Batarya Şarj Olmuyor
/ Yazan:resul hangul / Genel / / 0 Yorum / 128 Görüntülenme

Batarya Şarj Olmuyor

Akıllı telefonların şarj olmasının iki anne nedeni, şarj soketinin tıkalı veya arızalı olmasıdır. Tıkanma olayını bu şekilde açıklayabiliriz. Zamanla, toz, pislik, giysi pamuğu ve benzeri parçacıklar şarj yuvasında birikir. Bu parçacıklar dişlerin, dişlinin ucuyla birbirine temas etmesini önler. Bu nedenle aygıt şarj olmuyor. Çözüm gerçekte epey kolay. Metal olmayan ince bir parçayla (örneğin kürdan ucu) şarj cihazı soketindeki tozu alın. hemen peşinden cihazınız şarj oluyorsa tekrar deneyin. Mesele sürek ederse, teknisyenin müdahale etmesi gerekecek ve bir donanım meselesi ile karşı karşıya kalacaksınız.

Telefon Batarya Şarj Olmuyor

Telefonunuzun şarj edilmemesinin bir Diğer nedeni de donanımdır. Şarj soketi artık çalışamaz. Bu, aşağıdaki nedenlerden kaynaklanmaktadır. Şarj prizi rutubet veya likid temasından sonra oksitlenebilir, telefonunuzu fişe takıp çıkarmaya zorlamış olabilirsiniz ve şarj prizi darbelerden sonra kırılmış / çatlamış olabilir. Elbette, şarj prizi dişlerinize ziyan vermiş olabilir. Bu gibi durumlarda, Çoğunlukla telefonunuz şarj olmaz veya şarj aletini yukarı / aşağı, sağa / sola bastığınızda kıvılcım çıkarsa, şarj olmaz. Bu sorunun çözümü, şarj soketini değiştirmektir.

Batarya Şarj Olmuyor
Batarya Şarj Olmuyor

1. Telefonunuzu ısıdan mümkün olduğunca uzak tutun

Akıllı telefonlar ısıyı sevmez. Özellikle piliniz ısıya maruz kaldığında telefonunuzun yavaşlamasına ve pilinizin ömrünü kısaltmasına sebep olur. Bu nedenle, telefonunuzu en azından şarj süresi için güneşte bırakmamaya dikkat edin. Aleni havada şarj etmek zorunda olduğunuzda, bir davayı kullanmak için iyi ve akıllı bir çözümdür.

2. Telefonunuzu saatlerce şarjda bırakmayın

Pil dolduğunda, telefonu pilden çıkarmanız gerekir ve bu çok iyi bilinmemektedir. Telefonunuzu şarj edin ve çoğu insanın yaptığı gibi sabaha kadar şarj edin, elektrik akımı pilinizin ömrünü kısaltır. En Ülkü metot, akşamları uyumadan Evvel şarj işine bakmaktır.

3. Sık sık şarj etmek iyi bir çözüm

Kısa aralıklarla şarj etmek adına bir Defa şarj etmek de pilin ömrünü uzatan faktörlerden biridir. Telefonunuzun Daimi olarak %100 şarj edilmesi gerekmediğini unutmamalısınız. Kullanılabilirlik açısından, yüzde 80-90 Ülkü seviyedir.

4. Bataryanızın bitmesine ara sıra izin verin

Telefonunuzun şarj bazen tamamiyle bitmelidir. Daimi olarak yüzde 80-90 oranında şarj edilen telefonların pilleri henüz erken yaşlanır. başka bir deyişle şarj olası olduğunca tükendi edelim.

5. Gereksiz uygulamaları kapatın

Belki de bunun çok basmakalıp bir Öneri olduğunu düşünüyorsun. Ancak, çok Çok İhtiyacınız olmayan uygulamaları kapatırsanız, telefonunuzun şarj süresinin bariz şekilde henüz uzun olduğunu ayrım edersiniz. İşlemci canavarının kimi oyunları ve uygulamaları, pilin hızlı bir şekilde bitmesinin en Mühim nedenidir. YouTube ve konum hizmetleri gibi video uygulamalarını kullanan Google Maps gibi navigasyon uygulamaları akla ilk gelen uygulamalardır. Bunları kullanmıyorsanız Bluetooth ve Wi-Fi gibi özellikleri kapatmak da bir pil problemi yaşamanızı önleyecektir.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi


Ana sayfa » Haberler » Genel » Batarya Şarj Olmuyor
Batarya Şarj Olmuyor
5 (100%) 2 oy mevcut

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir