Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple iOS 14’te Olacak Değişiklikler

Apple iOS 14’te Olacak Değişiklikler

Apple Ios 14'Te Olacak Değişiklikler

Apple iOS 14’te Olacak Değişiklikler; Apple, iOS 13 güncellemesiyle kullanıcılara pek çok yenilik sunmasına rağmen, bunun büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyebiliriz. Bu hayal kırıklığının sebebi, iki aylık bir süre içerisinde iOS 13 için 8 güncelleme daha oldu.

Apple iOS 14’te Olacak Değişiklikler; Her güncellemede farklı sorunlar olsa da, genel görüş, yayını yapılan son güncellemelerin pil süresini olumsuz yönde etkilediğidir. Bu bağlamda, gözler iOS 13.3.3 güncellemesine dönüştürülürken, iOS 14’te işler değişiyor gibi görünüyor.

Apple iOS 14’te Olacak Değişiklikler

iOS 14 güncellemesi ile kullanıcılar şikayetlerden kurtulacak. iOS 14 ile gelen bu köklü değişiklikler nelerdir?
Kullanıcılar tarafından sık sık dile getirilen ve Şikayet Edilen problemlerin, Eylül ayında gelecek olan iOS 14 güncellemesiyle çözüleceği söyleniyor. iOS 14 güncellemesiyle, işletim sistemindeki bazı kısıtlamalar ortadan kaldırılabilir. ABD ve Avrupa’daki yasa koyucular, Apple’ın kontrolü nasıl kullandığına dair sorular sormaya başladı. Bu soruların yanıtları ile, belki Apple şirket sınırları biraz yumuşatabilir.

Alınan bilgilere göre, iOS 14’te Chrome veya Gmail gibi uygulamaları varsayılan uygulama olarak ayarlayabilirsiniz. Küçük bir değişiklik gibi görünse de, Apple’ın kendi uygulamalarıyla rekabet eden uygulamalar üstünde etkili olacak bir değişiklik olacak gibi görünüyor. Ayrıca, iOS 14 güncellemesinde Apple’ın varsayılan ayar kısıtlamalarını düzenlemek için ideal bir araç olduğu söyleniyor. Teknoloji devi Apple, iPhone sahiplerinin varsayılan uygulamaları kendileri ayarlayamadıkları en şikayetçi konu oldu. Apple varsayılan uygulamaları kişiselleştirilebilirse, kullanıcılar büyük geribildirim alacak ve iOS tecrübesi geliştirilecektir. Kısıtlamalardan en fazla etkilenen kısım, Android cihazından iOS cihazına geçiş yapan kullanıcılardır. Apple’ın kısıtlayıcı kullanımlarıyla karşılaşan kullanıcılar bu zorluğu her fırsatta ifade ediyor. Yeni güncellemeyle, bu sistemi istediğiniz gibi yükleyemeyebilirsiniz. Çünkü Apple’ın kendi kuralları var. Bu söylentiler doğru olsun ya da olmasın, Apple’ın açıklamalarını bekleyip göreceğiz.

Apple, iOS 14 ile Birlikte Köklü Değişikliklere Gidebilir

Teknoloji devi Apple’ın işletim sistemi Android ile karşılaştırıldığında kişiselleştirme ve uygulama özellikleri sınırına dikkat çekiyor. Kullanıcılar tarafından sıkça bahsedilen ve şikayet edilen bu meselenin, Eylül ayında gelmesi beklenen iOS 14 güncellemesiyle çözülmesi gerekli olduğu söyleniyor. Donanım açısından çok popüler olan iPhone cihazları için son dönemde gelen yeni haberler var, güncellemelerindeki detaylar ve uygulamalarının kalitesi. Söylentiler Apple’ın iOS işletim sistemindeki bazı kısıtlamaları ortadan kaldıracağını öne sürüyor. iOS 14, ABD ve Avrupa’daki hukuk düzenleyicilerinin Apple’ın kontrolü nasıl uyguladığına dair sorular sormaya başlamasından sonra şirketin sınırlarını biraz yumuşatması için ideal bir fırsat olabilir.

