Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi

Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi

Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi

Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi; Apple, Wi-Fi özelliklerini yeni telefonlarında çok daha yüksek artırmayı hedefliyor. Elde edilen bilgilere göre şirket, iPhone 802.11’te daha fazla hız ve olanak sağlamakta olan 12 ay Wi-Fi standardını kullanarak AirDrop deneyimini geliştirecek.

Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi; Apple, yeni telefonlarında Wi-Fi özelliğini ortaya çıkarmayı planlıyor. Bu özelliği iPhone 12 modelinde kullanacak.

Apple, iPhone 12 Modellerinde Wi-Fi Standardını Yükseltiyor

Teknoloji devi Apple, akıllı telefon pazarında iPhone modelleri ile her sene milyonlarca kullanıcıyı cezbetmektedir. Şirket, geçen senenin Eylül ayında iPhone 11 modellerini tanıttı ve başlattı. Telefonlarda önceki modellere kıyasla çok radikal bir değişiklik yoktu. Ancak haberler, Apple’ın bu sene tanıtacağı Apple 12 modelleri hakkında çok fazla konuşulacağını gösteriyor. 5G desteğinin önümüzdeki yeniliklerin en üzerinde olacağı belirtiliyor. Teknoloji devi, Wi-Fi standardını 5G ile beraber yükseltmeye hazırlanıyor, böylelikle yeni amiral gemileri daha hızlı bir internet tecrübesine sahip olacak. Cihazın altyapısı, kullanıcıların internet hızını olumlu yönde etkileyen özelliklerden biri olan altyapı ile beraber büyük önem taşıyor. Günümüzde, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi pek çok üretici 5G destekli telefonlar sunuyor, Apple yükseltmeleri ile yüksek seviyede erişim sağlamayı planlıyor.

Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi

Apple, yeni telefonlarında Wi-Fi özelliğini ortaya çıkarmayı planlıyor. Bu özelliği iPhone 12 modelinde kullanacak. iPhone 12, model üstünde daha fazla hız ve olasılık sağlayacak olan Wi-Fi standartlarını kullanarak Airdrop’u geliştirmeyi planlıyor. Ağ teknolojileri yeniliklerle üst çentik haline gelmiştir. 5G teknolojisinin çoğalmasıyla pek çok telefon markası kendilerini göstermeye başladı ve Wi-Fi adı verilen pek çok gelişme ortaya çıktı. Telefonları, bilgisayarları ve pek çok teknolojik cihazı bağladığımız bu dönemde, telefon üreticileri bağlantı hızı ve imkanları için yarışa girdi. İddialar, Apple’ın bağlantı teknolojisinin bunu bir sonraki seviyeye taşıyacağını da ortaya koydu. Bir sonraki iPhone serisinde, Apple Wi-Fi teknolojisine sahip olacak. Elde edilen bilgilere göre, iPhone 12 kısa menzilli 802.11 ay Wi-Fi desteğiyle satışa sunulacak. Yeni iPhone modelleri çok daha hızlı ağ altyapısına sahip olacak. 802.11 GHz spektrumlu 60 ay teknolojisi, yeni iPhone modellerinde daha hızlı bağlantı sağlayacak ve gecikme miktarını önemli ölçüde azaltacaktır. Apple, AirDrop bağlantısını daha hızlı almak için bu özelliği kullanacaktır.

Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi
Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi

Qualcomm, yeni iPhone modellerinde kullanılmak üzere 60 GHz hızına sahip bir Wi-Fi destekli yonga setine sahiptir. Wi-Fi ile beraber, bu performans ve verimlilik telefon yararlanacaktır. Qualcomm’un yonga seti, sürekli çalışmakta olan Wi-Fi algılama özelliğiyle hareketleri ve konumu tespit etmelerini sağlayacaktır. Yüksek teknoloji ürünü bir yonga setine sahip olmak, yenilikçi ve gelişmiş bir kullanım tecrübesi ile cihazlar ve mobil cihazlar sağlamayı hedeflemektedir.

