Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Telefonda Reklam Virüsü Çıkıyor

Android Telefonda Reklam Virüsü Çıkıyor

Android Telefonda Reklam Virusu Cikiyor

Android Telefonda Reklam Virüsü Çıkıyor, Size Android kullanıcıları virüs can sıkıcı reklam virüsü hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Genel olarak konuşursak, telefonu her kullandığımızda, kilit ekranındaki reklamlar can bunaltandır. Bu virüslü reklamlar aslına bakarsak cihazınızı zararlı virüslerden kaynaklanır.

Bugün onlar hakkında sohbet edeceğiz ve bu virüsleri kaldırmanın yolları hakkında konuşacağız. Teknoloji her geçen her geçen gün tehdit artıyor. Yazılımcı hackerlar amacıyla virüs bulaştırmak için bir halde bizim cihazlara gönderiyorlar. Bu reklam endüstrisinde çok yararlıdır. Kötü amaçlı yazılımı cihazlarda büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Bu cihazlardaki yazılım, masum görünse bile, yalnız can sıkıcı olmakla kalmaz, bununla beraber pil ömrü ve işlemci ömründen yer.

Telefonlarımız virüslerle zararlı ve bu virüsler 3. parti uygulamaları ile zararlı ve .Kök yazılımı ile apk veya öteki dosyalar harici olarak yüklenir.

Reklam virüslerinin yayılmasının sebebi, reklam sektöründeki büyük miktarda para sebebiyle normal virüs değil, reklam virüsünü yayarak milyonlarca kullanıcıdan büyük gelir elde edilmesidir. Bu fırsatı yapan korsanlar, bir takım oluşturarak ciddi bir virüs hazırlarlar.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekranım Kırıldı İçindeki Verileri Kurtarma

Telefonda Çıkan Reklamları Nasıl Temizlerim ?

Android Telefonda Reklam Virüsü Çıkıyor, Telefonda sürekli reklam sorununu çözmek için kullanacağımız ilk yöntemle başlamış olalım. İlk olarak, uygulama Yöneticisini ayarlar bölümüne girmeniz ve daha önce yüklemediğiniz ve kaynağını bilmediğiniz uygulamaları kaldırmanız gerekir. Bazen ayarlarınızı el ile değiştirme spam arama siteleri ve istenmeyen arama motorları kurtulmak olmayabilir. Uygulama Yöneticisi’nden yabancı uygulamaları kaldırdıysanız ve sorununuz hala devam ederse, tarayıcı önbelleğini temizlemeyi de deneyebilirsiniz.

Öncelikle Ayarlar – Uygulamalar – Uygulamaları Yönet adımlarını izlemelisiniz. Bu adımlardan sonrasında tüm uygulamalarınız listelenir. “İnternet” uygulamasını bulun ve burada oturum açın.

Android Telefonda Reklam Virüsü Çıkıyor

Verileri temizle ile  beraber yazan bir düğme var, sadece telefon modelleri değişiyor. Verileri temizlemek için üzerine tıklayın. Telefonu tekrar başlatın ve probleminin giderilmiş olup olmadığını denetim edin. Google Chrome veya başka bir web tarayıcısı kullanıyorsanız, aynı işlemi tekrarlayın. Bunların hepsini denediyseniz, sadece istenmeyen reklam problemi hala devam ederse, telefonda görünen reklamları temizlemek için anti-malware uygulamasını indirmelisiniz.

Anti-malware indirdikten sonrasında, İngilizce tarayıcı menüsünden tarama yada otomatik tarama başlayabilirsiniz. Uygulama bulmuş olduğu virüsleri kaldıracak ve size bu mevzuda bir rapor gösterecektir. Bu tamamlandıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve telefonunuzun devamlı reklam görüntülediğini görmek için kontrol edin. Tüm bu girişimlere rağmen, aynı problem devam ederse, tek seçenek fabrika ayarlarına geri dönmektir.

Telefonda Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönerim ?

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yüklemeden önce tüm bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Sim kartınızı telefondan kaldırmak bile size fayda elde edecektir. Fabrika ayarlarını geri yüklemek için önce “Ayarlar” menüsüne erişin.

Burada “Yedekleme ve sıfırlama” adlı bir bölüm göreceksiniz.. Yedekleme ve sıfırlama bölümüne girin ve fabrika ayarlarını geri yükle ”(yapınak verileri sıfırlama). Telefonunuz orijinal durumuna dönecektir beri, kötü bir yazılım ve adware her türlü ücretsiz olacak.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android telefona reklam virüsü , telefonda reklam virüsü , android telefonda reklam çıkıyor , telefona reklam virüsü , telefonda reklam virüsü silme , reklam virüsü android , telefonda reklam virüsü temizleme.