Kaynaklardan gelen duyumlar, Apple’ın Chrome veya Gmail gibi uygulamaların iOS 14’te varsayılan olarak ayarlanmasına izin vermeyi düşündüğünü bildiriyor. Bu küçük bir değişiklik gibi görünse de, bunun Apple’ın kendi uygulamalarıyla rekabet eden uygulama geliştiricileri üstünde büyük bir etkisi olacak bir değişiklik olacağını söylemek mümkün görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Düşük Bütçeli iPhone Farklı Bir İsme Sahip Olabilir

iOS 14 ile Apple Yazılım Geliştirme Sürecini Değiştiriyor

Bloomberg tarafından yayını yapılan rapora göre, Apple iOS yazılımını test etme şeklini değiştiriyor. Yazılım bayrakları kullanmaya başlayacak olan şirket, test sürümlerinde geliştirilmekte olan özellikleri devre dışı bırakacaktır. Gerektiğinde, bu özellikler cihaz içerisinde etkinleştirilebilir. Böylece, Apple’ın kendi geliştiricileri, iOS 14’ün Beta sürümlerinin sadece dahili test cihazları tarafından açılabilen ve Apple’ın herhangi bir sorun kodunu daha iyi izole etmesine izin veren değişiklikler içermesini sağlayacaktır. Bu test sürüşü senelerdir Google, Microsoft ve daha pek çok teknoloji devleri tarafından kullanılmaktadır. iOS 14 ile sunulacak yenilikler bilinmemekle beraber, Apple’ın en büyük önceliğinin hatasız bir işletim sistemi olduğunu kolayca söyleyebiliriz. Haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC 14 etkinliğinde iOS 2020 ile alakalı tüm detayları öğreneceğiz. Apple, iOS 12’te yeni özellikler eklemek yerine işletim sistemini daha iyi hale getirmeye odaklandı.

Apple iOS 14 ile Kullanıcılara Daha Fazla Özgürlük Vaat Ediyor

Tabii ki, iOS, kullanıcıları sınırladığı iyi değil noktaların beraberinde iyi taraflara da sahiptir. Özellikle Android’den ios’a geçiş yapanlar, Apple’ın bu sınırlayıcı zihniyetine alışmakta zorlanıyorlar.

Ancak, sızdırılan en son bilgilere göre, Apple kullanıcılarına iOS 14 ile daha fazla özgürlük verecek. Tabii ki, daha fazla özgürlük ile ne demek Android gibi telefonunuzda istediğiniz uygulamayı indirmek ve yüklemek manasına gelmez. Apple sadece kullanıcıların varsayılan uygulamaları seçmesine izin verir. Böylece, iOS 14’te bulunan varsayılan uygulamalardan hangisinin telefonunuzda olacağına karar verebilirsiniz. Şimdiye kadar, Apple kullanıcılara bu konu da bir ses vermedi. Yani bu bile iOS kullanıcıları için önemli bir gelişmedir.

Kim bilir, belki gelecekteki iOS kullanıcıları, Android kullanıcıları gibi telefonlarını kendi stillerine göre özgürce donatabilirler. Ama şimdilik bu mümkün görünmüyor.

iOS 14 Ne Zaman Yayınlanacak

Cupertino merkezli şirket daha önce iOS performans ve istikrar sorunlarını çözme yolunda adımlar attı. iOS 12’i hazırlarken, Apple yeni özellikler sunmak yerine mevcut özelliklerin daha iyi işleyişine odaklandı. Apple yeni iPhone piyasaya sürülmesine dayanan yeni iOS sürümlerinin programlanmasını durdurması beklenmiyor. Şirketin bu tutumu, bazı çevreler tarafından iOS 13’te görülen problemlerin nedenlerinden birisi olarak kabul edilir. Bununla beraber, Apple iOS 14 ve iPhone 12’in çıktısını birbirinden ayırması muhtemel değildir. Yeni yaklaşımın iOS 13’teki problemlerin yeniden ortaya çıkmasını engelleyip engellemeyeceğini öğrenmek için bir sonraki Eylül ayını beklemek gerekmektedir gibi görünüyor. Apple Eylül ayında iOS 14’i piyasaya devam etmesi bekleniyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iOS 15 alacak cihazlar , iOS 14 , iOS 14 fiyat , iOS 14 özellikleri , iOS 14 yükle , iPhone güncelleme yapmıyor , iOS 14 güncelleme , iOS 14 indir.