Android’den iPhone’a Rehber Aktarma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 565 Görüntülenme

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma, android‘den iPhone‘a geçtiyseniz ve rehberinizi yeni telefona aktarmak istiyorsanız, bunu en kolay şekilde nasıl yapacağınızı anlatacağız. Aktarım işlemi için herhangi bir uygulamaya veya posta hesabına ihtiyacınız yoktur. Rehberimizin bir yedeğini alacağız ve WhatsApp aracılığıyla diğer telefona mesaj olarak göndereceğiz.

Samsung Galaxy S6 aracılığıyla Android‘den iPhone‘a kişileri aktardık. Diğer android telefonlarda, kişilerin yedeğini oluşturmak aynı şekilde olur. Kişi aktarımı için, önce android cihazımızın kişilerini telefona vcf dosyası olarak yedekleyeceğiz ve daha sonra bu dosyayı WhatsApp‘ın yardımıyla iPhone‘a göndereceğiz. iPhone‘a gelen VCF dosyasına dokunup yeni kişi oluştur diyerek kılavuzumuza ekleyeceğiz. Şimdi tüm adımları gösterildiği gibi açıklayalım.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma

 1. Android’den iPhone’a rehber aktarma, android cihazımızdaki kişiler / Kişiler uygulamasını açın ve sağ köşedeki üç noktaya dokunun.
 2. Açılır menüden Ayarlar‘ı seçin.
 3. Kişileri İçe / Dışa aktar‘ı seçin.
 4. Al seçeneğini belirleyerek vCard dosyasını (VCF) cihazınıza kaydedin.
 5. Ardından, indirilen VCF dosyasını paylaşım seçeneğinin yardımıyla yeni iPhone‘unuza WhatsApp mesajı olarak bir mesaj olarak gönderin. (Ayrıca WhatsApp‘ı açabilir ve mesaj bölümünde bir belge gönderebilirsiniz.)
 6. iPhone’a gelen Whatsapp mesajını açın.
 7. VCF dosyasına dokunun ve üstte yer alan kişiyi ekle seçeneğini seçin. Açılan onay penceresinde yeni kişi oluştur seçeneğini seçin.
Li-Fi Teknolojisi Nedir

Bu, tüm Android kişilerinizi iPhone‘unuza ekleyecektir. Kişileri Android‘den iPhone‘a aktarmak için farklı yöntemler de kullanabilirsiniz. Ancak, bu en basit ve sorunsuz yöntem olduğu için sadece paylaşıyoruz. Bu yöntemi, kişileri Android‘den Android‘e aktarmak için de kullanabilirsiniz.

Android’den iPhone’a Sim Kart ile Rehber Aktarma

iPhone ve Android akıllı telefon aynı boyutta SIM kartla çalışıyorsa, bu yöntemi seçebilirsiniz. İlk olarak, Android akıllı telefonunuzun rehber içeriğini SIM karta kopyalayın.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma

Ardından SIM kartı iPhone‘a takın. “Ayarlar” menüsüne ve ardından “Posta, Kişiler, Takvimler” menüsüne girin. “SIM Kişilerini İçe Aktar” a hafifçe basın. Aktarma işlemi başlatılacaktır.

Android’den iPhone’a Uygulama ile Rehber Aktarma

Kişilerinizi akıllı telefonlar arasında taşımak için verilerimi kopyala adlı ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamanın android sürümü buraya yüklenebilir ve iOS sürümü buraya yüklenebilir.

Samsung Galaxy Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Samsung Galaxy Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir