Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Apple Kimliği Nasıl Silinir

Apple Kimliği Nasıl Silinir

Apple Kimliği Nasıl Silinir

Apple Kimliği Nasıl Silinir ?, Apple’ın yeni verilerini ve Gizlilik portalını kullanarak Apple Kimliği Silme işlemini gerçekleştirmek son derece kolaydır. Apple’ın bu portalını kullanarak, Apple Kimliğinizi silmenin yanı sıra hesabınızla ilişki verilerinizi de silebilirsiniz.

Bu makalede paylaşacağımız yöntemle Apple Kimliğiniz Tamamen Silinecek, yani kapanacak. Apple Kimliğini silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Çözüm: Apple Kimliğini Doğrudan iPhone’dan Silme

Apple kimliğini doğrudan iOS aygıtınızdan silmek mümkündür. Bu yöntem bilgisayar, iTunes bağlantısı, ek uygulamalar veya hatta karmaşık adımlar gerektirmez. Aşağıdaki adımlara bir göz atın.

 1. iPhone ana sayfasında bulunan “Ayarlar”a tıklayın.
 2. “iTunes ve AppStore”na tıklayın.
 3. Apple kimliğinize tıklayın.
 4. Üç seçenekli bir dialog kutusu göreceksiniz.
 5. Özellikle bulunduğunuz cihazda Apple kimliğinizi kapatmak için “Çıkış Yap” seçeneğine tıklayın.

Apple Kimliği Çıkış Yapma

Başarılı bir çıkıştan sonra iPhone artık Apple hesabıyla eşleşmeyecek. Gördüğünüz gibi, bu kalıcı bir çözüm değil, geçici bir çözümdür. Bu yöntem iPhone Apple kimliğini silmez, yalnızca bu cihazda devre dışı bırakır. Bu yöntem, yeni bir Apple hesabına geçmek ve iPhone’unuzda kullanmak istiyorsanız en iyisidir.

Ancak Apple kimliğinizi kalıcı olarak silmek için kalıcı bir yol arıyorsanız, bunu doğrudan akıllı telefonunuzdan yapmak işe yaramaz. bir Apple hesabını iPhone başarıyla silmek için ihtiyacınız olan şey iOS veri temizleyicisidir.

2. Çözüm: Apple Kimliğini Tamamen Silme

 1. Apple’ın Veriler ve Gizlilik portalına gidin: privacy.apple.com
 2. Apple Kimliğiniz ve parolanızla giriş yapın.
 3. İstenirse iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu girin.
 4. “Hesabınızı silin” başlığı altında yer alan Başlayın’a tıklayın.
  Apple Kimligi Silme 1

Hesabınızın silinmesine ilişkin bilgileri gözden geçirin. Apple, güvenlik için tüm silme taleplerini doğruladıklarını ve bu işlemin yeni gün kadar sürebileceğinizi belirtiyor ve ekliyor; doğrulama devam ederken hesabınız etkin kalacak.

İlginizi Çekebilir: 2. EL iPhone Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Apple Kimligi Silme 2Önemli hatırlatma: Apple Kimliğinizi silerseniz bu işlemin geri alınamayacağını unutmayın. Hesabınızı bir süre kullanmayı düşünmüyorsanız, onu silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Apple Kimliğinizi silmeden önce tüm cihazlarınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun. Bunun için “Apple Kimliğinizle ilişkili cihazları sil” altındaki adımları takip edebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; apple id hesabı nasıl silinir , apple id nasıl silinir , apple kimliği nasıl iptal edilir , eski apple kimliği nasıl silinir , bir apple kimliği nasıl silinir , iPad den apple kimliği nasıl silinir , apple kimliği kilidi nasıl kaldırılır , apple kimliği nasıl kaldırılır , apple kimlik nasıl silinir , birden fazla apple kimliği nasıl silinir , iphone apple kimliği nasıl silinir , apple kimliği telefondan nasıl silinir

 1. Hesabınızı silme konusunda kararlıysanız, bir neden seçin kısmından hesabınızla en uygun nedeni seçin ve Devam düğmesine tıklayın.
  Apple Kimligi Silme 3
 2. Apple Kimliğinizin silinmesine ilişkin bilgileri gözden geçirin (tekrar). Devam tıklayın.
 3. Silme Hüküm ve Koşullarını gözden geçirip, koşulları okuyup kabul ettiğinizi onaylamak için kutuyu işaretleyin. Devam tıklayın.
 4. Hesap durum güncellemelerini alabilmeniz için kullanılacak bir işletişim yöntemini seçin. Devam tıklayın.
 5. Benzersiz erişim kodunuzu bir kenara not alın veya yazıdırın. Bu kod, Apple Desteği ile iletişim kurmanız gerekirse, kimliğinizi doğrulamak için sizden talep edilecektir. Bu kod ayrıca, hesap silme işlemini iptal etmek için de kullanılabilir.
 6. Benzersiz erişim kodunu aldığınızı onaylamak için erişim kodunu girin. Devam tıklayın.
 7. Hesabınızı ve hesabınızla ilişkili verilerinizi silme işlemini tamamlamak için “Hesabı Sil” seçeneğine tıklayın.

Apple Kimliği Nasıl Silinir ? ,Apple, hesabınızı silmeden önce güvenliğiniz için bir doğrulama işlemi başlatacaktır. Hesabınız bu doğrulama işleminin tamamlanmasına kadar etkin kalacaktır. Doğrulama işleminin tamamlanması yedi gün sürebilir.

Silinmesini istediğiniz hesabı kullanarak Apple’ın veri ve Gizlilik sayfasını ziyaret ederseniz, sitenin sağ tarafında hesabınızın silinmekte olduğunu belirten bir not görürsünüz.

Apple Kimliği silme işlemini iptal etmek için Apple Destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.