Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 561 Görüntülenme

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır, Apple‘ın nasıl yapılır cihaz değiştirme konusunu 2018 yılı itibariyle güncelledi. 2015 yılında yazıda bulunan iPhone, iPad, Mac gibi Apple ürünleri değişimi bugüne kadar yaklaşık 1500 kullanıcı yorumu yapıldı. Apple Türkiye‘nin değişim politikaları ve zaman içinde kullanıcılarımızdan gelen yorumlar doğrultusunda size daha iyi bilgi sağlamak için konumumuzu güncelledik.

Apple ürünlerinin (iPhone, iPad, iPod, Mac ve Apple ekipmanı) değiştirilmesi ve onarımı artık bölgenizdeki yetkili Apple servisleri tarafından yapılmaktadır. Geçmişte bu operasyonları sadece Zorlu Center ve Akasya AVM yapıyordu ve bu çok zor bir süreçti. Apple sitesi üzerinden randevu sistemi kaldırıldığı için iPhone değişimi için randevu almak için günlerce uğraşmanıza gerek yok.

Bölgenizde yetkili bir Apple servisi yoksa, cihazınızı İstanbul‘daki Apple Zorlu Center‘a gönderebilirsiniz. Apple Zorlu Center Beşiktaş KVK bayi ile çalışıyor ve burada kargo kabul ediyor.

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır, Apple Türkiye, ilk etapta yetkili Apple servisleri değişim operasyonu yetkisini bırakmıştı. Ancak, yetkili servis‘in cihazı değiştirmeye karar vermesi durumunda ülkemizdeki yetkili servisler bu durumu kötüye kullanıyor ve değişim cihazı oradan yetkili servise geri gönderiliyor.

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

Apple ürününüzü garanti kapsamında değiştirmeden önce, cihazınızın sürekli bir garanti süresi olmalıdır. iOS 12.2 güncellemesiyle iPhone ve iPad‘lerin garanti sürelerini Ayarlar bölümünde bulabilirsiniz. Cihazınızın garanti süresini öğrenmek için iPhone garanti sorgulama makalemizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Telefondan Youtube'a Giremiyorum

Garanti sürenizi apple‘ın kendi sitesinden sorgulamak için, apple garanti sorgulama sayfasında seri numarasının adına cihazınızın seri numarasını (iPhone için imei) yazın. Aşağıdaki kutuya güvenlik kodunu yazın ve devam‘ı tıklayın.

iPhone’un imei numarasını öğrenmek için arama ekranın *#06# yazabilir veya Ayarlar >Genel>Hakkında>IMEI yolunu izleyebilirsiniz.

Apple Ürününü Servise Hazırlama Aşaması

 1. Verilerinizi iTunes veya iCloud‘a yedekleyin.
 2. Telefonunuzun iPhone‘umu bul özelliğini kapatın.
 3. Verileri silmek için Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm İçeriği ve Ayarları Sil menüsünden silin.
 4. Telefonunuzda bir kapak veya kılıf varsa çıkarın.

iPhone Değişim Cihazı Swap Nedir ?

Apple‘ın iPhone alışverişlerinde verdiği cihaza takas denir. Değiştirme, değişim için verilen sıfır ürün anlamına gelir. Bazı kişilerin takasların onarılan ve tedarik edilen ürünler olduğunu söylediğine inanmayın. Takas ürünleri, değişim için hazırlanan ve vergiden muaf olmak için ayrı olarak paketlenen sıfır ürünlerdir. Apple Store‘da çalışan genuis çalışanlarından da ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Apple Telefonu Tamiri

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Apple Telefonu Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir