Apple Kimliği Nasıl Silinir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Apple / 1 Yorum / 1770 Görüntülenme

Apple Kimliği Nasıl Silinir

Apple Kimliği Nasıl Silinir ?, Apple’ın yeni verilerini ve Gizlilik portalını kullanarak Apple Kimliği Silme işlemini gerçekleştirmek son derece kolaydır. Apple’ın bu portalını kullanarak, Apple Kimliğinizi silmenin yanı sıra hesabınızla ilişki verilerinizi de silebilirsiniz.

Bu makalede paylaşacağımız yöntemle Apple Kimliğiniz Tamamen Silinecek, yani kapanacak. Apple Kimliğini silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Çözüm: Apple Kimliğini Doğrudan iPhone’dan Silme

Apple kimliğini doğrudan iOS aygıtınızdan silmek mümkündür. Bu yöntem bilgisayar, iTunes bağlantısı, ek uygulamalar veya hatta karmaşık adımlar gerektirmez. Aşağıdaki adımlara bir göz atın.

 1. iPhone ana sayfasında bulunan “Ayarlar”a tıklayın.
 2. “iTunes ve AppStore”na tıklayın.
 3. Apple kimliğinize tıklayın.
 4. Üç seçenekli bir dialog kutusu göreceksiniz.
 5. Özellikle bulunduğunuz cihazda Apple kimliğinizi kapatmak için “Çıkış Yap” seçeneğine tıklayın.

apple kimliği çıkış yapma

Başarılı bir çıkıştan sonra iPhone’unuz artık Apple hesabıyla eşleşmeyecek. Gördüğünüz gibi, bu kalıcı bir çözüm değil, geçici bir çözümdür. Bu yöntem iPhone’daki Apple kimliğini silmez, yalnızca bu cihazda devre dışı bırakır. Bu yöntem, yeni bir Apple hesabına geçmek ve iPhone’unuzda kullanmak istiyorsanız en iyisidir.

Ancak Apple kimliğinizi kalıcı olarak silmek için kalıcı bir yol arıyorsanız, bunu doğrudan akıllı telefonunuzdan yapmak işe yaramaz. bir Apple hesabını iPhone’unuzdan başarıyla silmek için ihtiyacınız olan şey iOS veri temizleyicisidir.

2. Çözüm: Apple Kimliğini Tamamen Silme

 1. Apple’ın Veriler ve Gizlilik portalına gidin: privacy.apple.com
 2. Apple Kimliğiniz ve parolanızla giriş yapın.
 3. İstenirse iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu girin.
 4. “Hesabınızı silin” başlığı altında yer alan Başlayın’a tıklayın.
 5. Hesabınızın silinmesine ilişkin bilgileri gözden geçirin. Apple, güvenlik için tüm silme taleplerini doğruladıklarını ve bu işlemin yeni gün kadar sürebileceğinizi belirtiyor ve ekliyor; doğrulama devam ederken hesabınız etkin kalacak.
  Önemli hatırlatma: Apple Kimliğinizi silerseniz bu işlemin geri alınamayacağını unutmayın. Hesabınızı bir süre kullanmayı düşünmüyorsanız, onu silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

  Apple Kimliğinizi silmeden önce tüm cihazlarınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun. Bunun için “Apple Kimliğinizle ilişkili cihazları sil” altındaki adımları takip edebilirsiniz.

 6. Hesabınızı silme konusunda kararlıysanız, bir neden seçin kısmından hesabınızla en uygun nedeni seçin ve Devam düğmesine tıklayın.
 7. Apple Kimliğinizin silinmesine ilişkin bilgileri gözden geçirin (tekrar). Devam’a tıklayın.
 8. Silme Hüküm ve Koşullarını gözden geçirip, koşulları okuyup kabul ettiğinizi onaylamak için kutuyu işaretleyin. Devam’a tıklayın.
 9. Hesap durum güncellemelerini alabilmeniz için kullanılacak bir işletişim yöntemini seçin. Devam’a tıklayın.
 10. Benzersiz erişim kodunuzu bir kenara not alın veya yazıdırın. Bu kod, Apple Desteği ile iletişim kurmanız gerekirse, kimliğinizi doğrulamak için sizden talep edilecektir. Bu kod ayrıca, hesap silme işlemini iptal etmek için de kullanılabilir.
 11. Benzersiz erişim kodunu aldığınızı onaylamak için erişim kodunu girin. Devam’a tıklayın.
 12. Hesabınızı ve hesabınızla ilişkili verilerinizi silme işlemini tamamlamak için “Hesabı Sil” seçeneğine tıklayın.
Kayıp Apple Watch Nasıl Bulunur

Apple Kimliği Nasıl Silinir ? ,Apple, hesabınızı silmeden önce güvenliğiniz için bir doğrulama işlemi başlatacaktır. Hesabınız bu doğrulama işleminin tamamlanmasına kadar etkin kalacaktır. Doğrulama işleminin tamamlanması yedi gün sürebilir.

Silinmesini istediğiniz hesabı kullanarak Apple’ın veri ve Gizlilik sayfasını ziyaret ederseniz, sitenin sağ tarafında hesabınızın silinmekte olduğunu belirten bir not görürsünüz.

Apple Kimliği silme işlemini iptal etmek için Apple Destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir