Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple iPhone Donma Sorunu

Apple iPhone Donma Sorunu

Apple Iphone Donma Sorunu

Apple iPhone Donma Sorunu, Bildiğiniz gibi son yayımlanan iOS 10 işletim sisteminde, bazı cihazlarda (hatta çoğu iPhone’da) donma sorunu yaşanıyor. Bu pek çok kişide bir sorun olarak ön plana çıkmaya başladı ve bireyler bu sorunun sağlıklı bir şekilde nasıl çözüleceğini düşünüyor. Bu yazımızda sizlere rehber niteliğinde bir çözüm hazırlamak istiyoruz ve ihtiyaçlarınıza göre neleri yapabileceğinizi yöntemler dahilinde gösteriyoruz. Hazırsanız başlayalım.

Donma Sorunu Çözümü (iPhone Klavye Donma Sorunu)

Aniden donan iPhone ekranları ve klavyeleri, kişileri zor durumda bırakıyor. Anlık bir mesaj yazılamıyor örneğin. Ya da yoğun bir gün içerisinde verdiğiniz mail cevaplarınız, sorunlu bir şekilde iptal olabiliyor (klavyenin işlevsizliğinden). Bu durumu çözmek adına, yapmanız gerekenler, aslında oldukça basit diyebiliriz. Yeter ki çözüme başlayalım.

Çözüm 1:

Öncelikle son kez bir güncelleme kontrolü yapın. Böyle durumlarda, Apple tarafına yoğun şikayet ve geri bildirim gideceği için, bizzat çözüm üretilir ve kısa süre içerisinde yeni bir update yayımlanır. Bu yüzden, yapmanız gereken ilk iş, güncelleme kontrolü yapmanız. Bu sayede, ufak tefek güncelleme sorunlarını (bir önceki sürümde oluşanları) çözmüş olursunuz. iOS 10.0.2 güncellemesi, bu konuda bir çözüm sunuyor örneğin.

Ayarlara girin, sonrasında ise cihazınızın güncelleme butonuna ulaşarak yükseltme araştırması yapın (otomatik bulacaktır).

İlginizi Çekebilir: iPhone İnstagram Kapanma Sorunu

Iphone-Donma-1

Çözüm 2:

Reset atma yöntemi. iPhone’unuzareset atarak, çözüm için ikinci bir yöntem olan hard reset yöntemini uygulayabilirsiniz.

Çözüm 3:

Iphone-Donma-2

Asıl klavye ayarı (ön görülen klavye). Klavye ayarlarına gidin ve tahmin seçeneğini kapatın (kelime tahminleri üzerine olabilir). Sonrasında tekrar deneyin sorunun olup olmadığını. Şayet hala sorun yaşıyor iseniz, ilk iki maddeyi tekrar kullanabilirsiniz.

Çözüm 4:

Bütün ayarları sıfırlayın arkadaşlar. Ayarlara gidin ve sonra resetlemeye ulaşın. Sonra bütün ayarları sıfırla seçeneğine gelin ve ayarları sıfırlayın. Yedeklerinizi almayı unutmayın tabi bu konuda aman dikkat.

Iphone-Donma-3

Çözüm 5: Son çare!

Eğer yukarıda yer alan hiçbir çözüm işinize yaramadıysa, o zaman son çare olarak iPhone Restore seçeneğini kullanabilirsiniz. iTunes üzerinden restorasyon ayarı yapmayı deneyin.

iPhone ekran ve tuş kilitlenme sorunu çözümü için bu talimatları ve çözümleri inceleyebilirsiniz arkadaşlar. Detay için bizi takip etmeye devam edin. Her gün güncel bilgiler ve çözümler ile karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  Apple iPhone Donma Sorunu , iphone ekran kaydı, iphone ekran kilidi, iphone ekran koruyucu, iphone ekran yansıtma, iphone ekran kaydı ses, ıphone ekran resmi, iphone ekran testi, iphone ekran görüntüsü alma, iphone ekran değişimi, iphone ekran açılmıyor, iphone ekran ayarları, iphone ekran açılması, iphone ekran alıntısı, iphone ekran algılamıyor, iphone ekran açma, iphone ekran aktarma, iphone ekran açık kalıyor, iphone ekran ayrılması, ıphone ekran alma, iphone an ekran, iphone a screen replacement, iphone a screen protector, iphone ekran boyutları, iphone ekran boyutu, iphone ekran büyüdü, iphone ekran büyüteci.