Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu

Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu

Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu

Asus Zenfone 5 batarya sorunu bu model cihaz kullanan kullanıcıların sıkça karşılaştıkları problemlerden bir tanesidir. Yaşanılan sorunları başlıca sıralamak gerekir ise;

[toc]
 1. Batarya şişmesi
 2. Şarjın çok kısa bir süre içerisinde bitmesi
 3. Telefonla konuşurken cihazın kapanması
 4. Herhangi bir uygulama kullanırken ya da oyun oynarken aşırı ısınma
 5. %90 civarlarında olan şarj yüzdesinin bir %20 ve daha altına inmesi
 6. Telefonun şarj olmaması gibi sıralanabilir.

Yukarıdaki sorunlar ile karşı karşıya kalınıyorsa eğer batarya değişimi yapılması gerekmektedir. Sadece 6. madde de sorun şarj soketi kaynaklı olabilir. Makalemizde o konu hakkında da bilgi verilecektir.

Asus Zenfone 5 Batarya Değişimi

Asus Zenfone 5 batarya değişimi Batarya değişimi uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından gün icerisinde yapılmaktadır Batarya değişiminde orjinal ürün kullanılmaktadır.

Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu
Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu

Tamir yapılan teknik servis odası tamamen sterilizeedilmiş ,statikelektrikten arındırılmıştır. 7/24güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır. Bilgileriniz kesinlikle silinmemektedir.Batarya süresi ilk günkü haline geri dönmektedir.

İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefon İşlemcileri

Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu Nasıl Anlaşılır

Aslında, makalenin başında bu konuyu belirttik. ilk zamanlar bir kaç gün giderken son zamanlar bu süreç saat bazına kadar inmiş ise, pil ömrü sona ermeye başlamıştır. rastgele bir pilde olduğu gibi, bu cihazın  bir kullanım sırası (yani süresi) bulunmaktadır.  .  Bu sebeple zaman geçtikçe şarjınız daha çabuk bitmeye başlar.  Telefon konuşurken birden cihaz kapanır, oyun oynarken ısıtma meydana gelebilir ve benzer sorunlar ortaya çıkabilir.

Asus Zenfone 5 bataryalarında karşılaşılan bir diğer sorun ise batarya şişmesidir. Batarya şişmesi sorununda biran önce değişim yapılmalıdır aksi taktirde telefona yapılan baskı sonucu ekran kırılabilir veya iç aksamda sorunlar yaşanabilir. Tabii bununla birlikte bataryanın yanma/patlama riski de bulunmaktadır. Bataryanın şişip şişmediğini arka kapakta oluşan tümsekten (dışarıya doğru yuvarlak alan) anlayabilirsiniz.

Asus Zenfone 5 Batarya Ömrünü Kısaltan Sebepler

Henüz kısa pil ömrünün ana nedeni, orjinal  olmayan bir şarj cihazının kullanılmasıdır. Bununla beraber, telefonu arabada şarj etmek, cihazı gece şarj etmek, telefonu tamamen şarj edilmeden önce çıkarmak, bölgenizdeki elektrik kesintileri, cihazın yoğun kullanımı pilin ömrünü kısaltabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; asus zenfone 5 şarj sorunu , asus zenfone 5 şarj sorunu çözümü , asus zenfone 5 pil sorunu , asus zenfone 5 batarya fiyatları , asus zenfone 5 pil fiyatı , zenfone 5 orijinal batarya fiyatı , asus zenfone 5 şarj soketi fiyatı , asus zenfone 5 batarya kalibrasyonu , asus zenfone 5 sorunları , asus zenfone 5 batarya 3000 mah

Asus Zenfone 5 Şarj Sorunu

Bataryanın yanı sıra teknik servisimize en çok şarj soketi değişimi için gelinmektedir. Telefonun şarj olmamasının sebebi ise şarj soketinde meydana gelen arızalanma olarak gösterilebilir.

 1. Şarj soketinin sıvı teması sonrasında oksitlenmesi
 2. Alınan darbe ile şarj soketinin yerinden oynaması, kırılması, flexinin çatlaması, içeriye çökmesi
 3. Şarj soketinde kısa devrelerin yaşanması durumlarında şarj soketi değişimi yapılması gerekmektedir.
 4. Asus Zenfone 5 batarya değişimi, şarj sorunu ve diğer tüm tamir işlemleri hakkında aklınıza takılan soruları servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilir ve uzman teknisyenlerimiz tarafından bu soruların cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.