Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple Teknik Servis Randevu Alma

Apple Teknik Servis Randevu Alma

Apple Teknik Servis Randevu Alma

Apple Teknik Servis Randevu Alma Ne yazık ki, Apple mağazaları talebi karşılamak mümkün değildir ve müşteriler kurban haline çünkü günümüzde bir Apple Store hizmeti randevu almak çok zordur. Bu makalede, Apple Store’dan hızlı hizmetin nasıl alınacağını ve hizmet süresini kısaltmanıza yardımcı olacak taktikleri nasıl paylaşacağınızı anlatacağız.

iPhone ekran kırılması, pil şişmesi, kasa gerginliği, sıvı temas vb. Birçok teknik problemde, kullanıcıların gittiği ilk yer Apple Store’dur. Apple Store randevu sistemi ile çalışır ve randevu almadan hiçbir şey yapamazsınız, ancak maalesef çok fazla talep olduğunda bazen 2 hafta sonra randevu alabilirsiniz. Bu tür hizmet gecikmelerini önlemek ve bir Apple Store hizmeti randevusu planlamak için aşağıdaki yöntemleri denemenizi öneririz.

Apple Store Servis Randevu Alma

Her zaman işe yaramayan, ancak şansınızı artıran bir Apple Store randevusu yapmak için bazı ipuçları vardır. İpuçlarına geçmeden önce, sistemin nasıl çalıştığı ve Apple mağazasının Apple cihazınızı Emanet etmek için neden en iyi yer olduğu hakkında biraz konuşalım.

Apple Randevu Nasıl Alınır

iPhone Tamiri İçin Apple’dan Randevu Alma

Her şeyden önce, doğrudan Apple’dan teknik servis alırsınız. Bu, kalite ve hizmetin oldukça yüksek olduğu anlamına gelir. Cihazınızı diğer teknik hizmetler gibi birkaç gün hatta haftalarca bırakmazsınız. Mac olmayan cihazlar genellikle yenisiyle değiştirilir ve Apple Store’daki onarımları beklemek yaklaşık 30 dakika sürer.

Apple ayrıca Kullanıcı hatası ile bozulmuş cihazlar için destek sağlar. Örneğin; ekran iPhone düşen bir sonucu olarak bozuldu, diğer şirketler biraz daha az para ile ekran değiştirmek istiyorum. Kırık iPhone’u bırak ve yeni iPhone’u al.

Apple Randevu Nasıl Alınır?

Normal şartlar altında Apple’dan randevu almak için buraya tıklayarak randevu süresi Apple’da olmak için yeterlidir. Ancak Apple ile randevu almak neredeyse imkansız. Apple Store’da randevu almak için forumlarda bazı ipuçları var. Sizin için mantıklı olanları derledik. Bu teknikleri uygulayarak Apple Store’da randevu alıp alamayacağınızı görelim.

Çeşitli forumlara göre, saat 12’de yukarıdaki bağlantıya tıklayarak bir Apple Store randevusu almak mümkündür. Açıkçası bu ipucu benim tarafımdan doğrulandı. Sorun yaşadığım Apple bilgisayarı için uzun bir süre randevu almaya çalıştım, ancak saat 12’de bir randevu bulabildim. Herkesten önce hareket ederseniz ve Apple’ın web sitesine gece 12’de erişirseniz, randevu alma şansınız artacaktır.

Farklı bilgisayarlardan aynı anda ve sürekli olarak oturum açarsanız, Apple Store randevusu alma şansınızın arttığı söylenir. Şans farklı konumlardan, farklı bilgisayarlardan denenirse, bu şans daha da artacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefonumun Modelini Nasıl Öğrenebilirim

Aynı Günde Apple’dan Randevu Alma

Apple hizmetlerinden hizmet almadan önce, ikisi arasındaki farkı anlamanız gerekir. Anlamak kolay açısından öğeye göre öğe yazalım:

1. İliniz İstanbul değilse perakende mağazaları unutun. En yakın Apple servis Merkezinizle randevu alın. Perakende mağazaları sevkiyat tarafından ürünleri kabul etmiyoruz. Yani elle cihazınızı teslim etmek başka seçeneğiniz yok. İstersen İstanbul’a gidip teslim edebilirim.

2. İstanbul’da sakinler Perakende mağazalarına cihazlarını teslim edebilir. Bunun için randevu almalısın. Ayrıca, daha sonra konuyla ilgili olarak Apple ile nasıl randevu alacağınızı açıklayacağız.

3. Apple’ın servis ücretleri ve operasyon kesindir. Belli. Fiyatlar için buraya tıklayın. Bu fiyatlar perakende satış mağazaları için kesin olsa da, diğer Apple yetkili servislerinin ek +50 TL -100 TL ekleyeceğini duyuyoruz. Ancak fiyatı müzakere edebilir ve önceden hizmetle pazarlık yapabilir ve Perakende mağazalarıyla aynı seviyeye götürebilirsiniz.

4. sorununuz garanti kapsamındaysa ve cihazınızda kullanıcı hatası yoksa, ücretlendirilmeyeceksiniz. Bu, perakende mağazalarında veya diğer yetkili servislerde değişmez.

5. işlem ve süre, sorunun ne olduğuna bağlı olarak değişebilir. Mesela;

Yazılım sorun giderme 30 dakika-1 saat arasında yapılır. Sorun cihaz değiştirmeyle sonuçlanırsa işler değişir. Apple perakende mağazaları size yeni bir iPhone / iPad veya cihazınız aynı gün ne olursa olsun, diğer yetkili hizmetler eski cihazınızı İstanbul’a gönderirken (perakende mağazalar-onarım merkezi). Cihazları değiştirmeye karar verirler. Satıcıya yeni bir cihaz gönderiyorlar.

Sana veriyorlar. Yani süreç daha uzun sürüyor. (Genellikle 1 hafta ila 10 gün arasında) Cihaz değişimi olmasa bile, cihazınız parça değişimi için bir onarım merkezine de gönderilir. Ne yazık ki, Apple yetkili hizmetleri de parça değiştirmede çok zayıf. Birçok basit onarım için bunları İstanbul’daki perakende mağazalarına gönderir. Yukarıdaki 5 öğe size cihazınızı vermelidir hangi hizmetin bir fikir vermek düşünüyorum.

Apple Yetkili Servislerinden Nasıl Randevu Alınır?

Apple cihazınızı yetkili bir satıcıya götürmeyi düşünüyorsanız, önce randevu almalısınız. Birçok ilde randevuları da kabul ediyorlar. Yoğunluğa bağlı. Ancak önce randevu almanızı öneririz. 2 seçeneğiniz var:

  1. Apple müşteri hizmetleri üzerinden randevu alma
  2. Apple web sitesi üzerinden randevu alma
  3. Doğrudan yetkili servisi arayarak randevu alma

Türkiye’de birçok şehirde Apple yetkili servisi var. Apple Retail Store’larda ki tüm işlemleri için bu yetkili servislerde de yapabiliyorsunuz. Ama birkaç farklılık da yok değil. Konumuzda bunlara da değineceğiz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Apple Teknik Servis Randevu Alma zorlu center apple randevu alma nasıl, apple destek randevu, akasya avm apple randevu alma nasıl, apple genius bar, apple yetkili servis istanbul, apple türkiye, apple store, iphone randevu alma