Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Çözümü

Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Çözümü; Apple’ın akıllı saati Watch modelinin bazı sorunlar yaşadığı bildiriliyor. Apple Watch saatini  kullanan bazı kullanıcılar, bu saatlerin bilekte aşırı ısındığını ve bunun sonucunda kullanıcıların bileklerinde gözle görülür yanık izleri bıraktığını bildirdi. En az altı kullanıcının aynı sorunla karşılaştığı ve bu sorun saati ilk satın aldıklarında ortaya çıkmasa da ilerleyen günlerde sorunun ortaya çıktığı bildirildi. Özellikle bundan şikayet eden kullanıcılar, sorunun ilk olarak ekranda sarı noktanın görünmesiyle başladığını söylüyor.

Apple Watch Saatim Aşırı Isınıyor

Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Çözümü; Bir cihaz ısındığında, bu durumda, performansı dikkate alınması gereken Apple Watch’u bir günde ne kadar çok kullanırsanız, o kadar kolay ısınır. Kullanımı basit bir saat olarak kullanılması değil, daha fazla kullanılması uygulamaların ve özelliklerin ısınmasına neden olabilir. Bununla birlikte, daha sık kullanmaktan başka bir nedenden dolayı ve Apple saat hala aşırı ısınıyorsa, bunun nedenini anlamak için muhtemelen başka bir faktör vardır. Buna ek olarak, Apple saatin şarj olurken aşırı ısınmasından şikayet eden epeyce kullanıcı var.

Giyilebilir cihaz için normal olsa da güç adaptörü ve hatta şarj kablosu biraz ısınacak ancak aşırı ısınma noktasına gelmeyecek. Apple saatinin herhangi bir nedenle aşırı ısınması durumunda, bunu düzeltmenin olası yolları vardır.

Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Basit Çözümler

Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Çözümü; Apple Watch daha çok bilgisayara benziyor, tek fark bir bilgisayara kıyasla çok daha küçük olmasıdır. Ancak bilgisayarların aksine, Apple saatin soğumasına yardımcı olacak yerleşik bir fanı yoktur. Bu nedenle, tüm gün çalışırken veya kullanırken ısınmaya başlayabilir ve aşırı ısınma ile ilgili sorunlara neden olabilir. Apple saatin herhangi bir nedenle aşırı ısınması durumunda, bunu düzeltmenin olası yolları vardır. Nasıl olduğunu öğrenmek için aşağıyı okuyun.

İlginizi Çekebilir: iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Apple Watch’u Yeniden Başlatın

Apple watch aşırı ısındığında, muhtemelen arka planda çalışan çok sayıda uygulama olduğundan, cihazı kapatıp yenilemek için yeniden başlatmanız önerilir.

Apple watch nasıl yeniden başlatılır:

 • Apple saatin sağ tarafında, dijital kurulum tutamacının hemen altında bulunan Yan düğmeye basın.
 • ‘Kapat’ Komutunun görünmesini bekleyin.
 • Komutu soldan sağa kaydırın Apple saatini kapatın.
 • Apple logosu görünür, Apple saati artık KAPALI durumdadır.
 • Bir veya iki dakika sonra Apple saatini açmak için Yan düğmeye tekrar basın.
 • Apple saatinin tamamen yeniden başlamasını bekleyin.

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Belirtildiği gibi, arka planda çalışan çok fazla uygulama olduğunda Apple saatin ısınmasına ve sonunda aşırı ısınmasına neden olur. Çok fazla ısı nedeniyle performanslarının düşmesini önlemek ve aşırı ısınma ile Apple saat sorununu gidermek için uygulamaların zaman zaman zorlandığından emin olun.

Açık uygulamaları kapatmaya zorlamak:

 • Yan Düğmeye Bir Kez Basın. Yan düğme, Apple saatin sağ tarafında, Digital Crown’un hemen altında bulunur.
 • Uygulama değiştirici görünecektir. Uygulama Değiştirici, Uygulama kartları olarak gösterilen tüm çalışan uygulamaların konumudur.
 • Bir uygulamayı kapatmaya zorlamak için soldaki çalışan Uygulama kartını kaydırın. Bir “X” seçeneği görünecektir.
 • Uygulamayı zorla kapatmak için “X” komutuna dokunun.

Apple Watch’u Şarjdan Çıkarın

Apple saatiniz şarj oluyorsa, manyetik şarj kablosundan çıkarıp serin ve kuru bir yerde yaklaşık 10-15 dakika bekletmek isteyebilirsiniz. Apple watch artık sıcakta değilse, yeniden başlatın.

