Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Ses Sorunu Çözümü

Android Ses Sorunu Çözümü

Android Ses Sorunu Çözümü

Android Ses Sorunu Çözümü Android işletim sistemi iOS gibi belirli cihazlar için tasarlanmadığından, her marka ve model için farklı sorunlara neden olabilir.

Sorunlardan biri Android’in ses problemidir. Tırmalamak, boğuk ve uzaktan gelen ses gibi birçok sorun uzmanlar tarafından sunulan çözüm ile çözülebilir.

Telefondan az ses gelmesi neden kaynaklanır?

Telefonunuzdan çok az ses varsa, hoparlör alanları pamuklu olabilir. Ses sorunları, pantolon cebindeki hoparlör ve kulaklık jaklarında pamuk biriktiğinde ortaya çıkar. Bu durumda, hoparlörü ve ses girişini küçük bir fırça ile temizleyin.

Telefon Sesi Cızırtılı Geliyor

Genel olarak, telefonun markası Samsung markasında cızırtılı bir ses çıkarır, sorun cihazın kendi özelliği ile Android işletim sistemi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanmaktadır. Bu aşağıdaki adımlarla çözülebilir;

  • Ayarlardan arama ve arama ayarlarına girin,
  • Sonrasında ilave ayarları seçerek karşınıza çıkan ekranda parazit giderici özelliğini devre dışı bırakın.

Bu, bir özelliği kullanamayacağınız anlamına gelir, ancak bu, sağlıklı bir telefon görüşmesi yapmanıza izin vermez. Bu nedenle, gelen sesi açıkça duymak için bu özelliği kapatmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Android Durduruldu Hatası

Telefonda Ses Boğuk Geliyor

Genel olarak, sorun, telefonun sadece telefon görüşmelerinde değil, cihazdaki herhangi bir ses çıkışında da boğuk olmasıdır. Bir çözüm olarak birkaç kontrol yapmanız gerekir, bu kontroller aşağıdaki gibidir;

  • Bu sorunu yaşayan her 10 kişiden 9’u hoparlörün önündeki engeli fark etmiyor. Öncelikle hoparlördeki tozları ve diğer parçacıkları iyice temizleyin. Yaptığınız bu işlem büyük oranda sorununuzu çözer.
  • Ancak yukarıdaki işlemi yaptığınız halde sorunu çözemediyseniz problem donanım odaklı olabilir. Bu durumda cihazı servise verene kadar en iyi performansı kullanabilmek için cihaz ayarlarından ekolayzır içerisinde tercihinizi POP olarak değiştirmeniz Android ses sorunu için yeterli olur.

Telefonun Sesi Uzaktan Geliyor

Genellikle cihaz anteninin neden olduğu Android Ses sorunu, anten gücünü artırarak çözülebilir, ancak yeterli teknik bilgiye sahip olmayan kişiler sorunu aşağıdaki gibi çözebilir;

  • Ayarlardan mobil veri menüsüne girin,
  • Burada şebekenizin mobil veri ayarlarına gelin,
  • Ayarlar kısmında MCC 286 ve MNC’yi 01 olarak ayarlayın.

Bu süreç uzaktan telefondan gelen ses sorununu çözer, ancak bu çözüm sadece Turkcell kullanıcıları için geçerlidir. Bu özellik Turkcell yeni dönen anten özelliğini kullanmanıza ve en iyi ağ performansından yararlanmanıza olanak tanır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android ses sorunu , android ses gelmiyor , android ses çıkmıyor , android ses ayarları , android ses arttırma , android ses gitmiyor , android ses programı.