Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple Watch Ne İşe Yarar

Apple Watch Ne İşe Yarar

Apple Watch Ne İşe Yarar

Apple Watch Ne İşe Yarar; Adından da anlaşılacağı gibi, Apple Watch bir saat, ama biraz fazla akıllı yalnızca saati göstermekle kalmıyor, size yardım ediyor.

Apple Watch Ne İşe Yarar; Apple Watch’unuzdaki Bluetooth ve Wi-Fi özelliği ve saatinizin bu özellikleri nasıl kullandığını öğrenin. Ayrıca GPS + Hücresel modellerde hücresel özelliklerin nasıl uyduğunu öğrenin.

Ne İşe Yarar

Apple Watch iPhone 5 ve üstü iPhone modelleri ile çalışır. iPhone’unuza bluetooth ile bağlanır. Onunla arama yapabilir, mesaj atabilir, mesajlarınıza cevap verebilir, gelen maillerinizi okuyabilir, haritayı kullanabilir, iPhone kamerasından fotoğraf çekebilir (Watch üzerinden), adımlarınızı saydırabilir, yaktığınız kaloriyi görebilir ve hatta check-in bile yapabilirsiniz.

Saatiniz Wi-Fi’ye Veya Hücresel Ağa Bağlıysa

iPhone’unuz kapalı olduğunda veya kapsama alanı dışındayken Apple Watch’unuz bir Wi-Fi ağı kullanarak veri gönderip alabilir. Ayrıca, saatinizde hücresel bir ağ özelliği var ise, saat bir hücresel ağa bağlanabilir.

Apple Watch’ınız Wi-Fi’ye bağlıysa, Kontrol Merkezi’nde Wi-Fi simgesi görünür. Hücresel ağa bağlıysa hücresel ağ simgesi görünür. Hücresel bağlantıyı nasıl ayarlayacağınızı öğrenin. Wi-Fi bağlantısı veya hücresel bağlantı ile iPhone’unuz yanınızda olmasa bile Apple Watch’ta aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Apple Watch Ne İşe Yarar

Wi-Fi’yi Açıp kapatma

  • Ekranın alt tarafını basılı tutun.
  • Denetim Merkezi’nin görünmesini bekleyin ve ardından yukarı kaydırın.
  • Wi-Fi simgesine dokunun. Simgenin rengi soluklaşır ve bağlı olduğunuz ağla bağlantınız kesilir.

Wi-Fi ağından sadece Apple Watch GPS + Hücresel modellerin bağlantısı kesilebilir. Bağlantıyı kestikten sonra Apple Watch’unuz, aşağıdakilerden biri gerçekleşinceye kadar bağlantısını kestiğiniz Wi-Fi ağına otomatik olarak yeniden bağlanmayacaktır:

  • Denetim Merkezi’nde Wi-Fi’yi açmanız.
  • Yürüyerek veya araç kullanarak yeni bir konuma gitmeniz.
  • Yerel saatin 05:00 olması.
  • Aygıtınızı yeniden başlatmanız.

İlginizi Çekebilir: iPhone Konum Değiştirme

Tek Tuşla  Cevaplama

Akıllı saatler çağrıları çeşitlerine göre farklı şekilde cevaplayabilir. Sony Smartwatch 3, gelen bir aramayı kabul etmek ve reddetmek için programlanmıştır ve kabul ettiğinizde telefonun kulaklık / hoparlör / mikrofon özelliğini etkinleştirir.

Apple Watch gibi diğer saatler, direk olarak saatinizden konuşmanıza izin verir. Böylece telefonunuz çantanızda veya cebinizde kalabilir. Bu özellikler, gün boyunca uzun süre telefonda konuşan insanlar için son derece önemlidir. Çünkü telefonlardan yayılan radyasyon kısa zamanda baş ağrısına ve uzun süre beyninizin sağlıklı çalışması üstünde olumsuz etkilere neden olur.

Apple Watch Ne İşe Yarar

Kayışın Altındaki Delik

Apple Watch Series 4’ün kayışını çıkardığınızda cihazın üst tarafında yeni ve gizemli küçük bir delik göreceksiniz. Bu mikrofon veya hoparlör değil. Aslında bu küçük deliğin sesle bir alakası yok. Bu yalnızca Apple Watch Series 4’teki basıncı dengelemeye yardımcı olan küçük bir hava deliği deliğidir. Ayrıca, giyilebilir baro metrik altimetrenin göreceli irtifayı doğru biçimde tespit etmesine de yardım ediyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; apple watch wifi ne işe yarar , apple watch gps ne işe yarar , apple watch tuşları ne işe yarar , apple watch cellular ne işe yarar , apple watch se ne işe yarar , apple watch walkie talkie ne işe yarar , apple watch series 5 ne işe yarar , apple akıllı saat ne işe yarar , apple watch ne işe yarıyor , apple watch neye yarar , iphone watch ne işe yarar.