Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Akıllı Saat Tamiri / / 0 Yorum / 839 Görüntülenme

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı, Apple Watch su geçirmez mi? Tıpkı iPhone gibi, Apple Watch suya dayanıklıdır, ancak su geçirmez değildir. Saatinizi takarken ne yapmanın güvenli olduğunu ve hangi sulu aktivitelerden kaçınmanız gerektiğini ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Apple Watch Suya Dayanıklılık Derecesi

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı, Apple Watch Series One, IPX7 su geçirmez sertifikalıdır. Bu, sıçramadan korunduğunu ve üç metreye kadar derinliklerde suya düşmeye dayanıklı olduğunu göstermektedir. Ancak, su altında bırakılması önerilmez. Apple Watch Series one‘a sahipseniz, yüzerken kullanmamanızı öneririz. Ama antrenmandan ter ya da biraz yağmur buna zarar vermez.

Apple Watch Series 2 ve daha yeni modeller, yüzme egzersizleri için suda giyilecek üzere tasarlanmıştır. IP standardı yerine, bu modeller saat endüstrisinin suya dayanıklı ve su geçirmez saatler için kullandığı ISO 22810:2010 standardına sahiptir. Bu standart altında, 50 metreye veya beş basınç atmosferine kadar dayanıklılık sunar.

Apple Watch’unuz suya dayanıklı olsa da, kullandığınız kayışlar dayanıklı olmayabilir. Aşağıdaki Apple bantları suya dayanıklı değildir.

  • Classic Buckle
  • Leather Loop
  • Modern Buckle
  • Milanese
  • Link Bracelet

Aşağıdaki Apple Watch bantları ise suya dayanıklıdır.

  • Sport Band
  • Sport Loop
  • Nike Sport Band
  • Nike Sport Loop

Apple Watch Hangi Ortamlarda Kullanılabilir ?

Apple Watch Series One sahibi iseniz, saatiniz havuz veya denizde yüzmek için uygun değildir. Ancak saatiniz sığ bir suya düşerse buna dayanabilir.

Apple Watch 4 ile Samsung Galaxy Watch

Apple Watch Series 2 veya daha yüksek bir modeliniz varsa, havuzda ve denizde yüzmeyi umursamazsınız. Yüzme egzersizine başladığınızda saat ekranı otomatik olarak kilitlenir. Bu şekilde, su çarpmalarına ekrana gereksiz dokunuşlar olmaz. Sudan çıktıktan sonra, kilidini açmak için dijital tepeyi döndürmeniz yeterlidir. İçine giren sularda hoparlör deliğinden çıkacaktır.

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı

Apple Watch 2 ve sonraki modeller için 50 metre derinlik uygun olarak kabul edilir, ancak su basıncı olarak 5 atmosferik basınca dayanabilir. Bu, havuza şiddetli bir sıçrama yaparsanız veya sörf yaparken suya hızlı bir şekilde düşerseniz, saatinizde su kaçabileceği anlamına gelir. Fabrika verileri bazen verileri günlük hayatta tutamayabileceğinden de dikkatli olmanızı öneririz.

Apple Watch’lar suya dayanıklı olsa da kimyasallara ve tuzlu suya dayanıklı değildir. Bundan dolayı denize girip çıktıktan sonra saatinizi temiz suyla yıkayınız. Ayrıca şampuan ve sabunda bulunan kimyasallar saatinize zarar verebileceği için duş yaparken saatinizi çıkarmanızı öneririz.

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Cep Telefonu Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir