Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme

App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme

App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma Ve Değiştirme

App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme ,Apple Kimliğinizle kayıtlı banka veya kredi kartınızı iptal etmeniz mi gerekiyor? Veya banka kartınızı veya kredi kartınızı farklı bir Apple Kimliği ödeme yöntemiyle değiştirmeniz mi gerekiyor? Bunu sadece birkaç adımda yapabilirsiniz.

Bunun için uygulayabileceğiniz bir kaç farklı yöntem bulunuyor.

iTunes Store Hesabınızdan Ödeme Bilgilerinizi Değiştirme

App Store Kredi Kartı Bilgilerini Kaldırma ve Değiştirme , iPhone, iPad veya iPod touch ınızda Ayarlar’dan Apple Kimliğinizle ilişkili ödeme bilgilerini değiştirebilirsiniz. Mac ve PC’nizde ödeme bilgilerinizi iTunes Store’dan değiştirebilirsiniz. iTunes Store’da kredi kartı numaranızı veya fatura adresinizi değiştirdiğinizde, bu bilgileri aynı zamanda iCloud, Apple Online Store, iPhoto ve Aperture’da da güncellemiş olursunuz.

Apple Kimliğini kullanan farklı cihazlarınız varsa, bu kimlikte yaptığınız tüm değişiklikler diğer tüm cihazlarınıza yansıtılır. Örneğin, iPhone ve Mac’inizde kullandığınız bir Apple Kimliğiniz olabilir. Bu kimlikte telefondan herhangi bir değişiklik yaparsanız Mac’iniz de bu güncellemelerden etkilenir. Elbette, daha sonra bir kart eklemek isterseniz kredi kartı bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Silme ve Kaldırma

iPhone veya iPad cihazlarınızdaki ödeme yöntemlerini değiştirmek, eklemek veya silmek için Ayarlar – (Adınız) – App Store ve iTunes alanına giriş yapın.

App Store Kredi Karti Silme 1

 • Karşınıza gelen sayfadan Apple Kimliğinize, hemen ardından Apple Kimliğini göster butonuna tıklayın, (giriş yapmanız istenebilir)
 • Gelen sayfada Ödeme Yöntemleri alanına tıklayın,
 • Bu sayfada tüm ödeme yöntemlerini görebilir, ekleyebilir veya silebilirsiniz.

Tüm bu adımları uygulayarak kart bilgilerinizi hesabınızdan, Apple Kimliğinizden ve bu kimliği kullandığınız tüm cihazlardan silebilirsiniz. Kart takma işlemleri de aynı adımdan gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir: APK Dosya Yüklenemedi Hatası

Kredi Kartı Bilgileri Değiştirme

Apple Kimliği, Apple kullanıcılarının Apple iCloud, iWork, iTunes Store ve Apple Store gibi birçok hizmetinden yararlanmak için almaları gereken ücretsiz bir üyelik hesabıdır. Apple Kimliği, “Apple Kimliği” olarak da adlandırılabilir.

 1. Ana ekranda Ayarlar dokunun.
 2. iTunes ve AppStore dokunun.
 3. Apple Kimliğinize dokunun. (Apple Kimliğinizle giriş yapmanız gerekebilir.)
  Itunes Ve App Store
 4. Apple Kimliğini Göster’e dokunun.
  Apple Kimliği
 5. Ödeme Bilgileri’ne dokunun.
 6. Bilgilerinizi değiştirin ve Bitti’ye dokunun. Ödeme bilgilerinizi değiştirdikten sonra iTunes Store kredi kartınıza bir açık provizyon işler.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Apple mobil ödeme iptali , Apple fatura sorgulama , Apple fatura Bilgileri , Apple kredi kartı , Apple ödeme yöntemi , Apple Store banka kartı kabul etmiyor , Apple abonelik iptali.