Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple WatchOS 7 ile Gelen Yenilikler

Apple WatchOS 7 ile Gelen Yenilikler

Apple Watchos 7 Ile Gelen Yenilikler

Apple WatchOS 7 ile Gelen Yenilikler, peki WatchOS 7 ile neler değişecek? watchOS 7 ile ilgili tüm yenilikleri sizin için listeledik.

Apple WatchOS 7 ile Gelen Yenilikler, watchOS 7 ile Apple Watch kendi yeni işletim sistemine kavuştu. Yayınlanacak bu yeni sürümle Apple Watch kullanıcıları akıllı saatlerinin ara yüzünde daha fazla kişiselleştirme seçeneğine sahip olacaklar. Buna ek olarak, haritaların daha geniş kullanımı, daha işlevsel bir Siri, yeni sağlık izleme özellikleri ve sağlık hatırlatıcıları sunulacak. Tüm bu yeniliklere birlikte bakalım.

Arayüz Tasarlama

Yeni sürümün yayınlanmasının ardından, Apple Watch kullanıcıları artık saatlerinde kendi arayüzlerini tasarlayabilecekler. Bu tasarlanmış arayüzleri arkadaşlarıyla bile paylaşabilecektir. Öte yandan, kullanıcılar internette başkaları tarafından yapılan arayüzleri saatlerine entegre edebilecekler.

Genişletilmiş Harita Kullanımı

WatchOS 7 ile harita uygulamaları daha kapsamlı hale geliyor. Yeni sürümde Apple Watch kullanıcıları daha kapsamlı yol tariflerine erişebilecek ve mevcut bisiklet yollarını görüntüleyebilecek. Bisikletlileri memnun edecek bir diğer özellik de çok eğimli veya merdivenli yolların kolayca görüntülenebilir olmasıdır. Yürümeniz veya merdiven çıkmanız gerekiyorsa, harita kullanıcıya bir bildirim gönderir. Apple Watch kullanıcıları, dik yokuşlar içermeyen, hedeflerine en hızlı ulaşan veya en dolambaçsız rotayı kullanan yerleri seçebilecekler.

Siri

Siri artık daha detaylı komutlarla internette sesli arama yapabilecek ve Siri sayesinde sesli olarak mesaj yazılabilecek.

El Yıkama Hatırlatıcısı

Pandemi süreci ile Apple, sağlık uygulamalarındaki değişikliklerden de geçti. Yeni saatlerin yanı sıra Apple Watches, kullanıcının el yıkamasını tespit edecek ve bu işlemin en az 20 saniye sürmesi gerektiğini hatırlatacak. Bu, cihazdaki hareket sensörleri, mikrofonlar ve yapay öğrenme teknolojilerinden faydalanacaktır.

Apple Watchos 7 Ile Gelen Yenilikler

Buna ek olarak, iPhone’daki sağlık uygulaması, el yıkamanın önemi hakkında bilgi sağlayacak ve kullanıcıya el yıkama sıklığını ve süresini gösterecektir. Bu alışkanlıkları öğrenen uygulama kullanıcıya düzenli aralıklarla ellerini yıkamasını hatırlatacaktır.

İlginizi Çekebilir: Android 11 Özellikleri

Antreman Türleri ve Fitness Uygulaması

Apple Watch’ta bulunan egzersiz uygulamaları şüphesiz en popüler uygulamalardan biridir. Yeni sürümle birlikte, güçlü kalp atış hızı ve özel olarak geliştirilmiş hareket algoritmaları ile desteklenen bu uygulamaya dört heyecan verici yeni egzersiz türü eklendi. (Temel Eğitim, dans, fonksiyonel güç antrenmanı ve soğutma gibi. Kullanıcılar yeni özellik sayesinde kalp atışlarını ve antrenman yoğunluklarını ölçebilecek. Ayrıca dans eden veya spor yapan kullanıcıların ölçtüğü değerlerine göre yaktıkları kalori miktarlarını hesaplayacak.

Uyku Takibi

WatchOS 7 ile akıllı saat kullanıcıları artık uykuyu takip edebilecek. Ayrıca uyku rutinleri ve uyku hedefleri de oluşturabilirsiniz. Uyumaya başladığınızda, Apple Watch ekranı otomatik olarak kapanacak ve herhangi bir ses çıkarmayacaktır.

Öte yandan, saatin hareketlerini tespit edebilecek ve uyku kalitesini izleyebilecekler. Kullanıcı uyurken ve her gece ne kadar uykusu bu grafikte gösterilir. Bu şekilde, sabah uyandığınızda geceleri nasıl uyuduğunuzu görebileceksiniz. Haftalık uyku eğilimlerini gösteren bir grafik de mevcut olacak.

Ses

Noise uygulaması, işitme sağlığını desteklemek için watchOS 7 ile birlikte gelir. Böylece, Apple Watch üzerinden kulaklıkla dinlenen şeylerin ses seviyesini görebilirsiniz. Bu seviyeler uzun vadede işitmeyi etkileyebilecek yüksekliklere ulaştığında bildirim gönderilir. Öte yandan, kullanıcılar iPhone’daki sağlık uygulamasından her hafta ne kadar süreyle yüksek desibel seviyelerine maruz kaldıklarını da görebilecekler.

Gizlilik

Kuşkusuz gizlilik Apple’ın temel değerlerinden biridir. Bu verilerin ne olacağını merak ederken, Apple bu konuda bir açıklama yaptı. Söz konusu sağlık verileri, her zaman kullanıcının kontrolü altında kalacak olan iCloud senkronizasyonu aracılığıyla cihazda veya iCloud’da şifrelenecektir. Bu, başka hiç kimsenin bu verilere erişemeyeceği anlamına gelir.

WatchOS 7 Alacak Apple Watch Modelleri

Tüm bu özelliklerden sonra, watchOS 7 işletim sistemi modellerin alacağı merak konusu oldu. Apple Watch Series 3 ve üstü model akıllı saatler, watchOS 7 işletim sistemi için destek alacak. Öte yandan, tüm yeni WatchOS 7 özelliklerinin tüm Apple Watch modellerinde bulunmayacağını hatırlatmaya değer. Önümüzdeki haftalarda detayların daha netleşmesi bekleniyor. İşletim sisteminin kararlı sürümü, her yıl olduğu gibi Eylül ayında kullanıcılarla buluşacak.