verdiği önemi gösterdi. Yeni sürüm 50 yeni gizlilik ve güvenlik ayarları ile gelecek. Bunlardan en önemlisi, yalnızca uygulama çalışırken konum izlemeyi sınırlayabilen konum hizmetleri ayarıdır.

Aynı zamanda, akıllı telefon, uygulamaların konumunun arka planda olduğu yeni sürümle kullanıcıya bildirimler gönderecektir. Yeni Android sürümü ile, odak modu da mevcuttur. Dikkat dağıtıcı durumlarda kullanılacaktır. Örneğin, ebeveynler çocuklarının telefon kullanım süresini yönetmek için bu modu kullanmak mümkün olacak. Daha fazla cihaz, günlük zaman sınırı nasıl kullanılacağı burada.

Android Q Nedir ?

Android Q gündüz ve gece modlarında gelir. Android’in kendi modlarını kuracağı şekilde bile; hiçbir şey yapmadan mod değiştirme aracından endişe duyacaksınız. Android Q, zamanı hesaplayarak gün doğumundan gün batımına kadar gündüz modunda çalışacak ve daha sonra gece modu gün batımına kadar ekranları koyulaştıracaktır.

Ancak, kullanıcı saati ayarlayamadığı için modları değiştirmek için tam olarak hangi saat bilinmemektedir. Şimdiye kadar, bildiğimiz tek şey Günbatımı ve gece modu otomatik olarak aktive edilecektir olmasıdır.

Şimdiye kadar uygulama bazında gördüğümüz karanlık modun sistem boyunca kullanılabilmesi çok önemli bir gelişmedir. Bununla birlikte, 7-9 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Google I / o etkinliğinde Android Q ile gelen tüm yenilikleri öğreneceğiz.

3D Yüz Tanıma

Android Oreo ve Android Pie ile birçok akıllı telefonun 3D yüz tanıma ile tanıtıldığını biliyoruz. Ama Android Q 3D yüz tanıma ile, Android varsayılan özelliklerinden biri haline gelecektir. Böylece, önümüzdeki dönemde akıllı telefonlarda daha fazla 3D Yüz Tanıma göreceğiz.

Android Q 3D Yuz Tanima

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Android Q Özellikleri Nelerdir android q alacak cihazlar, android q nedir, android q huawei, android q samsung, android q ne zaman gelecek, android q güncellemesi, android q xiaomi, android q huawei mate 20 lite, android q alacak, android q alacak huawei, android q alacak samsung cihazlar, android q alacak samsung modelleri, android q alacak huawei telefonlar

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.