Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Android Telefonda Zil Sesini Değiştirmek

Android Telefonda Zil Sesini Değiştirmek

Android Telefonda Zil Sesini Değiştirmek

Android Telefonda Zil Sesini Değiştirmek ; yeni bir Android akıllı telefonda yapılan ilk şeylerden biri olabilir. Hiç kimse, bir başkasıyla kolayca karıştırılabilen varsayılan bir zil sesine sahip olmaktan hoşlanmaz ve hatta bir adım daha ileri gidebilir ve belirli kişilere farklı zil sesleri atayabilirsiniz. Bu öğretici, Android akıllı telefonunuz için varsayılan zil sesini nasıl değiştireceğinizi ve belirli kişiler için özel bir zil sesini nasıl seçeceğinizi gösterir:

Android Telefonda Zil Sesini Değiştirmek

NOT: Bu öğretici için, Android 10 çalıştıran bir ASUS Zenfone Max Pro cihazı kullandık. Prosedürler tüm Android destekli cihazlarda benzerdir, bu nedenle Samsung, Huawei, One Plus veya başka bir üreticiden bir akıllı telefonunuz olsa bile, bu bir sorun olmayacaktır.

 • Android akıllı telefonunuzdaki varsayılan zil sesini değiştirmek için önce Ayarlar uygulamasına girin ve Ses’e dokunun. Bazı Android akıllı telefonlarda, bu seçenek “sesler ve titreşim” olarak adlandırılır.
 • Ses ayarları ekranında telefon zil sesi öğesine dokunun. Geçerli varsayılan zil sesinin adı görüntülenir.
  İpucu: Ses ayarları ekranından, “varsayılan bildirim sesi” ve gelişmiş seçeneğine dokunursanız “varsayılan alarm sesi” ni de değiştirebilirsiniz.
 • Telefon zil sesi ekranı, Android akıllı telefonunuzda şu anda mevcut olan tüm zil seslerinin bir listesini görüntüler. Bir zil sesi seçmek ve ön izlemesini dinlemek için bunlardan herhangi birine dokunun. Sonra da TAMAM’A dokunun.

Belirli Bir Kişi İçin Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

Android Telefonda Zil Sesini Değiştirmek ; Belirli bir kişiye bir zil sesi atamak istiyorsanız, işlem farklıdır. Başlamak için, Ana ekranda Yukarı kaydırarak veya çoğu Android akıllı telefonda bulunan tüm uygulamalar düğmesine basarak tüm uygulamalar ekranına erişin.

 • Tüm uygulamaları açmak için ana ekrandan yukarı kaydırın
 • Tüm uygulamalar ekranında kişiler uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
 • İpucu: telefon uygulamasını açıp kişiler sekmesine dokunarak kişilerinize de erişebilirsiniz.
 • Belirli bir zil sesi atamak için ve üzerine dokunun istediğiniz kişiyi bulun.
 • Bir sonraki ekranda, seçtiğiniz kişi hakkında daha fazla ayrıntı görebilirsiniz. Üç dikey nokta gibi görünen daha fazla seçenek düğmesine dokunun.
 • Zil sesi atama seçeneğini bulabileceğiniz bir menü açar. Bunun üzerine dokunun.
 • Önemli: bazı Android cihazlarda, zil sesi seçeneğini bulmak için kişiyi düzenlemeniz ve / veya iletişim bilgileri altındaki eylem listesini aşağı kaydırmanız gerekir.
 • Artık Android akıllı telefonunuzdaki mevcut tüm zil seslerinin bir listesini görebilir ve bunlardan herhangi birini seçerek ön izlemeyi dinleyebilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra, zil sesini seçin ve kişiye atamak için Tamam’a dokunun.
 • Değişiklikleriniz kaydedilir ve bir dahaki sefere akıllı telefonunuzu aradığında atanan zil sesini duymanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Telefonunuzu Satmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Android telefonda zil sesi değiştirme , Android zil sesi değiştirme , Android telefonda zil sesi yapma , telefonda zil sesi nasıl değiştirilir , telefonda zil sesi değiştirme , zil sesini değiştirmek istiyorum , samsung telefonda zil sesi değiştirme , telefonda zil sesi nasıl yapılır , telefonda zil sesi.