Android Ses Sorunu Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 1 Yorum / 282 Görüntülenme

Android Ses Sorunu Çözümü

Android Ses Sorunu Çözümü Android işletim sistemi iOS gibi belirli cihazlar için tasarlanmadığından, her marka ve model için farklı sorunlara neden olabilir.

Sorunlardan biri Android’in ses problemidir. Tırmalamak, boğuk ve uzaktan gelen ses gibi birçok sorun uzmanlar tarafından sunulan çözüm ile çözülebilir.

Telefon Sesi Cızırtılı Geliyor

Genel olarak, telefonun markası Samsung markasında cızırtılı bir ses çıkarır, sorun cihazın kendi özelliği ile Android işletim sistemi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanmaktadır. Bu aşağıdaki adımlarla çözülebilir;

 • Ayarlardan arama ve arama ayarlarına girin,
 • Sonrasında ilave ayarları seçerek karşınıza çıkan ekranda parazit giderici özelliğini devre dışı bırakın.

Bu, bir özelliği kullanamayacağınız anlamına gelir, ancak bu, sağlıklı bir telefon görüşmesi yapmanıza izin vermez. Bu nedenle, gelen sesi açıkça duymak için bu özelliği kapatmanız gerekir.

Telefonda Ses Boğuk Geliyor

Genel olarak, sorun, telefonun sadece telefon görüşmelerinde değil, cihazdaki herhangi bir ses çıkışında da boğuk olmasıdır. Bir çözüm olarak birkaç kontrol yapmanız gerekir, bu kontroller aşağıdaki gibidir;

 • Bu sorunu yaşayan her 10 kişiden 9’u hoparlörün önündeki engeli fark etmiyor. Öncelikle hoparlördeki tozları ve diğer parçacıkları iyice temizleyin. Yaptığınız bu işlem büyük oranda sorununuzu çözer.
 • Ancak yukarıdaki işlemi yaptığınız halde sorunu çözemediyseniz problem donanım odaklı olabilir. Bu durumda cihazı servise verene kadar en iyi performansı kullanabilmek için cihaz ayarlarından ekolayzır içerisinde tercihinizi POP olarak değiştirmeniz Android ses sorunu için yeterli olur.

Telefonun Sesi Uzaktan Geliyor

Genellikle cihaz anteninin neden olduğu Android Ses sorunu, anten gücünü artırarak çözülebilir, ancak yeterli teknik bilgiye sahip olmayan kişiler sorunu aşağıdaki gibi çözebilir;

 • Ayarlardan mobil veri menüsüne girin,
 • Burada şebekenizin mobil veri ayarlarına gelin,
 • Ayarlar kısmında MCC 286 ve MNC’yi 01 olarak ayarlayın.

Bu süreç uzaktan telefondan gelen ses sorununu çözer, ancak bu çözüm sadece Turkcell kullanıcıları için geçerlidir. Bu özellik Turkcell’in yeni dönen anten özelliğini kullanmanıza ve en iyi ağ performansından yararlanmanıza olanak tanır.

Sorun Halen Devam Ediyor

Sorunumuz genelde Samsun Galaxy S3 lerde kaynaklanıyor buda tamamen telefonun kendi yapısından bazende bizim biraz kurcalamamızdan kaynaklı bir sorun olarak görüyoruz şimdi gelelim sorunun çözümüne aşğıdaki adımları izleyin. Android Ses Sorunu Çözümü

Telefonun ayarları -> Arama -> Arama Ayarları -> İlave Ayarlar’a oradanda parazit giderici butonu etkisiz hale getiriniz.

NOT: Sorun halen devam ediyorsa Cep Hastanesi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. %100 Orjinal parçalar kullanılarak telefonunuzun tamiratınızı yaptırın.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Bkz. “Bize Ulaşmak İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir