App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme
/ Yazan:Cep Hastanesi / AppleiPhone / 1 Yorum / 2444 Görüntülenme

App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme

App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme ,Apple Kimliğinizle kayıtlı banka veya kredi kartınızı iptal etmeniz mi gerekiyor? Veya banka kartınızı veya kredi kartınızı farklı bir Apple Kimliği ödeme yöntemiyle değiştirmeniz mi gerekiyor? Bunu sadece birkaç adımda yapabilirsiniz.

Bunun için uygulayabileceğiniz bir kaç farklı yöntem bulunuyor.

iTunes Store Hesabınızdan (Apple Kimliği) Ödeme Bilgilerinizi Değiştirme veya Kaldırma

App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme , iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar’dan Apple Kimliğinizle ilişkili ödeme bilgilerini değiştirebilirsiniz. Mac ve PC’nizde ödeme bilgilerinizi iTunes Store’dan değiştirebilirsiniz. iTunes Store’da kredi kartı numaranızı veya fatura adresinizi değiştirdiğinizde, bu bilgileri aynı zamanda iCloud, Apple Online Store, iPhoto ve Aperture’da da güncellemiş olursunuz.

Apple Kimliğini kullanan farklı cihazlarınız varsa, bu kimlikte yaptığınız tüm değişiklikler diğer tüm cihazlarınıza yansıtılır. Örneğin, iPhone ve Mac’inizde kullandığınız bir Apple Kimliğiniz olabilir. Bu kimlikte telefondan herhangi bir değişiklik yaparsanız Mac’iniz de bu güncellemelerden etkilenir. Elbette, daha sonra bir kart eklemek isterseniz kredi kartı bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz.

Apple Store Kredi Kartı Silme ve Kaldırma

iPhone veya iPad cihazlarınızdaki ödeme yöntemlerini değiştirmek, eklemek veya silmek için Ayarlar – (Adınız) – App Store ve iTunes alanına giriş yapın.

 • Karşınıza gelen sayfadan Apple Kimliğinize, hemen ardından Apple Kimliğini göster butonuna tıklayın, (giriş yapmanız istenebilir)
 • Gelen sayfada Ödeme Yöntemleri alanına tıklayın,
 • Bu sayfada tüm ödeme yöntemlerini görebilir, ekleyebilir veya silebilirsiniz.
iPhone İçin Pratik Yöntemler

Tüm bu adımları uygulayarak kart bilgilerinizi hesabınızdan, Apple Kimliğinizden ve bu kimliği kullandığınız tüm cihazlardan silebilirsiniz. Kart takma işlemleri de aynı adımdan gerçekleştirilebilir.

Apple Store Kredi Kartı Bilgileri Değiştirme

Apple Kimliği, Apple kullanıcılarının Apple’ın iCloud, iWork, iTunes Store ve Apple Store gibi birçok hizmetinden yararlanmak için almaları gereken ücretsiz bir üyelik hesabıdır. Apple Kimliği, “Apple Kimliği” olarak da adlandırılabilir.

 1. Ana ekranda Ayarlar’a dokunun.
 2. iTunes ve App Store’a dokunun.
 3. Apple Kimliğinize dokunun. (Apple Kimliğinizle giriş yapmanız gerekebilir.)
 4. Apple Kimliğini Göster’e dokunun.
 5. Ödeme Bilgileri’ne dokunun.
 6. Bilgilerinizi değiştirin ve Bitti’ye dokunun. Ödeme bilgilerinizi değiştirdikten sonra iTunes Store kredi kartınıza bir açık provizyon işler.

Apple ID Nedir Nasıl Alınır ?

Apple kimliğine sahip olmak için herhangi bir Apple ürününe sahip olmanıza gerek yoktur, ancak Apple ID hesabının temel amacı Apple’ın sizi tanıması ve cihazlarla kullanılan hizmetlerde sizi desteklemesi olduğundan, Apple ID size çok iyi bir şey yapmaz Apple cihazınız yok.

Apple kimliğine sahip olmak için ihtiyacınız olan tek şey geçerli bir e-posta adresidir. Daha sonra BURAYA bağlantıya tıklayarak üyelik formunu doldurabilir ve Apple Kimliğinize sahip olabilirsiniz. Apple politikaları, bir kullanıcının birden fazla Apple Kimliği hesabına sahip olmasına izin vermez. Ancak, bir kullanıcının birden fazla hesabı olsa bile, her hesap ayrı bir müşteri hesabı olarak kabul edilir ve sunulan özellikler tek bir hesapta birleştirilmez.

Apple Kimliğinin Mart 2013’te sahip olduğu yeni özellik, çift aşamalı doğrulama güvenlik protokolündeki tüm Apple Kimliği Kimlikleri için geçerlidir. Bu, yeni Apple Kimliğinizi oluşturduğunuzda ve tamamen güvenli bir Apple hesabınız olduğunda Apple’ın iki adımlı güvenlik doğrulamasını kullanabileceğiniz anlamına gelir.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir