Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple Watch Pil Ömrünü Uzatma Yolları

Apple Watch Pil Ömrünü Uzatma Yolları

Apple Watch Pil Ömrünü Uzatma Yolları

Apple Watch Pil Ömrünü Uzatma Yolları; Diğer tüm Apple cihazlarına göre oldukça küçük bir pile sahip olan Apple Watch’ un pil ömrü gün boyu size eşlik edecek şekilde tasarlanmış olsa da bazen pil ömrü yetersiz olabiliyor. Bu yazımızda Apple Watch’ un pil ömrünü uzatmak için deneyimlenen 6 temel öneriyi bir araya getirdik.

Apple Watch Pil Ömrü Ne Kadar?

Apple Watch Pil Ömrünü Uzatma Yolları;  Apple, bir gecelik şarjla Seri 1, Seri 2 ve Seri 3’ün 18 saatlik pil ömrü sunduğunu söylüyor. Test sonucunun pil ömrünün konfigürasyona ve daha birçok faktöre bağlı olarak değişebileceği gerçeğinden yola çıkarak Apple Watch’ un konfigürasyonunda bir takım değişiklikler yaparak pil ömrünü uzatmayı amaçlıyoruz.

Apple Watch’ ta Zayıf Pil Nedenleri

Apple Watch’ un size zayıf pil performansı vermesine yol açabilecek birkaç faktör olabilir. Birincisi, daha önce de belirttiğimiz gibi, model yılıdır, cihaz ne kadar eski olursa, şarj döngüleri o kadar yüksek olur ve bu da doğrudan pil ömrünün azalmasına neden olur. Ancak bu tek faktör değildir. Apple Watch’ un diğer akıllı saatlere göre oldukça zayıf pil ömrüne sahip olduğu ve tek şarjla 18 saatten biraz fazla kullanım sağladığı bilinen bir gerçek.

Android dünyasındaki birçok akıllı saat, tek bir şarjla günlerce, bazen haftalarca pil ömrü sağlıyor. Apple Watch’ un bu kadar kısa pil ömrüne sahip olmasının nedeni, sensörlerin fitness ve sağlık takibinizi izlemek için her saniye ne kadar hassas çalıştığıdır. Çoğu Apple Watch kullanıcısı akıllı saatini gece şarj etmeyi uygun buluyor, ancak birçok kullanıcı pilin bir günden az şarj olduğundan da şikayet ediyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Su Kilidi Nasıl Kullanılır

Apple Watch Pil Ömrünü Nasıl Uzatırız?

Apple, akıllı saatler üreten lider şirketlerden biridir ve Apple Watch kesinlikle rekabetini kırmaktadır. Bu alandaki diğer ürünlerde bulamayacağınız yüksek düzeyde doğrulukla en iyi spor, fitness ve sağlık özelliklerinden bazılarına sahiptir. Bu, oldukça yüksek fiyat etiketini tamamen haklı çıkarır. Ancak Apple Watch’ un kusurları da eksik değil.

Dünya çapında Apple Watch kullanıcıları tarafından bildirilen en büyük şikayetlerden biri zayıf pil ömrüydü. Cihaz eskiyse bu sorun haklı görünüyor, ancak Apple Watch’ un yeni müşterilerinin çoğu da bu sorundan muzdarip olduğunu iddia etti. Bu kılavuzda, Apple Watch ‘da pilin neden bittiğini ve bunun düzenli olarak olmasını önlemek için alabileceğiniz birkaç önlemi ele alacağız.

Arka Planda Uygulama Yenileme Özelliği

Apple Watch uygulamaları arka planda otomatik olarak yenilenir. Arka planda uygulama yenilemeyi kapatmak pil ömrünü uzatabilir, ancak komplikasyonlu bir saat yüzü kullanıyorsanız, bu komplikasyonlarla ilişkili uygulamalar yenilenmeye devam eder. Bu nedenle, pil ömrünü uzatmak için “Arka Plandaki Uygulamayı Yenile Özelliğini” kapatacağız ve saat kadranını komplikasyonlarla kullanmaktan kaçınacağız. Özelliği kapatmak için iPhone’ da İzle uygulamasını açın, Arka Plan menüsünde Genel > Uygulamayı Yenile seçeneğine gidin ve Arka Planda Uygulamayı Yenile’ nin yanındaki anahtarı kapatın.

