Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Android Telefonumdan Ses Gelmiyor

Android Telefonumdan Ses Gelmiyor

Android Telefonumdan Ses Gelmiyor

Android Telefonumdan Ses Gelmiyor, Eller serbest modunda konuşurken telefonun hoparlörden ses çıkarmadığı hatasıyla karşılaştınız mı? Telefonun hoparlöründen ses yoksa, ses sorununu çözmek için birçok sorun giderme yöntemi uygulayabilirsiniz.

Android Cihazınızda Ses Sorunu Nasıl Giderilir?

Android Telefonumdan Ses Gelmiyor Sorununun nedenini anlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Hoparlörü aç. Arama sırasında telefonun diğer ucunda kimseyi duyamıyorsanız, hoparlörün etkin olup olmadığını kontrol edin. Etkinleştirilirse, hoparlör simgesi yeşil yanar. Değilse, etkinleştirmek için hoparlör simgesine tıklayın.

2. Gelen arama sesini açın. Hoparlör açık olsa bile, ses seviyesi çok düşük olabilir. Telefonunuzdaki ses açma düğmesine basın. Bu düğme genellikle telefonun sol tarafında bulunur. Ses göstergesini görmek için bu düğmeye basın. Ses seviyesini artırmak için, konuştuğunuz kişinin sesini duyana kadar düğmeye basın veya ses açma kaydırıcısını kaydırın.

3. Uygulama ses ayarlarını kontrol edin. Facebook gibi bazı uygulamalar, ana cihaz sesinden bağımsız olarak uygulama da sesi kapatma seçeneği sunar. Belirli bir uygulamada ses yoksa, uygulama ses ayarlarını kontrol edin. Uygulamanın sesini kapatmış olabilirsiniz. Bu nedenle, telefon ortam sesi yaymıyor olabilir.

4. Ortam hacmini kontrol edin. Hala ses yoksa, ortam ses seviyesinin açık olup olmadığını kontrol edin.

 • Ayarlar bölümüne gidin.
 • Ses ve titreşim bölümüne tıklayın.
 • Ses bölümüne tıklayın.
 • Ses seviyesini artırmak için Medya kaydırıcısını hareket ettirin.

5. Rahatsız etmeyin madunun aktif olduğundan emin olun. Bu kullanışlı özellik, sesin duyulmamasının nedeni olabilir. Bu ayarı devre dışı bırakmak için Ayarlar gidin ve rahatsız etmeyin özelliğini kapatın.

6. Kulaklıkların takılı olmadığından emin olun. Birçok Android telefon, kulaklık takıldığında harici sesi otomatik olarak kapatır. Bu nedenle, telefondaki videodan ses çıkmayabilir. Kulaklıkları tamamen çıkarmadıysanız, bu sorunun nedeni olabilir.

7. Telefonu kasasından çıkarın. Telefon kapakları sesi engelleyebilir. Android cihazınızı kasadan çıkardıktan sonra sesi tekrar test edin. Seste herhangi bir gelişme olup olmadığını hemen fark edeceksiniz.

8. Cihazı yeniden başlatın. Yeniden başlatma, sesin çıkmasını engelleyen yazılım sorunlarını ortadan kaldırır. Ekrandaki seçenekleri görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Yeniden Başlat. Telefondaki videodan ses yoksa, bu yöntem size bir çözüm sunabilir.

9. Kapatin ve tekrar açin. Yeniden başlatma işe yaramazsa, cihazı kapatıp açmanızı gerektiren farklı teknik sorunlar olabilir. Güç düğmesini basılı tutun ve güç Kapalı seçeneğini tıklayın. Telefon tekrar açıldığında, sesi bir uygulama ile test edin.

10. Pili yeniden takın. Tüm telefonların çıkarılabilir bir bataryası yoktur. Ancak, telefonunuzun pili çıkarılabilirse, pili çıkarıp takarak verilerinizi silmeden telefonu yeniden başlatın. Daha fazla bilgi için telefon üreticisinin kullanım kılavuzuna veya web sitesine bakın.

11. Hoparlörü Temizle. Hoparlörden ses gelmediğini söylemenizin nedeni, hoparlörün kir ile tıkanmış olması olabilir. Bu nedenle, temizlik sesi geri getirebilir. Hoparlörü temizlemeden önce telefonu kapatın ve pili çıkarın. Bir kutu basınçlı hava kullanın ve hoparlöre püskürtün. Bu işlemden sonra kir ve tozun dışarı çıktığını görebilirsiniz. Bu işlemi telefon kılıfını açmadan uygulayabilirsiniz, ancak yardım için kullanım kılavuzuna veya Cep Hastanesi teknik servisine başvurabilirsiniz. Akıllı telefon donanımından memnun değilseniz veya cihazınız garanti kapsamındaysa hoparlörü temizlemeye çalışmayın.

12. Tüm ayarları sıfırlayın. Telefonunuzu tamir için vermeden önce, telefonu varsayılan ayarlarına döndürün. Bu işlemle, hoparlörü engelleyen uygulama veya yazılım ayarları kaldırılacaktır. Bu şekilde, telefonun ses çıkarmama sorununu çözebilirsiniz.

13. Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, telefonunuzu Cep Hastanesi Teknik Servis mağazalarına getirebilir veya daha ayrıntılı bilgi için telefonunuzu kurye ile bize gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Isınmasını Engellemek

Neden Cep Hastanesi?

 • Firmamız 15 yıllık tecrübeye ve markaya sahiptir,
 • Firmamızda kullanılan ürünler fiyatına göre orijinal yada muadildir,
 • Onarım işlemleri ve yedek parça 3 AY garanti belgelidir,
 • Yapılan işlemler sistemimizde kayıt altına alınır,
 • Telefonunuzu firmamıza gönderirken kargo ücreti ödemezsiniz.

Cep Hastanesi Adres Bilgileri

1. İstanbul içinde ikamet ediyorsanız firmamıza gelerek 2 saat süre içerisinde ekran değişimini yaptırarak teslim alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden kurumsal anlaşmalı PTT kargo ile 104576128 kodumuzu belirterek telefonunuzu ücretsiz şekilde bize gönderebilirsiniz. Cihazınız aynı gün yapılıp kargoya verilir.
2. Ödeme işlemi cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra hesap bilgileri kısmında bulunan hesap numaralarımız üzerinden EFT ve havale yöntemiyle yapabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Android ses sorunu , Android ses gelmiyor , telefonumdan ses gelmiyor samsung , Android ses çıkmıyor , Android hoparlör ses gelmiyor , telefonun ses gelmiyor , telefon ses problemi , telefonumdan ses gelmiyor ne yapmalıyım.