Ayrıca, şarj kablosunu ve Apple saatin altından hala plastik bir sargının takılı olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Plastik sargı, Apple saat ile şarj kablosu arasındaki bağlantıyı ayırabileceği ve bazen şarj sırasında cihazın ısınmasına neden olabileceği için çıkarın.

Saatinizi Şarjda Kullanmayın

Diğer cihazlarda olduğu gibi, şarj cihazına bağlıyken kullanmaya alışkınız. Apple cihazının tamamen şarj olmasına izin vermeniz ve yine de şarj işlemi sırasında cihazı kullanmaktan kaçınmanız önerilir. Şarj sırasında ısınması normal olduğu için şarj sırasında kullanacak olsanız bile aşırı ısınabilir.

Arızalanan Bataryayı Değiştirin

Çoğu zaman, aşırı ısınma pil sorunlarıyla ilgilidir. Bir cihazın pili zaten eskimişse (uzun süreli kullanım için), sadece pil ömrünü ve cihazın kullanımını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda aşırı ısınmasına da neden olabilir. düşük pil ömrü, daha uzun bir şarj süresi gerektirir, bu durumda aşırı ısınma mümkündür.

Bu nedenle Apple saatin pilinin yetkili bir Apple Store tarafından değiştirilmesi önerilir. Önerilen ve orijinal pil değişimini kullandığınızdan emin olun.

Apple Watch Saatinizi Sıfırlayın

Yukarıda bahsedilen çözümlerden herhangi biri Apple saatindeki aşırı ısınma sorununu çözmeye yardımcı olmadıysa, Apple saatini sıfırlamanız ve fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir. Bunu yapmak uygulamalar, veriler ve içerik dahil her şeyi siler. Apple Watch, ilk satın aldığınızda yeni olacaktır. Bu çözüm, Apple Watch ile aşırı ısınma sorunlarını gidermeye çalışırken son çare olarak kabul edilir.

Nasıl sıfırlanır:

 • Git: Uygulamayı iPhone’un ana ekranından izleyin.
 • Genel’ e dokunun
 • Ardından, seçenekler listesinin altında bulunan Sıfırla üzerine dokunun.
 • Ardından, Tüm İçeriği ve Ayarları Sil üzerine dokunun.
 • İşlemi onaylamak için gerektiğinde Parolayı girin.
 • Apple Watch fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlanacak
 • Sıfırladıktan sonra, Apple Watch’ taki ayarları ve uygulamaları tekrar ayarlayın

Apple Watch Aşırı Isınma Sorunu Batarya Değişimi Çözümü

Ortalama 2-3 gün şarj süresi olan Apple saatlerinizin kullanım süresi azaldıysa ve cihazınız ısınıyorsa saatinizi değiştirmek yerine pilini değiştirebilirsiniz. Çünkü yetkili makam Apple Watch’ ların onarımını yapmıyor. Neredeyse cihazın maliyetine eşit bir ücret karşılığında yenisi ile değişim imkanı sunar.

Apple Watch Pil Değiştirilmesini Gerektiren Durumlar;

 • Cihazın şarjının hızla bitmesi
 • Şarj olurken kapanması
 • Aşırı ısınması
 • Cihaz şarjdayken Apple logosunda kalması
 • Cihazın açılmaması
 • Bataryanın şişmesi

Bu gibi sorunlar cihazınızda varsa batarya değişimi için Cep Hastanesi teknik servisimizden destek alabilirsiniz. Teknik servisimize isterseniz kendiniz gelebilirsiniz, isterseniz kargo ile gönderim yapıp 2 ila 3 iş günü içerisinde teslim alabilirsiniz.

Apple Watch Isınmaya Bağlı Ekran Sararması Çözümü

Apple watch saatinizin ekranı sarardıysa merak etmeyin, Apple Watch tamiri uzmanlık gerektiren bir iştir, cihazınızı güvenmediğiniz servislere bırakmamanızı öneririz. Piyasadaki Apple Watch cam ve dokunmatik değişiklik yapan bazı amatörler cam veya dokusuz likit jel ile ekranı tamir ediyor bu tür servislerden uzak durun. Orijinal konstrüksiyon vakumlama ve presleme yöntemi ile özel yapıştırıcı kullanılarak yapılmalıdır, aksi takdirde cihazınız kullanılmaz hale gelebilir. Servisimizde Apple Watch cam değişimi, dokunmatik değişimi, ekran değişimi, pil değişimi için Cep Hastanesi teknik servisimize geldiğinizde 60 ila 120 dakika içinde, kargo ile gönderdiğiniz cihazlarda ise 2 ila 3 iş günü içinde yapılarak teslim edilir.