Ekran Parlaklığını Düzenleyin

Küçük bir ekrana sahip Apple Watch’ un ekran parlaklığı kullanılabilirlik açısından önemli olsa da parlaklığı ortalama bir seviyede veya minimumda tutmak pil ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır. Apple Watch’ un ekran parlaklığını ayarlamak için iPhone’ da Watch uygulamasını açın, Parlaklık ve Metin Noktası menüsüne gidin ve “Parlaklık” başlığı altındaki seçenekten yapılandırın.

Fitness Takibini Kapatın

Apple Watch for Fitness takibini kullanıyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz, ancak adım sayısını, yakılan kaloriyi ve akıllı saatinizin fitness seviyesini belirlemek için vücut hareketlerinizi kullanmanız sizin için bir anlam ifade etmiyorsa, bunu yapmanızı öneririz. bu özelliği kapattığınızdan emin olun. Fitness Takibini kapatmak için iPhone’ da Watch uygulamasını açın ve Gizlilik  menüsüne gidin ve Fitness Takibi’ nin yanındaki anahtarı kapatın.

Kalp Atışı Hızı Modunu Kapatın

Apple Watch, yakılan kalorileri hesaplamak, kalp atış hızı bildirimlerinin ne zaman gönderileceğini belirlemek ve gün boyunca kalp atış hızını izlemek için yerleşik kalp atış hızı sensörünü kullanır. Doğal olarak sensör her kullanıldığında üst düzey bir pil kullanımı oluyor. Apple Watch’ ta kalp atış hızınızı takip etmek size mantıklı gelmiyorsa, pil ömrünü uzatmak için onu kapatmak faydalı olacaktır. Nabız özelliğini kapatmak için iPhone’ da İzle uygulamasını açın ve Gizlilik menüsüne gidin ve Kalp Atış Hızı seçeneğinin yanındaki anahtarı kapatın.

Bildirimleri Gerekli Uygulamalar İçin Kullanın

Apple Watch, iPhone üzerinde uygulama bildirimlerini takip etmek için oldukça önemli bir yere sahip ancak her uygulama için bildirim almak pil ömrünü olumsuz etkiliyor. iPhone’ da İzle uygulamasını açın ve Bildirimler menüsüne giderek gereksiz uygulamalar veya sık sık bildirim gönderen uygulamalar veya uygulamalar (Haber uygulamaları gibi) için bildirimleri kapatın. Böylece yalnızca önemli uygulamalar için bildirim almaya devam edebilir ve Apple Watch’ un pil ömrünü uzatmak için önemli bir adım atabilirsiniz.

Ekran Uyandırma Süresini Düzenleyin

Apple Watch’ un ekranı, kolunuzu kaldırdığınızda veya sesli uygulamalar geldiğinde uyanacak şekilde tasarlanmıştır. Bazen kolun kaldırılmadığını ancak kaldırıldığını algılayan sensörler ekranın açılmasına neden olur. Ekranın gereksiz her açılması pil ömrünü olumsuz etkiler. Bu nedenle “Kol Kaldırıldığında Uyan” özelliğinin kapatılması Apple Watch’ un pil ömrünün uzamasına olumlu etki yapacaktı Kol Kaldırıldığında Uyandır özelliğini kapatmak için iPhone’ da İzle uygulamasını açın ve Genel menüsüne gidin ve Kol Kaldırıldığında Uyandır seçeneğinin yanındaki anahtarı kapalı konumuna çevirin.

Donanımsal Pil Ömrü Uzatma Yolu

Yazılımsal denemeler sonucunda pil ömrünüzde hala bir düzelme olmadıysa akıllı saatinizin pilinin değişmesi gerekmektedir. Cep Hastanesi teknik servisimizden kaliteli ve uygun fiyatlarla Apple Watch pil değişimi hizmeti alabilirsiniz. Pil değişim hizmeti 2 ila 3 gün sürmektedir.