Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı, Apple Watch su geçirmez mi? Tıpkı iPhone gibi, Apple Watch suya dayanıklıdır, ancak su geçirmez değildir. Saatinizi takarken ne yapmanın güvenli olduğunu ve hangi sulu aktivitelerden kaçınmanız gerektiğini ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Apple Watch Suya Dayanıklılık Derecesi

Apple Watch Suya Ne Kadar Dayanıklı, Apple Watch Series One, IPX7 su geçirmez sertifikalıdır. Bu, sıçramadan korunduğunu ve üç metreye kadar derinliklerde suya düşmeye dayanıklı olduğunu göstermektedir. Ancak, su altında bırakılması önerilmez. Apple Watch Series one’a sahipseniz, yüzerken kullanmamanızı öneririz. Ama antrenmandan ter ya da biraz yağmur buna zarar vermez.

Apple Watch Series 2 ve daha yeni modeller, yüzme egzersizleri için suda giyilecek üzere tasarlanmıştır. IP standardı yerine, bu modeller saat endüstrisinin suya dayanıklı ve su geçirmez saatler için kullandığı ISO 22810:2010 standardına sahiptir. Bu standart altında, 50 metreye veya beş basınç atmosferine kadar dayanıklılık sunar.

Apple Watch’unuz suya dayanıklı olsa da, kullandığınız kayışlar dayanıklı olmayabilir. Aşağıdaki Apple bantları suya dayanıklı değildir.

 • Classic Buckle
 • Leather Loop
 • Modern Buckle
 • Milanese
 • Link Bracelet

Aşağıdaki Apple Watch bantları ise suya dayanıklıdır.

 • Sport Band
 • Sport Loop
 • Nike Sport Band
 • Nike Sport Loop

Apple Watch Hangi Ortamlarda Kullanılabilir ?

Apple Watch Series One sahibi iseniz, saatiniz havuz veya denizde yüzmek için uygun değildir. Ancak saatiniz sığ bir suya düşerse buna dayanabilir.

Apple Watch Series 2 veya daha yüksek bir modeliniz varsa, havuzda ve denizde yüzmeyi umursamazsınız. Yüzme egzersizine başladığınızda saat ekranı otomatik olarak kilitlenir. Bu şekilde, su çarpmalarına ekrana gereksiz dokunuşlar olmaz. Sudan çıktıktan sonra, kilidini açmak için dijital tepeyi döndürmeniz yeterlidir. İçine giren sularda hoparlör deliğinden çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir: Apple WatchOS 7 ile Gelen Yenilikler

Apple Watch 2 ve sonraki modeller için 50 metre derinlik uygun olarak kabul edilir, ancak su basıncı olarak 5 atmosferik basınca dayanabilir. Bu, havuza şiddetli bir sıçrama yaparsanız veya sörf yaparken suya hızlı bir şekilde düşerseniz, saatinizde su kaçabileceği anlamına gelir. Fabrika verileri bazen verileri günlük hayatta tutamayabileceğinden de dikkatli olmanızı öneririz.

Apple Watch suya dayanıklı olsa da kimyasallara ve tuzlu suya dayanıklı değildir. Bundan dolayı denize girip çıktıktan sonra saatinizi temiz suyla yıkayınız. Ayrıca şampuan ve sabunda bulunan kimyasallar saatinize zarar verebileceği için duş yaparken saatinizi çıkarmanızı öneririz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; apple watch suya dayanıklı mı , apple watch 5 suya dayanıklı mı , apple watch 6 suya dayanıklı mı , apple watch 3 suya dayanıklılık , apple watch 2 suya dayanıklı mı , apple watch 2 suya dayanıklılık , apple watch suya dayanıklılık , apple watch series 5 suya dayanıklı mı.