İlginizi Çekebilir: Apple iOS 14’te Olacak Değişiklikler

Wi-Fi Standardı Yükseliyor

Bilindiği gibi, Apple cihazları arasında kablosuz bağlantı sağlamakta olan AirDrop özelliği, kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Teknoloji devi, burda bağlantı hızını artırmak için Wi-Fi standardını bir sonraki seviyeye taşıyor. Buna göre, telefonlarda IEEE 802.11 ay Wi-Fi standardı kullanılacaktır. Bu Wi-Fi standart aralığı kısa olmasına karşın, çok daha hızlı veri aktarımı sunuyor. Yeni bağlantı teknolojisiyle gecikmenin önemli ölçüde azalacağı belirtiliyor. Tabii ki, bunun için sahip olunan altyapının da gerekli hızları sunması gerekmektedir. Apple’ın bu yonga setlerini daha önce sorun yaşadığı Qualcomm’dan satın alması bekleniyor. Yapılacak değişiklik ile AirDrop özelliğinin çok daha yüksek hızlara ulaşacağı belirtiliyor. Bu sebeple, kullanıcılar büyük dosyaları cihazları arasında daha kısa zamanda aktarma fırsatına sahip olacaklar. Yeni bayrak gemilerinin dört modelden oluşması bekleniyor ve hepsinin 5G desteği var.

Yeni Bir Wi-Fi Teknolojisi Kullanabilir

Apple, Wi-Fi özelliklerini yeni telefonlarında çok daha yüksek artırmayı hedefliyor. Elde edilen bilgilere göre, şirket 802.11 ay Wi-Fi standardını kullanarak AirDrop deneyimini geliştirecek ve bu da iPhone 12’te daha fazla hız ve imkan sağlıyor. Son zamanlarda, ağ teknolojileri bazı yeniliklerle son derece üst düzey hale geldi. Yaygınlaşmaya başlayan 5G teknolojisi, pek çok telefon markasında kendisini gösterdi ve Wi-Fi adına pek çok gelişme ön plana çıktı. Telefon ve bilgisayarların beraberinde pek çok objeyle bağlantı kurabildiğimiz bu dönemde, özellikle telefon üreticileri bağlantı hızı ve imkanları açısından büyük bir yarışa girdi. Bazı yeni iddialar, akıllı telefon devi Apple’ın bağlantı teknolojisini bir sonraki seviyeye taşıyacağına dair iyi haberler veriyor.

Macotakara’nın yeni haberine göre, Apple’ın bir sonraki iPhone serisi yeni nesil Wi-Fi teknolojisine sahip olacak. Elde edilen bilgilere göre, iPhone 12 kısa menzilli 802.11 ay Wi-Fi desteğiyle piyasaya sürülecek. Bu şekilde, yeni iPhone’larda çok daha hızlı bir ağ altyapısı elde edilecek.

Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi

Diğer Şeyler

Macotakara raporu, yaklaşan iPhone 12 serisinin LCD ve OLED ekranlı modellere sahip olacağını da iddia ediyor. Bu, tüm modellerin OLED panellere sahip olacağı önceki raporlara aykırıdır. iPhone 12’nin LCD boyutu henüz bilinmiyor, ancak rapor daha hesaplı iPhone 11’in varisi olabileceğini söylüyor. Önceki raporlar, Apple iPhone 12’nin ardılı olacak dört iPhone 11 modelini piyasaya süreceğini öne sürdü. Macotakara raporunda su var ise, uygun maliyetli iPhone 12 modelinin bir LCD ekrana sahip olacağı anlaşılıyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone 12 mini fiyatı , iPhone 12 Mini fiyat , iPhone 12 özellikleri , iPhone 12 mini Türkiye fiyatı , iPhone 12 fiyat , iPhone 12 boyutları , iPhone 12 Pro , Apple 12