Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 12 Yorum / 3176 Görüntülenme

Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası

Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası , sorun her akıllı telefon kullanıcısının karşılaşacağı durumlardan biridir. Telefonun SIM kartımı tanımadığı sorunu çok fazla yaygara yapılmamalıdır çünkü çözülebilir bir sorundur.

Telefon SIM kart arızasından önce, akıllı telefonların yavaş yavaş gelişmeye başladığı ve takılması ve çıkarılması çok kolay olduğu dönemde SIM kartlar oldukça büyüktü. Bununla birlikte, teknolojinin ilerlemesi ve telefonların büzülmesi nedeniyle, SIM kartlar orantılı olarak azaltılmıştır. Mikro SIM kartlar küçüldüğünde, sorunlar geri gelmeye başladı.

Sim Kart Neden Görmüyor ?

Bizim Telefonları bir sım kart göremeyebilirsiniz birçok nedeni vardır. Bugün size bu sorunları anlatacağız. Tabii ki, çözüm kendisi ile gelecek. Satın aldığınız cihazlar çivilenmiş veya çoğaltılmış ise bu durumla karşılaşabilirsiniz. Operatörler, bir sızıntı olduğu için sım kartı etkinleştirmeyebilir. SIM kart yuvanız arızalıysa, sım kartı tekrar görmezsiniz.

Kullandığınız IMEI numaraları yanıp sönüyorsa, çatışma nedeniyle kapatılacaklardır. Android ve iPhone modelleri birçok farklı sorun olabilir. SIM kartın, hangi yorum bölümünden ayrılabileceğinizi belirterek aşağıdaki nedenlerden kaynaklanabileceğini görmez. Sım kart arızalı olabilir. Sım kart yuvası arızalı olabilir. Yurtdışından bir telefonunuz varsa, onu almanız gerekebilir.

Telefon Sim kartı Görmüyor Hatası Nasıl Düzeltilir ?

Telefonunuz açıkken sım kart okunamayan bir hata alırsanız, akla gelen ilk şey Sım kart yuvasından çalındı olasılığıdır. Cep telefonunuzun arka kapağını açtıktan sonra sım kartı çıkarın. Çıkarıldıktan sonra, sım karta zarar vermemek için yuvaya doğru şekilde takın. Muhtemelen sorun çözülecektir. Akıllı telefon sallayarak nedeniyle sım kart yuvası oynamak mümkün olduğu için.

Garantili Telefon Tamircisi

Kartınızı çıkardıktan ve yeniden taktıktan sonra sorun çözülmezse, sım kartınız takılıyken telefonunuzu kapatın ve yeniden başlatın. Telefonunuz kapatıldıktan ve açıldıktan sonra bir PIN kodu isterse, sorun ortadan kalkar. Sım kart tekrar hata şeklinde bulunamadı yapmanız gerekiyorsa Sım kart yuvası kaldırmak ve darbe Sım kart olduğunu. Herhangi bir toz ve toz benzeri madde okumama problemine neden olur. Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası

Bu çözümü denemediyseniz ve telefonunuza başka bir kişinin SIM kartını henüz takmadıysanız ve bakmadıysanız. Başka bir kişinin SIM kartı telefonunuza taktığınızda düzgün çalışıyorsa, SIM kartınız bozuk olur. Başka bir sım kart çalışıyorsa ve sım kartınız çalışmıyorsa, sorunun çözümü telefonun sım kartı görmemesi, böylece yeni bir sım kart alabilmenizdir. Yeni bir SIM kart satın almak sorununuzu tamamen çözecektir. Yeni bir SIM kart aldıktan sonra bile telefon Sım kartını hala görmüyorsanız, telefonunuza servis yaptırmanız gerekir.

SIM Kartı ve Bataryayı Çıkarın

Denemeniz gereken bir diğer temel müdahale, pili ve SIM kartı çıkarmaktır. Bunu yapmadan önce Android telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun. Pil ve SIM kartı çıkardıktan sonra, yaklaşık bir dakika bekleyin ve sonra her şeyi yeniden yükleyin.

sim kartı çıkartma

SIM kart yerinde gevşemiş olabilir. Çoğu insanın denediği bir yöntem, kartı tamamen yerine oturtmak için kağıt gibi malzemelerle SIM kartı kullanır ve genellikle bu yöntem SIM kartın sıkı olmasını ve sorunu çözmesini sağlar.

12 Yorum

 • Cep Hastanesi

  merhabalar; arıza tespiti için cihazınıza bakmamız gerekiyor

 • İhsan Kaynak

  Yaklaşık 1 senedir kullanılmayan sonrasında bir haftalığına ihtiyaç için tekrar sorunsuz olarak kullanılan Huawei Ascend P7 model telefonum şu an sim kart görmüyor. Sorun sim kartta değil ama telefonun da durduk yere böyle bir sorun vermesini anlamıyorum tamiri mümkün mü?

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; ARIZA TESPİTİ İÇİN CİHAZINIZA BAKMAMIZ GEREKİYOR

 • Uzgunum

  Telefonum birden kapandı açtığımda hem sim kart okunmuyodu hem de wifi açılmıyodu. Simi başka telefona taktim orda acildi. Ne yapnaliyim

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar; Anakartta sıkıntı olabilir cihazınıza arıza tespiti yapmamız gerek. Detay için 0216 596 0532 arayabilirsiniz..

 • Serhat

  Galaxy note 4 cihazım ara sıra kendi kendine kapanıp açılıyordu bir gün bi anda kapandı ve tekrar açıldığında sim kart takılı olmasına rağmen pin kodu istemedi aradan 1 2 dakika geçtikten sonra telefon kendi kendine yine kapanıp açıldı ve kartım takılı olmasına rağmen yine pin istemedi. Her şeyi denedim kartı tak çıkar yaptım üfledim vs hatta en son düzelir belki diye telefonu fabrika ayarlarına dönderdim sıfırladım ama yine olmadı ne olmuş olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim?

 • Cep Hastanesi

  merhaba ozan bey arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor cihazı getirebilir veya kargo ile gönderip ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 • Ozan gümüş

  Merhaba oppo reno 2 Z kullanıyorum birden şebeke gitti ve gelmiyor

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar, j6 cihazınızın sim yuvası bozulmuş. Detay için 0216 596 0532 arayabilirsiniz.

 • Tolga Aydın

  Hep kullandigim telefonumun markasi samsung j 6 ve 23 nisanda öğrencilerimin videosu peşpeşe gelince bende kullanmadigim iphone 6 telefonuma yuklemek isy2djm sim karti cikarrtim ve iphoneye takmak istedim ve taktıktan sonra işlerim bitince tekrar çıkartıp samsung j 6 ya dönmek istedim ve sim kartını kapağına yerleştirdim ve telefonuna yerleşmedi zorladim niye olmuyor diye meğerse iphone telefonun sim kapağı olduğunu fark ettim. Ve kapagi bulunca tekrar taktim sim kart yok sadece acil durumları aramalar yazıyor hep telefonun ayarlarjna girdim becefemedim.ve sonra sim karti iphone 6 ya taktim vakisuir orada peki ben samsung j y kullanmak istiyorum bu sorunu nasıl çözerim

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; ARIZA TESPİTİ İÇİN BAKILMASI LAZIM CİHAZINIZA

 • Adnan Ökmen

  Huawei y 6 tamire gitti geldi sim kart okumuyor başka bir servise gönderdim onlar anakart no tutmadigi için işlem yapamayaçaklarini garanti dişi oldugunu soylediler tlf sim kart okumuyor ne yapmaliyim

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir