Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Android Uygulamalar Donuyor

Android Uygulamalar Donuyor

Android Uygulamalar Donuyor

Android Uygulamalar Donuyor, IOS mobil işletim sisteminin aksine, açık kaynaklı bir sistemdir ve bazen donma ve donma yapabilmemize rağmen, android telefonların cihazlarındaki en yeni model veya en eski modellerden birine sahibiz. En büyük nedenlerden biri, ücretsiz bir sistem ağı olmasıdır.

Sistemi tercih edenler, optimize etme sorununu optimize eden ve bu tür sorunları ortadan kaldıramayan açık kaynaklı bir sistemdir. Android aletiniz sürekli çatırdayan ise bir oldukça nedeni olabilir. Örneğin, telefonunuzu, işlemcinizi ve ekran kartınızı aşan virüslü bir uygulama yüklemiş olabilirsiniz, bu yüzden bir donanım eksikliği olsa bile aygıtı zorlamış olabilirsiniz.

Sorunun Nedeni Nedir?

Telefon uygulama özelliklerini karşıladığında genellikle görülen kesin bir cevap yoktur. uygun özelliklere sahip akıllı telefonlarda donma sorunlarına sebeb olan uygulamaların kaynak kodlarında bir sorunu vardır. Öte yandan, kararlı bir uygulama güncellemeden sonra donma sorunu gösteriyorsa, bir önbellek hatası görülür.

Telefonunuzu Virüslerden Arındırın

Virüsler söz konusu olduğunda, masaüstü bilgisayarlar genellikle akla gelen ilk şeydir, sadece masaüstü bilgisayarlar virüsleri toplayan tek aygıt değildir. Bu yaygın bir sorun olmasa da, virüsler Android cihazlarına da bulaşabilir. Fotoğraflarınız, kayıtlı oyunlarınız, kısa mesajlarınız ve öteki her şey geri yüklemezseniz silinir ve en başından itibaren her şeyi telefona geri yüklemeniz gerekir. Açıkçası, fabrika ayarlarına sıfırlamak için son seçeneğiniz olmalıdır.

Telefonunuza esasen virüslü bir uygulama yüklediyseniz, öteki adımların aslabirinin silmeden çalışmayacağını unutmayın. Google Play Store uygulamasında en ünlü ve en gelişmiş anti-virüs programlarından birini indirin ve aletinizi tarayın.

RAM ve Dahili Depolama Alanınızı Boşaltın

Bir Android akıllı telefon veya tablet üzerinde uzay, dahili depolama belleği boşaltmak için uygulamaların geçici dosyaları silebilirsiniz. Bazı uygulamalar isteğe bağlı olarak SD kart üzerinde bu sözde önbellek taşıyabilirsiniz

  • Uygulamalar sekmesini açın ve Ayarlar ‘ı seçin.
  • Uygulamaları Yönet’e dokunun ve uygulamaları ileri Yönet’e dokunun.
  • Uygulamaya dokunun ve arkasından önbelleği silin.

Alanı yönetmek ve bir sonraki önbellek SD kart için dokunun belirli bir uygulama var ise.

Android Uygulamalar Donuyor, Bu, başka bir kasma ve donma probleminin ana nedenlerinden biridir. Uygulamalarınızı aynı anda çalıştırabilen donanım ünitenizi rahatlatmanız gerekir. CCleaner ile programı elbet.Uygulama mağazasından CCleaner uygulaması ücretsiz indirmek ve adımları izleyin. Sen dinlenmek ve telefonunuzu dinlenebilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Jailbreak Sorunu

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Android Uygulamalar Donuyor, Arka planda çalışan uygulamalarınız varsa, ana ekran tuşuna basarak ve basılı tutarak hepsini kapatabilir veya adım 2’de açıklandığı şeklinde CCleaner aracılığıyla arka planda çalışan uygulamalarınızı ve bileşenlerinizi kolayca kapatabilirsiniz.

Android Uygulamalar Donuyor

Resimlerinizi, duvar kağıtlarınızı, galeride sürekli açmış olduğunuz resimleri düşük bir boyuta ayarlayın. Özellikle duvar kağıtlarınızı en düşük boyut olarak seçin ve gerçekten çok fazla etkiye sahip olduğu için kullanın.

Format Zamanı Gelmiş Olabilir

Telefonunuzu Menü> Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla yada Sıfırla’da orijinal durumuna geri yükleyebilirsiniz. Bu ayarlar modele göre değişiklik gösterir. Bazı direkt ayarlarda görebileceğiniz gibi, bazı modeller Gizlilik gibi bölümlere dahil edilebilir.

  • * 2767 * 3855 # aradıktan sonra, telefonunuz otomatikman biçimlendirilir ve geri yüklenir.
  • Telefonunuzu kapatın, aygıt kapatıldıktan sonrasında orta düğmeye basarak telefonunuzu açın ve ardından açma / kapama düğmesine dokunun ve görüntülenen ekranda Veri / Seçenek / Fabrika ayarlarına Sıfırla’yı seçin.
  • Peşinden şimdi yine başlatın ve telefonunuzu formata bakılırsa yeniden başlatın. Telefonunuz yeniden başlatılmış olduğunda, formalizasyon işlemi sona erecektir.

Biçimlendirme verilerinizi sileceğinden, telefonunuzu biçimlendirmeden önce verilerinizi yedeklemenizi öneririz.

En Son Çare

Telefonunuz çok eski ve telefon hala donmaya devam ediyor ve çünkü Android sisteminin geliştirilmesi ve daha büyük donanım telefonunuzu güncellemek istiyorum nedeniyle olabilir telefonunuzu donma rağmen, bizim makalede yazdığı tüm adımlara rağmen. İlk telefon güncellemesini kullanırsanız, sadece bu sefer uygulamanın en güncel sürümü sorununuz donanım ise, eski işlemci ekran kartı ve telefonun öteki bileşenleri sebebiyle, telefonunuzu değiştirmenizi veya bileşenleri değiştirmenizi öneririz. Daha gelişmiş donanım.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; android uygulamalar duruyor , android uygulamalar durduruldu , android uygulamalar görünmüyor , android uygulamalar durduruluyor , android donuyor , android uygulamalar gözükmüyor , android uygulamaları durduruyor , android uygulamalar nereye yükleniyor , android uygulamalar kapanıyor , android uygulamalar açılmıyor , android uygulamalar çalışmıyor.