Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Aradığım Kişinin Sesi Gelmiyor

Aradığım Kişinin Sesi Gelmiyor

Aradığım Kişinin Sesi Gelmiyor

Aradığım Kişinin Sesi Gelmiyor , iPhone ile yapılan görüşmeler sırasında ses ile ilgili sorunlar yaşadıklarını söyledi. Nitekim, kullanıcılar telefon görüşmeleri sırasında diğer kişinin sesini duyamayacaklarından şikayet ediyorlar.

Arama sorunsuz bir şekilde gelir ve cevaplamada sorun yoktur, ancak diğer kişi ses çıkarmaz. Sorun, birim yüksek olduğunda da karşılaşılır. Iphone’da ses ile ilgili sorunlar yaşayanlar bu çözümleri deneyebilir:

Aramada Karşı Tarafın Sesini Duyamıyorum

”Telefonda konuşurken diğer tarafın sesini duyamıyorum” diyorsanız ve konuştuğum kişi bunu duymazsa, bunun birden fazla mevcut sorunu olabilir. Soruna bir çözüm bulmak ve konuşurken düşük veya düşük sesi düzeltmek için aşağıdaki adımları gözden geçirin ve izleyin. Ahizeden gelen ses çok düşük ve gürültülü ise;

 •  Birisini aradığınızda, konuşma esnasında sesini duymakta zorluk ve güçlük çekiyorsanız öncelikli olarak hoparlörden çıkan ses seviyesini konrol edin. Telefonla görüşürken yan tarafta bulunan ses açma ve ses azaltma tuşlarına basarak ses yüksekliğine göz atın.
 • Telefonunuzda bir arıza olup olmadığını tespit etmek için kulaklık yardımıyla konuşmayı deneyin. Problem ortadan kalktıysa hoparlörünüz patlamış, bozulmuş ya da zarar görmüş olabilir.
 • Telefonunuzu hoparlör moduna getirin. Sesi hoparlöre verin. Eğer düzeldiyse ikinci maddedeki sorunla karşı karşıya olabilirsiniz.
 • Telefonunuzu yeniden başlatarak arama gerçekleştirin.
 • Bazı telefonlarda şarjın az olmasından dolayı ses kalitesiz gelebilmektedir. Telefonu şarj ederek tekrar deneyin.
 • Yazılım bozukluğu meydana gelmiş olabilir. Telefon içi uygulamalarında hatalar var olabilir. Telefonunuzu resetlemek ya da yedeklediğiniz ilk yedek dosyasını geri yüklemek bir çözüm olabilir.
 • Telefonunuzu kapatıp yeniden açmayı deneyin. Sonrasında ses ayarlarına giderek yeniden düzenleme yapın.

İlginizi Çekebilir: Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Ses sorunları neden kaynaklanır

Ses problemlerinin birÇok nedeni olabilir, önce çözmemiz gerekir. Her modelin knedi kronik başarısızlıkları olabilir.

 • Şarj soketindeki mikrofon arızalı olabilir
 • Ön kameradaki mikrofon arızalı olabilir
 • arka kameradaki mikrofon arızalı olabilir
 • Özellikle iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde görülen ses entegre arızası olabilir
 • Mikrofon çürüme dayalı sıvı temas
 • Zamanla, mikrofon delikleri toz ve kir ile doldurulabilir

Telefon Ahizesinden Ses Gelmiyor Sorunu

Telefonunuzun ahizesinden herhangi bir ses duymuyorsanız, düşük bir gürültü yapın veya cızırtılı bir ses duyarsanız, bu durum, sıvı nem ile temas ettikten sonra ahizenin oksidasyonundan, darbelerden sonra ahizeye zarar vermekten, ahize hoparlörüne zarar vermekten ve hoparlör hoparlörüne zarar vermekten kaynaklanabilir.

Aradığım Kişinin Sesi Gelmiyor Telefonda konuşurken ses almama sorununun çözümü, sesi sağlayan ahizeyi değiştirmektir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefonla konuşurken karşı tarafın sesi gelmiyor , Ahizeden ses gelmiyor , Telefonla konuşurken ses gelmiyor ve gitmiyor , Telefon arama sesi gelmiyor , Ahize ses ayarları , Telefonda arama yaparken çalma sesi gelmiyor , Gelen aramada ses gelmiyor iPhone , Telefondan ses gelmiyor hoparlörden geliyor.