Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası

Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası

Android Telefonda Sim Kart Okumuyor Hatası

Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası , sorun her akıllı telefon kullanıcısının karşılaşacağı durumlardan biridir. Telefonun SIM kartımı tanımadığı sorunu çok fazla yaygara yapılmamalıdır çünkü çözülebilir bir sorundur.

Telefon SIM kart arızasından önce, akıllı telefonların yavaş yavaş gelişmeye başladığı ve takılması ve çıkarılması çok kolay olduğu dönemde SIM kartlar oldukça büyüktü. Bununla birlikte, teknolojinin ilerlemesi ve telefonların büzülmesi nedeniyle, SIM kartlar orantılı olarak azaltılmıştır. Mikro SIM kartlar küçüldüğünde, sorunlar geri gelmeye başladı.

Sim Kart Neden Görmüyor ?

Bizim Telefonları bir sım kart göremeyebilirsiniz birçok nedeni vardır. Bugün size bu sorunları anlatacağız. Tabii ki, çözüm kendisi ile gelecek. Satın aldığınız cihazlar çivilenmiş veya çoğaltılmış ise bu durumla karşılaşabilirsiniz. Operatörler, bir sızıntı olduğu için sım kartı etkinleştirmeyebilir. SIM kart yuvanız arızalıysa, sım kartı tekrar görmezsiniz.

Kullandığınız IMEI numaraları yanıp sönüyorsa, çatışma nedeniyle kapatılacaklardır. Android ve iPhone modelleri birçok farklı sorun olabilir. SIM kartın, hangi yorum bölümünden ayrılabileceğinizi belirterek aşağıdaki nedenlerden kaynaklanabileceğini görmez. Sım kart arızalı olabilir. Sım kart yuvası arızalı olabilir. Yurtdışından bir telefonunuz varsa, onu almanız gerekebilir.

Telefon Sim kartı Görmüyor Hatası Nasıl Düzeltilir ?

Telefonunuz açıkken sım kart okunamayan bir hata alırsanız, akla gelen ilk şey Sım kart yuvasından çalındı olasılığıdır. Cep telefonunuzun arka kapağını açtıktan sonra sım kartı çıkarın. Çıkarıldıktan sonra, sım karta zarar vermemek için yuvaya doğru şekilde takın. Muhtemelen sorun çözülecektir. Akıllı telefon sallayarak nedeniyle sım kart yuvası oynamak mümkün olduğu için.

İlginizi Çekebilir: Telefonum Çalındı Ne Yapmam Lazım

Kartınızı çıkardıktan ve yeniden taktıktan sonra sorun çözülmezse, sım kartınız takılıyken telefonunuzu kapatın ve yeniden başlatın. Telefonunuz kapatıldıktan ve açıldıktan sonra bir PIN kodu isterse, sorun ortadan kalkar. Sım kart tekrar hata şeklinde bulunamadı yapmanız gerekiyorsa Sım kart yuvası kaldırmak ve darbe Sım kart olduğunu. Herhangi bir toz ve toz benzeri madde okumama problemine neden olur. Android Telefonda SIM Kart Okumuyor Hatası

Bu çözümü denemediyseniz ve telefonunuza başka bir kişinin SIM kartını henüz takmadıysanız ve bakmadıysanız. Başka bir kişinin SIM kartı telefonunuza taktığınızda düzgün çalışıyorsa, SIM kartınız bozuk olur. Başka bir sım kart çalışıyorsa ve sım kartınız çalışmıyorsa, sorunun çözümü telefonun sım kartı görmemesi, böylece yeni bir sım kart alabilmenizdir. Yeni bir SIM kart satın almak sorununuzu tamamen çözecektir. Yeni bir SIM kart aldıktan sonra bile telefon Sım kartını hala görmüyorsanız, telefonunuza servis yaptırmanız gerekir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonda sim kart hatası , telefonda sim kart okumuyor , android telefon sim kart okumuyor , telefonda sim kartı takın uyarısı.