Batarya Şişmesi Tehlikeli Mi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Batarya Değişimi / / 1 Yorum / 1626 Görüntülenme

Batarya Şişmesi Tehlikeli Mi

Batarya Şişmesi Tehlikeli Mi ? ,Cep telefonu batarya şişmesi, kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunların başında geliyor. Cep Telefonu Pil (batarya) Şişmesi Tehlikeli Mi ?

Cep telefonu batarya şişmesinin birden fazla nedeni olabilir. Peki Şişen Batarya Ne Yapılmalı? Bu konu hakkına yazmış olduğumuz makaleyi okumak için TIKLAYINIZ. Bu yazımızda ise cep telefonunuzun Batarya Şişmesi Tehlikeli Mi ? konusuna değineceğiz.

Batarya Şişmesi Tehlikeleri

Şişmiş pil doğrudan telefonun gövdesine basar. Bu baskının sonucu arka kapağı, anakartı ve hatta ekranı kırabilir. Örneğin, pilli bir iPhone’da en çok gözlemlediğimiz şey, ekranın kasadan ayrılması veya ekranın kırılmış olmasıdır. Samsung çıkarılabilir pillerinde arka kapak hasar görmüş olabilir.

Bazı LG cihazlarında ön cam çatlar, anakart arızaları görülür. Kesinlikle olmasını istemediğimiz şey, telefonun pilin yanması / patlaması sonucu tamamen kullanılamaz hale gelmesi ve maalesef vücuda zarar vermesidir.Özetlemek gerekirse, pilin şişmesinden kaynaklanan hasar oldukça büyüktür. Bu nedenle, pil şişmişse, uzman bir teknisyen tarafından çıkarılmalıdır. Aksi takdirde, istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.

Batarya Şişmesi Tehlikeli Mi ?

iPhone pilinin şişmesi farklı nedenlerle ortaya çıkabilir. Bunun bir örneği, cihaz uzun bir süre unutulmakta. Bu ne yazık ki hala piller için kullanılan lityum iyon teknolojisi için geçerlidir. Her yıl, her seferinde tekrar eden bir sorun.

Telefon Pil Sağlığı Öğrenme

Batarya şişmesi ilk başta iPhone’lar için tehlikeli olmayabilir. Çünkü pilin şişmesi bir tehlikenin yaşandığını ve büyük ölçüde geçtiğini gösterir. Ancak dikkat dağınıklığı nedeniyle gerekli önlemler alınmazsa iPhone kullanılamaz hale gelebilir.

Örneğin pilin şişmesi iPhone’u çıkardıktan sonra devam etmiyor. Pil şişmesi, güneşte unutulmuş veya uzun süre ısı kaynağına maruz kalan telefonlarda görülür. iPhone ısı kaynağından çıkarıldığında pilin şişmesi de aynı şekilde duracaktır.

Batarya Şişmesinin Telefona Verdiği Zararlar

Batarya şişmesi telefona zarar verir mi ? Bu soruyu doğrudan cevaplayalım. Evet, hem ekrana hem de diğer parçalara kesinlikle zarar verecektir. Pil şiştiğinde, kasaya, ekrana ve arka cam kapağına bastırır. Kullandığınız telefonun modeline göre, hasarların ciddiyeti farklı olabilir.

Pil şiştiğinde arka kapağa, kasaya ve ekrana basar. Sonuç olarak, ekran kırılır. Kasa çarpık. Anakarttaki parçalar hasarlı. Bu nedenle, pil şişmeye başladığında, telefonda geri dönüşü olmayan hasara neden olabilir. Aşağıdaki videoda göründüğü gibi.

Samsung Batarya (pil) Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Samsung Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun batarya değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer batarya ve ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir