Arama Yaparken Ekran Kararıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Sensör Değişimi / 2 Yorum / 965 Görüntülenme

Arama Yaparken Ekran Kararıyor

Arama Yaparken Ekran Kararıyor , Akıllı telefonlar için batarya ömrü oldukça önemlidir. Üreticiler paradan tasarruf etmek için çeşitli yollar kullanırlar ve bunlardan en önemlisi ekran sensörü sistemidir. Konuşma sırasında sensör etkinleşir ve ekran kararır. Böylece fazladan enerji harcanmaz. Sensör, ekranda kullanılan ekran koruyucular nedeniyle çalışabilir. Veya sensör arızanın bir sonucu olarak çalışmaz. Bu durumda, arama yapılırken ekran kararır şikayet oluşur.

Akıllı telefon kullanıcılarının şikayet ettiği sorunlardan biri, bir arama sırasında ekranın kararması ve uzun süre açılmamasıdır. Kullanıcı, arama yapmak için telefonu kulağına götürür ve karşı taraf telefonu kapatana kadar ekran açılmaz. Arayan kişi telefonu kulağından çekmesine rağmen, ekran yanmıyor. Ekran karartma sorununun çözümü nedir? Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Sorunun tespiti müdahale ile gerçekleşir.

Bu duruma neden olan faktörler;

 • Sensör kalibrasyonu bozulmuş olabilir
 • Ekran koruyucu ürünler sensörün çalışmasına engel olabilir
 • Yazılımsal hata sonucu sensörün çalışmaması

Sensör Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Arama Yaparken Ekran Kararıyor , Kalibrasyon işlemini gerçekleştirmek için telefonun arama kısmında *983*0# tuşlarına ve arama tuşuna basarız. Sensörü bu şekilde kalibre ediyoruz. Ancak, telefonun modeline ve markasına bağlı olarak, bu arama değişebilir.

Samsung Ekran Sensörü Kapatma

Başka bir sorun, ekran koruyucunun neden olduğu hatadır. Telefonunuzun ekranındaki koruyucu ekranın sensör sistemini etkileyebilir. Ekrandaki koruyucuyu çıkararak test edebilirsiniz.

telefon arama sensör sorunu

Üçüncü seçenek, bu soruna bir çözüm bulmak için telefonunuzu Pendik telefon tamiri servisimize telefonunuzu getirmeniz gerekecektir. Cep Hastanesi teknik servis birimimizde çalışan teknisyenlerimiz, bu soruna neden olan sorunu tespit edecek ve sorunun mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Akıllı telefonlarda pil ömrü çok önemli bir konu haline geldi. Akıllı telefon üreticileri, telefon pil gücünden tasarruf etmek için bir sensör yardımıyla kulağa getirildiğinde akranını kapattı ve gereksiz güç tüketimini engelledi. Bununla birlikte, bu sensör bazen bozulur veya çok basit bir nedenden ötürü, ekran koruyucu cam veya film nedeniyle düzgün çalışmaz. Bu durumda, arama sırasında ekran kapandığında sorun ortaya çıkar.

General Mobile Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde General Mobile Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

2 Yorum

 • Diyarbakır Temizlik Şirketleri

  xiaomi redmi note 8 cihazımda işe yaradı. teşekkür ederim.

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir