Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Telefonları Hızlı Şarj Etme

Android Telefonları Hızlı Şarj Etme

Android Telefonları Hızlı Şarj Etme

Android Telefonları Hızlı Şarj Etme Android işletim sistemine sahip tüm telefon modelleri neredeyse Hızlı şarj şarj kablosu ile birlikte verilir. Bu tür cihazların belirli bir süre sonra işlev görmemesi ve orijinal ürünlerin satışı da çok pahalı olması nedeniyle, Android cihazlarda Hızlı şarj etmek için çeşitli uygulamalara ihtiyaç duyulabilir.

[toc]

Hızlı şarj programı ile cihazı %25’e kadar daha hızlı şarj etmek mümkündür.

Hızlı Şarj Etme Programı

Arama yaparken birçok uygulama görünecektir ” Google Play Store üzerinden hızlı şarj üzerinden. Android işletim sistemleri için geliştirilen Hızlı şarj uygulamaları cihaza indirerek optimize edilmiştir. Şarj sırasında güç tasarrufu moduna geçerek cihazın daha hızlı şarj edilmesini sağlayan bu araç sayesinde hızlı şarj mümkündür. Bu aracı, normal şarj süresine kıyasla neredeyse 3-4 saat zaman kazandıran Android cihazınıza indirerek yüklemeniz gerekir. Bu indirim süreci ile kurulacak bu uygulama kapsamında hızlı bir şekilde cihazı şarj etmek mümkündür.

Hızlı Şarj Aracını Kullanma

Cihaza indirilecek olan bu aracı kullanmak için telefonla optimize etmeniz gerekir. Hızlı şarj uygulamasının en önemli özelliği, şarjın çok kısa sürede %60’a kadar artırılmasıdır. Bununla birlikte, geri kalanı daha yavaş olmasına rağmen, cihaz yaklaşık 1,5 saat içinde şarj edilebilir. Bu araç, cihazın bu işlevi yerine getirmesine yardımcı olmak için bir eklenti olarak da kullanılır.

Hızlı Şarj Adaptörü ile Şarj Etme

Hızlı şarj programı, şarj sırasında cihazın performansını en aza indirir. Bunun nedeni, şarjın çok kısa olması ve kullanıcının cihazı çıkardıktan sonra normal modda kullanmaya devam edebilmesidir. Pil kalibrasyonuna yardımcı olan hızlı şarj aleti sayesinde şarj performansı %25’e kadar artar.

Bu uygulama kapsamında, Hızlı şarj ile gün boyunca uzun süreli kullanım sağlamak ve çok zaman kaybetmeden cihazı şarj edebilmek mümkündür. Telefonlar ve tabletler gibi cihazlarda kullanılabilen bu araç artık Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: 5G Nedir

Orijinal Şarj Aletini Tercih Edin

Üretici akıllı telefonlar için aksesuarlar sağlar. Orijinal şarj cihazları, akıllı telefonunuzun pilini sorunsuz bir şekilde daha uzun yıllar kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Farklı şarj cihazları elbette tercih edilebilir. Özellikle, daha yüksek bir amp derecesi sunan adaptörler, pili daha hızlı şarj etmede etkilidir. Bununla birlikte, burada farklı bir adaptör kullanılıyorsa, akıllı telefonunuzla en azından aynı adaptörü seçmenizi öneririz.

Akıllı telefon aksesuarlarının 5-20 TL arasında satıldığı durumlarda, bilinmeyen markaların düşük kaliteli şarj adaptörlerini kullanmanızı önermiyoruz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android telefon hızlı şarj etme , android hızlı şarj etme , android hızlı şarj etme programı , android telefonu hızlı şarj etme , hızlı şarj özelliği olmayan telefonlar

Ekran Parlaklığını Kısın

Şarj ederken akıllı telefonunuzu kullanmanız gerekiyorsa, ekran parlaklığını akıllı telefonunuzu daha hızlı şarj etmenizi sağlayan bir seviyeye düşürün. Ayrıca, kullanılmayan arka plan uygulamalarını kapatmak güç tüketimini etkiler ve şarj süresini kısaltır. Buna ek olarak, çevrimdışı bir işlem gerçekleştirirseniz, akıllı telefonunuzu uçak moduna geçirerek akıllı telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Bu hızlı akıllı telefonlar şarj etmek gerek. Kendi Hızlı şarj yöntemlerinizi biliyorsanız, yorumlarla paylaşabilirsiniz. Android Telefonları Hızlı Şarj Etme.