Arama Yaparken Telefon Sessize Geciyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Arama Yaparken Telefon Sessize Geçiyor

Arama Yaparken Telefon Sessize Geçiyor şikayet ederseniz endişelenmeyin, bu tür arızalara her zaman bir çözüm vardır. Sorun genellikle sensör arızasıyla ilgilidir. Telefonlar düştüğünde sensör hataları oluşabilir. Arama yaparken sessizleşen bir telefonda neler yapılabilir ve çözümleri nelerdir?

Telefon Otomatik Olarak Sessize Geçiyor

Bunun nedeni, Ayarlar bölümünde veya aygıtınızın başka bir bölümünde bu soruna bir çözüm bulunmaması ve yazılım yüklemesi veya güncellemesi sırasında açıklanması mümkün olmayan bazı sorunların ve hataların bu tür hatalara neden olabilmesidir.

Arama Yaparken Telefon Sessize Geçiyor bu tür sorunlara en mantıklı çözüm önce cihazınızı açıp kapatmak ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmektir. Sorun çözülmezse, ikincisi, aşağıdaki makalede açıklanan sıfırlama işlemlerini deneyerek her uygulanan işlemden sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmektir.

Telefonum Otomatik Olarak Sessiz Moda Geçiyor
Telefonum Otomatik Olarak Sessiz Moda Geçiyor

Önerilen bu işlemlerde, önerilen tüm içerik ve ayarları sildikten sonra tüm verileriniz ve ayarlarınız sıfırlanır. Bu işlemden sonra aldığınız son yedeklemeyi geri yüklemek sorunu cihaza geri getirecektir. Bu nedenle, cihazınızı fabrika ayarlarına tamamen geri yüklemek için en yeni seti yeni iPhone olarak uyguladıktan sonra sorunu çözecektir. Bu sorunu çözmezse, cihazınızda bir donanım sorunu olabilir ve cihazınızı Cep Hastanesi Teknik Servisimize telefonunuzu getirerek sorunu çözebiliriz.

Rahatsız Etmeyin Modunu Kapatın

  • Ayarlar menüsüne giderek Rahatsız Etmeyin ayarlarını sıfırlayarak işlemleri tekrar deneyin.
  • Bazı cihazlarda bulunan rahatsız etmeyin modu hatalı davrandığında, örneğin bir arama yaparken cihazı yanlışlıkla sessize alabilir.

Ayrıca telefonunuz Bluetooth cihazına bağlıysa Bluetooth ile olan bağlantısını kesmeyi unutmayın.

Telefonunuzu Sıfırlayın

Sorunun donanım mı yoksa yazılım mı olduğunu bilmenin en hızlı yolu telefonu sıfırlamaktır. Önemli bilgileri telefonunuzdan bilgisayarınıza yedekleyebilir ve ardından cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmek için ayarlar menüsüne gidebilirsiniz.

Cihaz sıfırlandıktan sonra tekrar arama yapın ve arama yaparken telefonun sessiz olup olmadığını kontrol edin.

İlginizi Çekebilir: Ghost Screen Ekran Çözümü

Sessiz Mod Özellikleri Neler?

Şimdi bu moda geçtiğinizde hangi özelliklerin değiştiğinden bahsedelim. Bu durumda, telefonunuz bir çağrı aldığında, bildirimlerinizde ses duyulmaz, medya öğelerinin sesi kapatılır ve alarmlarınız duyulmaz.

Rahatsız Etmeyi ModuBu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Samsung Telefon kendi kendine sessize geçiyor , Xiaomi kendi kendine sessize alıyor Rahatsız etme modunda arama gelirmi , Android telefon kendi kendine sessize geçiyor , Rahatsız etmeyin modu kapatma , Rahatsız Etme modu nedir
Android rahatsız etme modunda telefon meşgul mu çalar , Rahatsız etme modu Huawei

Rahatsız Etmeyin Özelliği Nasıl Kullanılır ?

İlk Android 5 Lollipop işletim sistemi güncellemesi Rahatsız Etmeyin özelliği etkinleştirildi, böylece telefonunuzu susturmanın kısa bir yolundan sonra işlem anlamına gelir.

  • Öncelikle şunu belirtelim “Rahatsız Etme” özelliği ile beraber sessiz moda almanız durumunda telefonunuz tamamen sessiz duruma geçecektir. Yani telefonunuzda hiçbir bildirim sesi çıkmayacak duruma gelmekte.
  • Eğer telefonunuzun bildirim çubuğunda doğrudan rahatsız etme seçenekleri çıkmıyorsa bu durumda telefonunuzun ayarlar kısmına girip buradan da “çağrılar ve bildirimler” kısmına girip rahatsız etme ayarlarını yapabilirsiniz.
  • Bu modun ayarlarını yapmak için ise öncelikle akıllı telefonunuzun hızlı ayarlar kısmını kullanmanız daha basit olacaktır. Bunun için telefonunun üst kısmında yer alan araç çubuğunu aşağı doğru çekmeniz gerekiyor.
  • Şimdi ise buradan karşınıza gelen simgeler içerisinden “Rahatsız Etmeyin” simgesine tıklamanız gerekecek. Şimdi buradan ise “Tamamen Sessiz Modunu” seçmeniz gerekecek. Tamamen sessiz modunda telefonunuz tüm bildirimleri sessize alacaktır.

Daha sonra özelleştirebileceğiniz mod sayesinde, telefonunuzun çağrıları ve bildirimlerindeki uyarı seslerini çok kısa sürede kapatmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Rahatsız Et özelliği ile telefonunuzu sessiz moda nasıl ayarlayabiliriz? Kullanılan ayarlara bakalım.