Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple Watch 4 ile Samsung Galaxy Watch

Apple Watch 4 ile Samsung Galaxy Watch

Apple Watch 4 Ile Samsung Galaxy Watch

Apple Watch 4 ile Samsung Galaxy Watch, kullanıcılar için en çok 2018 ve 2019 yılı, giyilebilir teknolojik cihazlar açısından verimli geçti. En verimli ve en çok kullanılan giyilebilir teknoloji cihazı şüphesiz akıllı saatlerdi. Geçen yılın son çeyreğinde, teknoloji devlerinin iki güçlü üretici, iki akıllı saat ile tüketicilere karşı çıktı. Bunlardan biri, Apple Watch Series 4, daha büyük ekran, kullanıcı dostu arayüz, Samsung Galaxy Watch, tasarımla dikkat çekti. Bunu sizin için ayrıntılı olarak karşılaştırdık.

Birkaç yıl öncesine kadar akıllı saatlerden beklentilerimiz basitti. Bileklerimize oturmasını, estetik açıdan iyi görünmelerini ve mümkünse pil ömrüyle en az bir gün izin vermelerini isterdik. Artık birçok uygulamayı çalıştırma, arama yapma, mesaj okuma ve sağlık durumumuzu kontrol etme gibi birçok özellik de kriterlerimiz arasında.

Samsung ve Apple, bu beklentileri karşılamak için en yeni Galaxy Watch ve Watch Series 4 modellerini piyasaya sürdü. Her iki cihazın da birbirlerine karşı büyük artıları ve eksileri var. Bu nedenle, iki akıllı saatin kullanıcıya sunduğu özellikleri karşılaştırdık.

Apple Watch 4 ve Samsung Galaxy Watch

Apple Watch Series 4, öncekilerden daha büyük bir ekrana, inceltilmiş bir kasaya, hızlı bir işlemciye ve gelişmiş sensörlere sahip. Samsung tasarımı ve özellikle pil ömrü ile öne çıkıyor. Önce ekranları karşılaştırmaya başlayalım.

Apple Watch 4 ve Samsung Galaxy Watch Ekran

Apple Watch Series 4’ün 44 mm ve 40 mm kasaya sahip iki farklı modeli bulunuyor. Cihazı elimize aldığımızda ilk dikkatimizi çeken ekran ve tasarımın eski modellere göre farklılık göstermesi oldu.

Ekran yüzde 30 büyüdü, ancak durum bu büyüme oranını tam olarak yansıtmadı. Seri 3’e göre 2 mm artırılmış boyut sizi aldatmıyor. Kolunuzdaki 2mm daha fazla alan konforunuzu bozmaz, aksine, büyük ekranın kullanım kolaylığı sayesinde, yeni modele daha fazla bağlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch’ın iki farklı boyutu ve üç renk seçeneği var. Daha küçük 42 mm’lik model, gece siyahı ve pembe altın seçeneklerine sahiptir. 46 mm’lik model ise sadece gümüş seçeneği sunuyor, ancak siyah kenarları ve siyah bir kayışı var. Samsung Galaxy Watch, bir saat olarak adlandırdığınızda akla gelen ilk tasarım olan dairesel bir şekle sahiptir.

Apple Watch Series 4’e göre, Galaxy Watch bir akıllı saattir, ancak dışarıdan normal bir saat gibi görünebilir ve estetik açıdan, özellikle dönen modelde ilk model kullanıldığından. Galaxy Watch ayrıca, Apple Watch bugün için daha fazla kayış seçeneği olmasına rağmen, Gear Watch 3 gibi standart saat kayışlarının kullanılmasına izin veren bir tasarıma sahiptir.

Galaxy Watch’un gündüz taşıması ve kullanımı kolay olsa da, 63 gram ağırlığında olan 46 mm’lik versiyon, gece uykusunda rahatsızlığa neden olabilir. Ancak pil ömrü sayesinde Apple Watch Series 4’te sık yapmadığınız bir şeyi yapabilirsiniz. Uyku alışkanlıklarınızı izleyebilirsiniz.

Apple ve Samsung Tasarımı

Apple Watch Series 4’ün 40 mm OLED ekranı 394×324 piksel ve 44 mm ekran 448×368 piksel sunuyor. Başka bir deyişle, daha küçük Seri 4’ün ekran boyutu önceki Seri 3’ten daha büyüktür. Bu, kullanıcıya hem görsel olarak hem de etkileşim açısından daha fazla fırsat verir.

Ekranın kilidini açmak için açılan sayısal klavyeden boyut avantajını hissedebilirsiniz. Apple Seri 4’teki kamera özelliğini açma ve 3 veya 2’de açma arasındaki fark da kullanıcılar tarafından bir artı noktası olarak yazılıyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Su Geçirmez Telefonlar

Galaxy Watch ise 1.3 inç Super AMOLED ekranıyla 42 mm’de 1.2 inç 320 x 320 ekran çözünürlüğü sunuyor. Galaxy Watch’ta bir süre pasif geçtikten sonra kolunuzu tekrar kaldırdığınızda uyanma tepkisinin biraz daha hızlı olması gerektiği hissi uyanabiliyor. Ama “Always on Display” özelliği ile ekran hep açık modunda kullanma şansınız da sadece Galaxy Watch’ta var.

Apple tarafında ise Series 3’e göre parlaklık değişmemiş olsa da 1000 nit parlaklık yoğun gün ışığında dahi ekrandaki yazıları okumayı kolaylaştırıyor. Apple, genişlettiği ekran bölgesinin tüm avantajlarından yararlanabilmek için arayüzünü yeniden dizayn etmiş. İkonlar daha büyük ve bildirimleri okumak da kolaylaşmış.

Dayanıklılık açısından ise Samsung Galaxy Watch’ın ekran camı Corning Gorilla Glass DX+ ile korunuyor ve cihaza askeri seviyede bir sağlamlık kazandırıyor. Galaxy Watch’a kasanın sağ tarafında olmak üzere iki adet tuş eşlik ediyor. Tuşların tasarımı yanlışlıkla basılma olmaması için özel tasarlanmış.

Performans ve Hız

Samsung Galaxy Watch, önceki modellere kıyasla gelişmiş bir arayüz. Tizen işletim sistemi cihazın ana ekranında kullanılır tarih, saat ve pil ömrünü gösterir, ancak bunlar kullandığınız arabirim türüne bağlı olarak değişebilir. İsterseniz hava durumunu, sağlık çubuklarını, takvimi veya kılavuzu vurgulayabilirsiniz. Dönen çerçeve, parmağınızla ekranda dövüşmekten daha iyi bir alternatiftir. Böylece ekranlar arasında hızla geçiş yapabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Apple Watch Series 4’te uygulamaların başlama ve çalışma süreleri hızlıdır. E-posta yükleme hızları saniyeye düşürüldü. Aslında, Seri 3 ve Seri 4’ü karşılaştırdığınızda, Haritalar’ı açmak ve kendi konumunuzu bulmak istediğinizde yeni modellerin iki kat daha hızlı olduğunu görebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; apple watch 4 samsung galaxy watch karşılaştırma , apple watch 4 vs samsung galaxy watch , apple watch series 4 vs samsung galaxy watch active 2 , apple watch series 4 vs samsung galaxy watch , apple watch series 4 vs samsung galaxy watch active , apple watch series 4 vs samsung galaxy watch 42mm, compare apple watch 4 and samsung galaxy watch , apple watch series 4 vs samsung galaxy watch s4 , apple watch 4 vs samsung galaxy active 2 , apple watch 4 vs samsung galaxy active