Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Android Şarja Takınca Konuşma

Android Şarja Takınca Konuşma

Android Şarja Takınca Konuşma

Android Şarja Takınca Konuşma, Son zamanlarda popüler olan konulardan biri. İlk olarak iOS cihazlarda ortaya çıkan bu özellik artık Android cihazlarda da var. Bu yazımızda sizlere Android telefonları şarja takınca konuşma özelliğini nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Telefonu şarja taktığınızda çıkan çıkan bildirim sesi hoşunuza gitmiyor olabilir veya farklılık olsun diye şarj bildirim sesinide değiştirmek istiyor olabilirsiniz. İster kendi sesinizi istersenizde bir metin yazarak şarja taktığınızda cihazınızı seslendirebilirsiniz. Şimdi gelelim bu işlem nasıl yapılıyor sizlere adım adım anlatalım.

Android Şarja Takınca Konuşsun

Android şarja takınca konuşsun diyorsanız sizlerde anlatacağımız adımları dikkatli bir şekilde izleyerek yapabilirsiniz. Dilerseniz aşağı kısımda bulunan Cep Hastanesi Youtube kanalında paylaşmış olduğumuz videolu anlatımınızda izleyebilirsiniz.

 1. İlk olarak seslendirmesini istediğiniz yazıyı “https://soundoftext.com/” sitesine girin ve yazıyı yazın daha sonrasında Türkçe seçeneğini seçin ve Submit seçeneğini seçin. Daha sonrasında Yazmış olduğunuz yazı ses dosyası olarak çevirecektir, çevirdikten sonra download kısına tıklayıp ses dosyasını indirin.
  &Quot;≪Yoastmark
 2. Play Store uygulamasından “MacroDroid” uygulamasını indirin.
 3. Uygulamayı açın ve üst kısımda bulunan “Makro Sihirbaz Ekle” kısmına tıklayın.
  &Quot;≪Yoastmark
 4. Açılan ekranda “Pil/Güç” sekmesine tıklayın ve çıkan seçeneklerden “Şarj Cihazınızın Takılması/Çıkarılması” seçeneğine tıklayın. Açılan pencerelerde hiç bir ayara dokunmadan tamam deyip geçiniz.
  Macrodroid 2
 5. Üst kısımda bulunan “Eylemler” sekmesini seçin ve aşağı kısımda bulunan “Medya” seçeneğine tıkladıktan sonra “Ses Oynat/Durdur” seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda üst kısımda bulunan “Dosya Seç” seçeneğine tıklayın. İlk başta indirmiş olduğunuz ses dosyasını seçin.
  Android Şarja Takınca Konuşma
  Android Şarja Takınca Konuşma
 6. Üst kısımda bulunan “Kısıtlamalar” seçeneğini seçin. “Pil/Güç” seçeneğini seçin ve “Güç Bağlantısı” kısmına tıklayın. Açılan pencerelerde hiç bir ayara dokunmadan tamam deyip geçiniz.
  Android Şarja Takınca Konuşma
  Android Şarja Takınca Konuşma
 7. Sağ alt tarafta bulunan tik kısmına tıklayın ve açılan ekranda herhangi bir yazı yazınız. Şimdi telefonunuzu şarja takın ve test edin.
  Android Şarja Takınca Konuşma
  Android Şarja Takınca Konuşma

Android Şarj Sesi Değiştirme

İlk olarak iPhone cihazlarda iOS 14 güncellemesi ile birlikte gelen bu özellik yaygınlaşmaya başladı. Android Şarja Takınca Konuşma, Android şarja takınca konuşma özelliği, Şarja takınca Konuşma Android, Telefonu şarja takınca konuşması xiaomi, telefonu şarja takınca konuşması samsung, Telefonu şarja takınca konuşması huawei, Telefonu şarja takınca konuşması Android, Android şarja takınca konuşma, Android şarja takınca teşekkür etme, Android şarja takınca konuşan telefon, Android şarj bildirim sesi değiştirme, Android şarja takma sesi değiştirme, Android Şarja Takınca Konuşsun gibi başlıklar altında bir sürü yazılar yazılmakta. Ama bu yazılarda çok detaylı anlatımlar bulunmamaktadır. Sizler için en detaylı, resimli ve videolu anlatmış bulunmaktayız.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Hareketli Duvar Kağıdı

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android şarja takınca konuşma xiaomi , android şarja takınca açılsın , android şarja takınca konuşsun , android şarja takınca konuşma özelliği , android şarja takınca ses , android şarja takınca teşekkür etme , android telefon şarja takınca konuşma , android şarja takınca konuşma , android telefonu şarja takınca konuşması , android telefonlarda şarja takınca konuşma , android telefonda şarja takınca konuşma , xiaomi şarja takınca konuşma , huawei şarja takınca konuşma.