Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Apple Garanti Sorgulama

Apple Garanti Sorgulama

Apple Garanti Sorgulama

Apple Garanti Sorgulama; özellikle iPhone 2 garanti sorgulama ile. Bir iPhone için ne kadar garanti kaldığını bulmak mümkündür. Ülkemizdeki telefonların yüksek fiyatları sebebiyle yurt dışından getirme veya ikinci ele geçme olasılığı daha yüksektir.

Ancak bu şekilde satın alınan iPhone’ların garanti süreleri merak ediliyor ve keşfediliyor. Haberimizde, iPhone garanti soruşturmasının nasıl yapılacağını detaylı olarak açıkladık, iPhone garanti sorgusu için bir faturaya ihtiyacınız var, bilmeniz gerekenler.

Apple Garanti Sorgulama; Garanti süresi, telefonlar ve diğer cihazlar için oldukça önemli bir detay. Çünkü, cihazla ilgili bilgiler ve sonradan ortaya çıkabilecek sorunlar için büyük önem taşıyor. Özellikle ikinci el cihaz kullanıcıları garanti bilgileri ve süresini daha çok merak ediyor.

Bu yüzden Apple, kullanıcıların garanti sürecini kolayca takip edebileceği iPhone garanti sorgulama hizmeti veriyor. Peki, Apple garanti sorgulama nasıl yapılır? iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilir

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Dünya çapında akıllı telefon satışlarında 3. Apple’a ait iPhone’lar ülkemizde büyük talep görüyor. Çok satılan ve hemde ikinci el pazarının en üzerinde yer alan iPhone modelleri için garanti süresi önemlidir. Alıcı, iPhone garantisini satın almadan önce sorgulamak ve ne kadar garantinin kaldığını öğrenmek ve satıcının ne söylediğini onaylamak istiyor.

Bunun dışında, garanti sorgulama ihtiyacı, kendinize ait herhangi bir iPhone’da ortaya çıkan bir sorun sebebiyle ortaya çıkar. Aşağıda, iPhone garantinizi fotoğraflarla nasıl sorgulayacağınız için derledik.

 • İlk olarak iPhone’un garanti sorgulaması için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Apple’ın servis ve destek kapsamını kontrol sayfasını açın.
 • Aşağıdaki gösterilen şekilde iPhone’un seri numarasını öğrendikten sonra ilgili kısma girin. Ve istenen güvenlik kodunu da girdikten sonra devama tıklayın.
 • Böylece iPhone garanti sorgulama sonucu ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu bölümde sırasıyla; geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek, onarım ve servis kapsamı, AppleCare koruma planı hakkında bilgiler ortaya çıkacaktır. Son olarak iPhone’un garanti sorgulama sonucu olarak ne zamana kadar garantisinin devam ettiği “Tahmini Son Kullanma Tarihi” bölümünde yer almakta.

iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir

iPhone garanti sorgusu yapmak için önce iPhone seri numarasına ihtiyacınız var. iPhone seri numarasını öğrenmenin pek çok yolu vardır. iPhone seri numarasını öğrenmenin pek çok yolu vardır. Bu yöntemler aşağıda belirtilen gibidir ;

Apple Garanti Sorgulama

iPhone Seri Numarası IMEI/MEID ve ICCID Öğrenme

iPhone garanti sorgusu yapmak için, önce iPhone seri numarasını bilmeniz gerekir. iPhone seri numarasını öğrenmenin pek çok yolu vardır. iPhone seri numarasını öğrenmenin pek çok yolu vardır. Bu yöntemler aşağıda belirtilen gibidir ;

İlginizi Çekebilir: Telefonda Cache Nedir Nasıl Temizlenir

iPhone Üzerinden IMEI/MEID ve ICCID Öğrenme

iPhone’un telefon numarasını seri olarak öğrenmek için Ayarlar> Genel> hakkında bölümüne gidin.

iPhone, IMEI / meid ve ICCID numaralarının seri numaralarını sıralanmış olarak görebilirsiniz. iPhone ikinci el telefonun garanti sorgulamasını; iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus gibi modeli yüksek telefonlarla yapıyorsanız tek yapmanız gereken kopyala yapıştır yaparak telefon üzerinden Ayarlar’da, IMEI/MEID numarasını SIM tepsisinde bulabilirsiniz.

iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 (GSM modeli), iPhone 4s gibi modellerde ise seri numarasını ve IMEI/MEID numarasını SIM tepsisinde görebilirsiniz.

Apple Garanti Sorgulama

iPhone Kasası Üzerinden

Orijinal bir iPhone’unuz var ise, seri numarası ve IMEI numarası cihazın arkasına kaleme alınır. Aşağıdaki modellerde, seri numarasını Ayarlar’da ve IMEI / MEID numarasını (MEID, IMEI’nin ilk 14 rakamıdır) cihazın arkasında bulabilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız var ise ancak ayarlar menüsünü görüntüleyemiyorsanız, seri numarası yerine IMEI / MEID numarasını kullanabilirsiniz:

 • iPhone 6
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 5s
 • iPhone 5c
 • iPhone 5

iPhone Kutusu Üzerinden IMEI/MEID ve ICCID Öğrenme

Bir Apple iPhone telefonunuz var ise veya satın alırsanız, seri numarası ve IMEI gibi tüm bilgileri orijinal satılan kutudaki barkod adaralarında bulacaksınız. Aldığınız telefondaki barkod numarasının ve IMEI numarasının telefondaki numarayla eşleştiğinden emin olun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; apple garanti sorgulama kvk , apple garanti sorgulama imei , apple garanti sorgulama bireysel , apple garanti sorgulama uygulaması , bilkom garanti sorgulama , apple garanti sorgulama airpods , apple ayarlardan garanti , sorgulama apple garanti sorgulama , apple garanti belgesi sorgulama , apple garanti sorgulam.