Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple Ekosistem Nedir

Apple Ekosistem Nedir

Apple Ekosistem Nedir

Apple Ekosistem Nedir ? Apple tüm ürün gamını diğer markalardan ayıran belki de en önemli şey ekosistemdir. Bu ekosistemden nasıl faydalanırız ve günlük yaşantımıza ve iş akışımıza nasıl olumlu etkisi var. Apple önce ile kişisel bilgisayar kategorisini ortaya çıkardı ve Apple II ile çok önemli bir başarı elde etti. Ardından müzik endüstrisinin dinamiklerini iPod ve iTunes’la değiştirdi. iPhone ile akıllı telefon piyasayını alt üst etti ve iPad ile piyasadaki tabletleri geride bıraktı. Apple Watch dünyanın en çok satan saati oldu.

Apple Ekosistem Nedir ? Dikkat edin en çok satan akıllı saat. Donanım-yazılım uyumunu maksimize ederek sunduğu tüm ürünlerde optimum deneyim sağladı ve bu deneyimi bir ekosistem içinde sundu. Tüm ürünler birbiri ile bağlantılı ve ister iCloud üstünden dünyanın herhangi bir yerinden isterse de Wi-Fi ile aynı ortamda birbiri ile konuşan ve senkronize olan cihazlar ve bunun neredeyse sorunsuz çalışmasına olanak sağlayan yazılım ile insanların tercih sebebi oldu.

Ekosistem Nedir ?

Ekosistem dediğimizde aynı markanın birbiriyle haberleşen, başladığınız bir işe aynı markanın başka bir cihazında kesintisiz olarak devam etmenize olanak tanıyan ve farklı kategoriler altında cihazlarını içeren bir sistemden bahsediyoruz. Yaptığım bu tanıma göre, bir ekosistemden bahsedebilmek için en az 2 (iki) cihazdan bahsetmek gerekiyor. Tek cihazla da elbette ekosisteme bir adım atmış oluyorsunuz ancak bu size ekosistemin asıl gücünden yararlanmanızı sağlayacak bir ortam oluşturmuyor maalesef. iPhone & Apple Watch, iPhone & iPad, MacBook & iPad, iPhone & iPhone gibi farklı ya da aynı kategorideki cihazlar arasında bir ekosistem oluşturabileceğiniz gibi 2’den fazla ürünle de ekosisteminizi genişletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Fold Ekran Değişimi Fiyatı

Apple Ekosistemindeki iPhone Cihazlar

Apple denildiğinde zaten aklımıza ilk gelen ürün telefon yani iPhone serisi olsa gerek. Şu an bu yazıyı hazırlarken iOS 14 dağıtımı başlamış olduğundan özellikle bu işletim sistemi sürümünü destekleyen bir telefona sahip olmanız işleri kolaylaştıracaktır.

Apple Watch Saatler

En son yapılan Eylül 2020 Apple Event öne çıkarılan cihaz yeni Apple Watch oldu diyebiliriz. Özellikle sağlık kategorisindeki kullanımı ile dikkat çeken Apple Watch, günlük kullanımdaki hareketlerinizi izliyor ve sizi tanıdıkça daha da akıllı hale geliyor. Spor mu yapıyorsunuz? Harika! Apple Watch bunları da takip edip size sürekli yeni bir Challenger sunarak sizi spora daha çok teşvik ediyor.

Birçok firma denedi ve beceremedi ama Apple doğru zamanlama ve harika bir sunum ile tablet dünyasını değiştirmeyi başardı. İhtiyacınıza göre iPad mini, iPad Air, iPad Pro gibi farklı kategorilerde ve büyüklüklerdeki iPad seçeneklerinden birini kullanmanız mobil ortamdaki üretkenliğinizi artıracaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Apple ekosistemi Nedir , Ekosistem Nedir , Apple nasıl Kullanılır , Apple Watch , iCloud , Sihirli Elma.