Apple Watch Batarya Nasıl Değiştirilir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Apple Watch Batarya Nasıl Değiştirilir

Apple Watch Batarya Nasıl Değiştirilir; Apple Watch Sahipleri Piliniz, 1000 tam şarj döngüsü için orijinal kapasitesinin %80’ini koruyacak şekilde tasarlanmıştır. 2 yıllık garanti (Apple Watch, Apple Watch Sport, Apple Watch Edition için), arızalı pil için servis işlemlerini de kapsar. Garanti kapsamı dışındaki durumlarda pil servisi Apple tarafından sağlanmaktadır. Fiyatlar ve şartlar değişebilir.

Apple Watch Teknik Servis Parça Fiyatları

Apple Watch  Serisi Model No Fiyatlar
Apple Watch 1.Nesil (38mm) A1553 | A1802 Sorunuz…
Apple Watch 1.Nesi (42mm) A1554 | A1803 Sorunuz…
Apple Watch 2.Nesil (38mm) A1757 Sorunuz…
Apple Watch 2.Nesil (42mm) A1758 Sorunuz…
Apple Watch 3.Nesil (38mm) A1858 Sorunuz…
Apple Watch 3.Nesil (42mm) A1859 Sorunuz…
Apple Watch 4.Nesil (40mm) A1977 Sorunuz…
Apple Watch 4.Nesil (44mm) A1978 Sorunuz…
Apple Watch 5.Nesil (40mm) A2092 Sorunuz…
Apple Watch 5.Nesil (44mm) A2093 Sorunuz…
Apple Watch 6.Nesil (40mm) A2291 Sorunuz…
Apple Watch 6.Nesil (44mm) A2292 Sorunuz…
Apple Watch SE Nesil (40mm) A2351 Sorunuz…
Apple Watch SE Nesil (44mm) A2352 Sorunuz…

Apple Watch pil değişimi gerektiren durumlar;

  • Cihazınızda hızlı pil bitiyor
  • Şarj cihazından çıkarıldıktan hemen sonra kapanma
  • Cihaz şarjdayken yalnızca Apple logosunda kalması
  • Cihazın hiç açılmaması
  • Pilin şişmesi

Bu sorunlardan bir veya birkaçını yaşıyorsanız saatinizin pili bozulmuş demektir.

2-3 gün arası kullanım süresi olan Apple Saatlerinizin kullanım süresi azaldıysa saatinizi değiştirmek yerine batarayı değiştirebilirsiniz. Çünkü yetkili Apple Yetkili Servisi Watch onarımı yapmaz. Hemen hemen cihazın maliyeti kadar yenisi ile benzer ücret karşılığında değişim imkanı sunuyor.

Servisimizde pil değişimi 199 TL’ye yapılmaktadır. Ortalama 2-3 saat arasında değişen saat pillerinizi ilk günkü kullanım deneyimi ile kullanmaya devam edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Anlama Gelir

Saatlerinizi mümkün olduğunca eksiksiz şarj etmeye ve bitirmeye özen gösterin, düzensiz şarj etmeyin ve orijinal şarj aletini kullanın. Hem şarj hem de pil ömrü uzayacaktır.

Kendi Numaranı Öğrenme Kodu

Servis işlemi için Apple veya yetkili bir servis sağlayıcıya danışın. Türkiye’de satın alınan ürünler, Türkiye’de geçerli olan tüketici kanunu kapsamındadır.

Watch Tr Ftf Powerreserve

Apple Watch Pil Değiştirdikten Sonra Bilgiler Siliniyor mu?

Apple Watch Batarya Nasıl Değiştirilir; Yedek parça değişimi olarak gerçekleştirilen Apple Watch pil değiştirme işlemi sırasında cihazda yer alan bilgilere erişim sağlanmaz. Bu nedenle pil değişiminden sonra bilgiler silinmez.

Apple Watch Pil Değiştirme Garanti Süresi Ne Kadardır?

Apple Watch pil değişiminden sonra Cep Hastanesi 3 aylık garanti sağlar. Apple Watch pil değişiminden sonra tekrar Apple Watch pil arızası yaşarsanız, garanti süresi boyunca ücretsiz servis sağlanır.

Apple Watch Pil Değişimi Ne Kadar

Apple Watch pil değişim fiyatı ve ne kadar kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri;

Öncelikle Apple Watch pil değişiminde odaklanılacak asıl konunun fiyat değil pil olması gerektiğini belirtmek isteriz. Bu konuda birçok fiyat seçeneği ortaya çıkıyor ve önemli olan fiyat değil, ürünün kendisi. Fiyat/performans açısından en ideal ürünü bulmak önemlidir. Düşük kaliteli bir ürün, yalnızca aylar, bazen günler süren pil sorunlarına çözümler sunar. Ayrıca fiyat arttıkça kalitenin de arttığı yanılgısı Apple Watch pil değişimi için geçerli değil.

Pil değişimine gelince, Apple Watch kullanıcıları 1.200 TL başlayan fiyatlarla karşı karşıya. Tüm fiyatlar normal teknik servislerde yapılan değişiklikler için geçerlidir. Garantisi yoksa Apple servisinde değiştirmek isterseniz 1400 TL gibi bir fiyatla karşılaşacaksınız. Ayrıca bireysel değişiklikler yapmak isterseniz pil fiyatlarının 1500 TL ila 1800 TL arasında başlayıp devam ettiğini görebilirsiniz.

Download

Apple Watch Pil Değiştirme Ne Zaman Yapılır

Apple Watch Batarya Nasıl Değiştirilir; Apple Watch pil değişimi uzman kadromuz tarafından özenle ve hassasiyetle kolayca yapılabilmektedir. Özel olarak üretilen ekipmanlar sayesinde bu işlem 1 ila 2 gün içerisinde tamamlanır ve cihaz müşteriye sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

Bire bir orijinal yapılan değişiklikler, cihazınızı önceki performansına geri yükler. Tüm bunlara ek olarak Ekim ayı teknik servisimizde yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi bu süreçte de müşterilerimize 3 ay garanti veriyoruz.

Apple Watch Hangi Model Olduğunu Öğrenme Videosu