Android Telefonum Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 0 Yorum / 784 Görüntülenme

Android Telefonum Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor

Android Telefonum Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor, dokunmatik ekran sorunları en sinir bozucu konular arasındadır. Kullanıcılar android dokunma sorununun kendisi nedeniyle telefonu kullanamayabilir. Ancak artık endişelenmenize gerek yok, size kendi kendine basma sorununu çözmek için birçok seçenek sunuyoruz.

Neden Dokunmatik Ekran Kendi Kendine Basıyor ?

Android Telefonum Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor, kendiliğinden basma, dokunmamanıza rağmen veya tıklamalara tamamen duyarsız olmasa bile ekranın uygulamalara kendi başına girmesidir. Kendi kendine yazdırma sorunu aygıttan aygıta farklılık gösterse de, bazı aygıtlarda daha yaygın bir sorundur. Örneğin, Moto G4 Plus ve bazı eski OnePlus modellerinde kendi kendine basma sorunları olduğu bildirildi. Bazı iPhone ve Windows aygıtları aynı soruna sahiptir. Dokunmatik ekranın kendi başına çalıştığını söylüyorsanız, muhtemelen yazılımla ilgili bir sorun değildir. Daha ciddi durumlarda, ekranla ilgili bir donanım sorunu ve ekranın telefon kutusuna yerleştirilme şekli.

Bir mühendisseniz ve elektronik cihazları sökmek ve gerekli araçlara sahip olmak istiyorsanız, çoğu insanın söylediği gibi, ekranı veri konektörlerinden ayırarak bir çözüm bulabilirsiniz. Diğer durumlarda, ekran koruyucu altında biriken toz ve kir, dokunmatik ekranın kendi kendine hareket ettiğini söylemenize neden olabilir. Sorunun tek bir nedeni veya tek bir çözümü olmasa da, cihaz garanti kapsamı dışındaysa bazı denemeler yapabilirsiniz. Bazı cihazlarda ekran testi uygulaması kullanmak, ekrandaki ölü alanların belirlenmesine yardımcı olabilir.

Şarjı En Çok Giden Telefonlar

Telefonumda Ölü Pikseller Var, Ne Yapmalıyım ?

Ölü piksellerden oluşan alanlarla dokunmatik telefonun kendi kendine basmasıyla ilgili sorunlar farklıdır. Kendiliğinden presleme için en basit ve en kolay çözümle başlayalım.

Şanslıysanız, sorununuz ekran koruyucunuzun arkasına yapışan bir kirden kaynaklanır. Bu aşamada, ekran koruyucuyu kaldırarak, ekranı temizleyip tekrar takarak sorunu çözebilirsiniz. Ancak, daha ciddi bir kendi kendine basma sorununuz varsa seçenekleriniz o kadar kolay olmayabilir.

Cihazı İade Etmek

Sorunun ideal çözümü, cihazı üreticiye iade etmek ve garanti kapsamında bir değişim sağlamaktır. Garanti süresi boyunca, birçok şirket arızalı cihazı onarmak yerine yeni bir cihaz sağlarken, diğerleri ekranı değiştirerek sorunu çözmeye çalışır.

Dokunmatik telefonunuzun ekranı kendi kendine basarken, telefonu tamir ettirmek olası çözümlerden biridir. Cihazınız garanti kapsamında değilse onarım için ödeme yapmanız gerekecektir ve cihazın tamir edilmesi bazen işe yaramaz.

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Xiaomi Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir