Apple Iphone Şarj Soketi Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Apple iPhone Şarj Soketi Sorunu

Apple iPhone Şarj Soketi Sorunu iPhone’ununuzun bir şarj sorunu varsa ve telefonunuz açılıp kapanmazsa, yalnızca pil değil; şarj soketi, entegre vb. sorunlar. Bu arızaların nedenlerine beraber bakalım.

Apple iPhone Şarj Soketi Sorunu na nedenlerden İlk Neden, kullandığınız şarj cihazının veya şarj kablosunun arızalanması olabilir. farklı bir şarj cihazı ile denemenizi veya şarj cihazınızın farklı bir telefonda çalışıp çalışmadığını Denetim etmenizi öneririz.

Böyle bir vaziyette uzman teknisyenler tarafından tamir işlemlerinin yapılması gerekmektedir. iPhone şarj sorunu konusunda en büyük sebeplerinden biri de şarj soketinde meydana gelen arızalardır.

Bu arızalar, telefonun şarja takılırken Çok bastırılmasından, şarj soketinin zorlanması, oksitlenme yaşanması ya da şarj soketi içerisinde toz, pislik ve benzeri şeylerin birikmesinden kaynaklanmaktadır.

Apple iPhone Şarj Soketi Sorunu

Şunu yapabilirsiniz, şarj soketinin içerisine ışık yardımı ile bakıp, içeride birikmiş toz, pislik veya kumaş parçaları var ise herhangi bir kürdan yardımı ile dikkatli bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirmenize rağmen cihazınız şarj almamaya devam ediyor ise şarj soketinin değiştirilmesi gerekir. bu tarz çözülemeyecek hatalar için Cep Hastanesi sizin yardım eder.

Apple Iphone Şarj Soketi Sorunu
Apple Iphone Şarj Soketi Sorunu

Şarj Soketinde Temassızlık Niye Olur ? (iPhone-iPad)

Şarj soketinde temassızlık olması, kullanıcıyı çileden çıkarabilecek bir sorun. Çoğu zaman da bu sorun çok basit bir şekilde çözülebiliyor. Sitemize bu konuda sık sık soru geliyor. Bunlardan bazıları şunlar:

  • iPhone şarj soketinde temassızlık var. Ne yapabilirim?
  • Şarj girişi arızalı. Garanti karşılar mı?

İlginizi Çekebilir: Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu

Bu konuyu okuduğunuza göre siz de iPhone, iPad’in hatta başka bir akıllı cihasın şarj soketiyle ilgili sorun yaşıyorsunuz demektir.

Bir Yakınımda birkaç ay önce böyle bir sorun yaşadım.  iPhone’umu şarja taktığımda algılamıyordu. Bağlantının sağlanması için ters çevirip yeniden takıyordum. Hatta bunu 4-5 sefer tekrar etmek zorunda kalıyordum.

Telefona dokunur dokunmaz da şarj olma işlemi duruyordu.Cihazı Cep hastanesine götürdü ve sorunu cözüldü. Soketin içinde yağlanma olmuş. Temizlediler ve şimdi en ufak bir sorun kalmadı.

Şarj Soketinde Temassızlık Neden Olur?

Bunun çeşitli sebepleri olabilir. En yaygın 2 sebep şu:

  • iPhone şarj soketi tozlanmış, kirlenmiş veya yağlanmış olabilir.
  • Şarj soketinde arıza meydana gelmiş olabilir.
  • cihaz  tamamiyle şarj olmayı kestiyse, hiçbir şekilde şarj olmuyorsa, farklı şarj aleti ile denediğiniz halde şarj olmuyorsa, iPhone’unuzun şarj girişinin arızalanmış olma ihtimali çok yüksek.
  •  iPhone veya iPad bazen şarj oluyor bazen de olmuyorsa, dokununca şarj oluyor veya olmuyorsa, kirlenmiş olma ihtimali daha fazladır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;iphone şarj soketi sorunu , iphone şarj soketi sorunu garantiye girer mi , iphone şarj soketi arızası , iphone şarj soketi arızası nasıl anlaşılır , iphone şarj soketi bozuldu , iphone 8 şarj soketi sorunu , iphone 6 şarj soketi sorunu , iphone 7 şarj soketi sorunu , iphone şarj soketi gevşek , iphone şarj soketi değişimi apple , iphone şarj soketi tamiri ne kadar , apple şarj soketi tamiri , iphone şarj soketi tamiri , iphone şarj soketi temassızlık , iphone şarj soketi tutmuyor

Şarj Soketinde ki Temassızlık Nasıl Giderilir?

Öncelikle sorunun tespitini yapmak lazım. Yukarıda ki paragrafı okuduysanız, sorunun ne olduğu hakkında ufak tefek fikir edinmişsinizdir.

Sorunun kaynağı ne olursa olsun,

  • Garantiniz varsa Apple yetkili servisine,
  • Garantiniz yoksa herhangi bir özel Apple servisine başvurmanızı öneriyoruz.

Servis şarj soketinin durumuna göre gereken işlemi yapacaktır.